Aktuality

16.2.2021 Pifíčata heart

První potomci Pifa se mají čile k světu a rostou v typické představitele plemene. V 5 týdnech jsou již všichna štěňata zamluvena. Jedno ze štěňat se "vrátí" do Maďarska, odkud pochází Cameron, Pifův otec. Dalších 10 štěňat se rozuteče po České republice. 

"A" Beautiful valley ze spojení JCh ČR Black Mystic Neverending Grace & Annalisa Santini's Legacy ve stáří 5 týdnů

     

   

heartheartheart

17.1.2021

Dne 7.1.2021 se v chovatelské stanici "Beautiful valley" narodil první vrh po našem Pifovi. Takovou nadílku nikdo nečekal. Narodilo se 12 štěňat, 9 psů a 3 feny. Příroda zařídila redukci na 8 psů a 3 feny. Aktuálně jsou k odběru 3 psi. Štěňata se narodila ze spojení JCh ČR Black Mystic Neverending Grace a Annalisa Santini's Legacy. Rodokmen je plný zajímavých předků vycházejících z podobných zahraničních linií. Všechna štěňata jsou PRA-rcd4:clear (čistí) po rodičích. Štěňata mají výborné předpoklady stát se výstavně i pracovně úspěšnými psy.

   

Případní zájemci o pejska mohou kontaktovat chovatelku Lindu Žebrákovou přímo na telefonu 725 775 002 nebo přes e-mail lindazebrakova@seznam.cz. 

31.12.2020

Za chovatelskou stanici Neverending Grace bych Vám ráda popřála do roku 2021: 12 měsíců štěstí, 52 týdnů radosti, 365 dní úspěchu a 8760 hodin zdraví. Děkujeme všem majitelům odchovánků za perfektní péči o „naše štěňata“. Rodině, známým a kamarádům děkujeme za podporu všech plánů a akcí, protože bez Vás by náš chovatelský cíl nemohl být uskutečněn.

 

Rok 2020 byl zvláštní, přesto se podařilo nemálo úspěchů. Naší velkou hvězdou byl v roce 2020 Pif, a proto začneme jeho výsledky.

heart„Pif“ BLACK MYSTIC Neverending Grace heart

1.2.2020 – DUOCACIB Brno (Stahlberg, FI): VD2

2.2.2020 – DUOCACIB Brno (Jurza, SK): V1, CAC – dokončen JCh ČR

28.7.2020 – Podřipská výstava psů Martiněves (Jančík, CZ) – V1, VT, KV a BIG2

22.8.2020 – DUODANUBE Bratislava (Pál, SK) – V1, CAC, CACIB, BOS

26.9.2020 – Oblastní výstava psů Praha-Džbán (Buba, CZ) – V1, VT, OV

28.9.2020 – ZV při OMS Kladno – I.cena (211 bodů)

3.10.2020 – Mezinárodní výstava České Budějovice – V1, CAC, CACIB, BOB

Sečteno a podtrženo:

Pif se navíc stal čekatelem českého, slovenského a mezinárodního šampiona krásy. Pif také splnil podmínky chovnosti a stal se chovným psem MSKAO

1. krytí – 8.11.2020 – Annalisa Santini’s Legacy  (štěňata se narodí přibližně za 10 dní)

heart„Barra“ BARRACUDA Neverending Graceheart

1.2.2020 – DUOCACIB Brno (Stahlberg, FI): V1, CAC

2.2.2020 – DUOCACIB Brno (Jurza, SK): V1, CAC

28.7.2020 – Podřipská výstava psů Martiněves (Jančík, CZ) – V1, VT, KV a BIG3

22.8.2020 – DUODANUBE Bratislava (Pál, SK) – V1, CAC, r.CACIB (full CACIB)

27.9.2020 – KV MSKAO (bez zadávání KV) Náměšť na Hané (Buba, CZ): VD4

Barra se stejně jako Pif stala čekatelkou českého, slovenského a mezinárodního šampiona krásy. V průběhu roku jsme se snažily hlavně cvičit na PZ a pokračovat budeme i roce 2021. Hlavní podíl na pomalém tempu má panička, přesto po 2 honech musím říct, že z Baruny roste spolehlivý lovecký pes.

heart„Lotka“ ALOTRIA Neverending Grace heart

27.9.2020 – KV MSKAO (bez zadávání KV) Náměšť na Hané (Buba, CZ): V1 ve třídě čestné

Zítra vstoupí mezi veterány a věřím, že si několik výstav spolu ještě odběháme, i když na ně má Lotka svůj názor.

Lotka měla letos odběhat svoji poslední coursingovou sezónu zakončenou Mistrovstvím Evropy. Bohužel všechny závody, na které jsme se přihlásily, byly zrušeny, včetně mistrovství.

 

Vítězství na výstavách nejsou vše. Jsem ráda, že našemu „A“ i „B“ vrhu slouží zdraví a že dělají radost svým majitelům při vycházkách, běhání nebo jen tak na gauči. Gordoni, hlavně ta naše béčka, jsou nesmírně kontaktní zvířátka. 

A zpět k „A“ vrhu. Je to neuvěřitelné, ale naši první vstupují do roku 2021 jako veteráni. Přijde mi to jako včera, když jste na nás po půlnoci 1.1.2013 „vykoukli“. Všechno nejlepší a hodně zdraví k 8. narozeninám Áčka (ALOTRIA, ARAGORN KHAL, ATHOS, A-TROY, ACCORDING TO GARP, A REBEL HEART, AMALIA, ASCON, AL CAPONE & ALWIN)kiss

A vrh Neverending Grace (Liric Xcaliber & Arry z Dvorku Čamourku)

 

25. 10. 2020

Na mezinárodní výstavu v Českých Budějovicích dne 3. 10. 2020 byl za "nás" přihlášený pouze Pif. Podle hygienických nařízení se mohli výstavy zúčastnit pouze psi přihlášení v jarním termínu, ze kterého byla výstava přesunuta. Gordonsetry posuzoval přísný a korektní p. Václavík (CZE). "PIF" BLACK MYSTIC Neverending Grace is odnesl vše, co mohl a zazářil s výsledkem Výborný 1, CAC, CACIB a BOB! heartZávěrečné soutěže se kvůli situaci s covid-19 nekonaly. Na Pifa jsem velmi pyšná, protože navždy bude prvním psem z Neverending Grace, který vyhrál BOBa! yes

BLACK MYSTIC Neverending Grace: V1, CAC, CACIB & BOB

mailKoncem tohoto týdne navíc Pifovi přišlo psaní od paní poradkyně chovu. "PIF" BLACK MYSTIC Neverending Grace se stal chovným psem MSKAO!mail Gratuluji a děkuji majitelce Pifa Katce ke všemu, co s Pifem dokázala. Děkuji za prezentaci naší chovatelské stanice! Věřím, že příští rok situace dovolí a Pif dokončí jak českého i slovenského šampiona krásy, ale především i mezinárodního šampiona. devil

30.9 .2020 Shrnutí konce léta

Poslední (prodloužený) zářijový víkend patřil Pifovi! Nejdříve v sobotu 26. září 2020 v šíleném lijáku, kdy vodu neodpuzoval ani ten nejlepší softshell, uspěl na 19. Oblastní výstavě psů v Praze na Džbáně. Všichni dlouhosrstí psi vypadali po 2 minutách venku jak zmoklé slepice. I přes nepříznivé počasí Pif - BLACK MYSTIC Neverending Grace - ukázal, co v něm je a odnesl si od pana Petra Buby hodnocení Výborný 1, Vítěz třídy a Oblastní vítěz.yes Závěrečné soutěže byly kvůli situaci ohledně covid-19 zrušeny. 

Na svátek sv. Václava, v pondělí 28. září 2020, naladil také dobrou formu. S paničkou Katkou jako naprostí nováčci dokázali uspět v náročných podmínkách zkoušek vloh při OMS Kladno. S vyčtyřkovaným hledáním Pif - BLACK MYSTIC Neverending Grace - uspěl na ZV v I.ceně s 211 body!!!heart

  

V neděli 27. září 2020 jsme se vypravili na Klubovou výstavu MSKAO (bez zadávání titulu KV) při Oblastní výstavě psů v Náměšti na Hané. Počasí přálo, klubová plemena vtipně a korektně posuzoval pan Petr Buba. Barra - BARRACUDA Neverending Grace - nastoupila mezi staršími fenami ve třídě pracovní. Náš "chrtík" to měl velmi "na háku", ale užila si to s výsledkem Velmi dobrý 4. Lotka - ALOTRIA Neverending Grace - se šla proběhnout do výstavního kruhu po více než roce. Už má ve svých 7letech a 9 měsících va cše vlastní názor, tak jsem malinko trnula, co předvede. Lotka si své představení ve třídě čestné užila a se slovy "zcela ideální fena" si odnesla známku Výborná 1 (tituly se ve třídě čestné nezadávají). Po výstavě jsme po velmi dlouhé době potkali Kápa - AL CAPONE Neverending Grace, který bydlí nedaleko.

Plánů na "zahraniční" výstavy bylo hodně. Letošní rok ale plánům velmi nepřál. Přesto se nám podařilo "rozjet" slovenský šampionát s Pifem a Barunou. V sobotu 22.srpna 2020 jsme se vydaly s Katkou na dostihové závodiště v bratislavské Petržalce, kde probíhala mezinárodní výstava psů DUODANUBE Bratislava. Tento výlet "na otočku" se velmi vyplatil. Gordonsetry posuzoval pan Jozef Pál (SK). Pif - BLACK MYSTIC Neverending Grace - ve třídě otevřené získal téměř vše s výsledkem Výborný 1, CAC, CACIB & BOS! Barra - BARRACUDA Neverending Grace - také ve třídě otevřené se přiblížila výsledku svého bratra s Výborný 1, CAC a r.CACIB! Pif i Barra tímto výsledkem započali cestu ke slovenskému šampionu a mezinárodnímu šampionovi!!!heart

  

28. 7. 2020 Konečně aktuality 

Když jsem v únoru psala, že jsme zahájili výstavní sezónu 2020, tak mne vůbec nenapadlo, že to bude na velmi dlouhou dobu poslední (nejen) výstavní akce. Vše se změnilo kvůli koronaviru, přišla karanténa, nouzový stav a zrušení všech kynologických akcí. Co vše se seběhlo od poslední aktualizace? Začneme pěkně od konce.

Po rozvolnění situace bylo otázkou času, kdy se přihlásíme na výstavu. První takovou byla 4. Podřipská výstava psů v Martiněvsi. Na této krajské výstavě jsem nikdy nebyla, ale fotky z minulých let ukazovaly, že je na co se těšit. Gordonsetry posuzoval Ing. Leoš Jančík. Jako první nastoupil ve třídě otevřené "PIF" Black Mystic Neverending Grace a s téměř bezchybným posudkem a pochvalou od pana rozhodčího získal Výborný 1, Vítěz třídy a Krajský vítěz. "BARRA" Barracuda Neverending Grace se ve třídě pracovní nenechala zahambit a napodobila bráchův úspěch se stejným výsledkem. I přes tropické teploty, téměř žádný stín a zpoždění závěrečných soutěží jsme nakonec odjížděli z výstavy velmi spokojeni, jelikož jsme se umístili i v závěrečných soutěžích. "PIF" Black Mystic Neverending Grace si s hadlerkou Kamilou vyběhal 2. místo v 7. FCI skupině (BIG 2)a "BARRA" Barracuda Neverending Grace se mnou 3. místo v 7. FCI skupině (BIG 3)!

I když jsme se s Barracudou vrhly do dalšího výcviku a pomalými krůčky si připravujeme na podzimní zkoušky, které jsou pro nás priorita, tak občas blbneme. Proto jsem se Barunou a Lotkou zúčastnila 1. Vigvam Champion závodů v coursingu na oválu v Němčicích. Holky oba běhy měly naplánované spolu, což byla nevýhoda hlavně pro Lotku, která neběhá na krev, ale už ve svém věku "hlavou" a "na výdrž". Barracuda zvládla 300metrový ovál pokaždé pod 26 s, a dokonce za 25,92 s ve 2.kole!

     

Dne 28.5.2020 oslavil "B" vrh Neverending Grace ze spojení Cameron from Striling Bridge & Alotria Neverending Grace již své druhé narozeniny. Většina štěňat z vrhu neběhá po výstavách a ani se nevěnuje lovecké kynologii. Jsou skvělými pohodovými parťáky svých rodin. Přesto můžu s klidným srdcem napsat, že z nich vyrostli typičtí představitelé plemene. Děkuji majitelům za péči, kterou jim dáváte.heart

      

heart"BORNY" Born to Win & "BENNY" Baggio Neverending Grace - 2 rokyheart

   

heart"BAK" Blue Buck & "PIF" Black Mystic Neverending Grace - 2 rokyheart

1. - 2. 2. 2020 DUOCACIB Brno

Letošní výstavní sezónu jsem začali 2denní mezinárodní výstavou psů v Brně. Hlavním cílem bylo dokončit Junioršampiona pro Pifa.

V sobotu posuzoval gordonsetry pro nás neznámý finský rozhodčí Perrtu Stahlberg. Výbornými a tituly docela šetřil. Jako první za nás nastoupil v mezitřídě Black Mystic Neverending Grace "PIF" a bohužel si odnesl známku pouze VELMI DOBRÁ 2. Barracuda Neverending Grace "BARRA" byla více v jeho typu a získala v mezitřídě VÝBORNÁ 1 & CAC

V neděli posuzoval gordonsetry slovenský rozhodčí Ing. Josef Jurza CScBlack Mystic Neverending Grace "PIF" startoval opět v mezitřídě.Tento den byly hvězdy nakloněny a výsledek  VÝBORNÝ 1 & CAC učinil z Pifa Českého Junior Šampiona! Děkuji majitelce Katce a handlerce Anet za tento neopakovatelný zážitek. Barracuda Neverending Grace "BARRA" již měla "splněno" ze včerejška, ale i v tento den to cinklo poprvé ve třídě pracovní s  VÝBORNÁ 1 & CAC.

  

JCh ČR BLACK MYSTIC Neverending Grace

  

JCh ČR Barracuda Neverending Grace - 2x CAC ČR

rodinné setkání: zleva - otec Cameron from Stirling Bridge s potomky Barracuda & Black Mystic Neverending Grace

1. 1. 2020 Náš vrh "A" již dorostl do 7. narozenin

Jako tradičně s prvními sekundami a minutami nového roku slaví "A" vrh 7. narozeniny. Všechno nejlepší: ALOTRIA, ARAGORN KHAL, ATHOS, A-TROY, ACCORDING TO GARP, A REBEL HEART, AMALIA, ASCON, AL CAPONE & ALWIN! Příští rok z Vás již budou veteráni. Všem odchovánkům přejeme hlavně pevné zdraví.

23. 12. 2019

Rok 2019 utekl jako voda. Podzim byl hektičtější než bežně a proto s vánočním pozdravem shrneme i podzimní akce s Neverending Grace. Za všechny členy chovatelské stanice Neverending Grace bych ráda popřála našim odchovům, jejich majitelům, našim známým i pravidelným čtenářům našeho webu krásné Vánoce, klid a pohodu v kruhu rodinném. heart

A začneme od konce.

Dne 1.12.2019 se BARRACUDA Neverending Grace (Cameron from Stirling Bridge & Alotria Neverending Grace) stala CHOVNOU FENOU!

Na poslední českou výstavu v roce 2019 (Prague Expo Dog) přijel Cameron from Stirling Bridge se svojí majitelkou Piroš. Svého tatínka dojeli na výstavu podpořit Born to Win "BORNY" s majiteli, Black Mystic "PIF" s majitelkou Katkou a samozřejmě Barracuda "BARRA", Aloria "LOTKA" a my. I přes mírně komplikovanou cestu (píchlé kolo) a silnou výstavní konkurenci si Cameron z Prahy odvezl V2 r.CAC od paní Witkowské (PL) a V1 CAC od paní Blaha (Rakousko), čímž započal cestu za českým šampionem. Gratulujeme a těšíme se na další setkání. Já děkuji majitelům odchovánků, že přijeli podpořit "tátu". I díky nim mohlo vzniknout toto rodinné foto.

zleva: Black Mystic "PIF", Alotria "LOTKA", Cameron, Barracuda "BARRA" a Born to Win "BORNY"

Občas je třeba symbolicky uzavřít výstavní sezónu. BARRA tu letošní otevřela "védéčkem", takže bylo od věci ji stejnou známkou i uzavřít. Prostě za "klokan styl" běhu to ani jinak nešlo. Barracuda "BARRA" si poprvé vyzkoušela zahraniční výstavní kruh v Bratislavě na DANUBE CACIB dne 25. října 2019. Gordonsetry posuzoval pan Matyáš (SK) a BARRA od něj v mezitřídě obdržela známku VELMI DOBRÁ 1

Barracuda Neverending Grace (16 měsíců) - velmi dobrá 1

Na mezinárodní výstavu psů v Českých Budějovicích jsme hlásili s cílem "ulovit" poslední podmínku chovnosti a to zápis do posudku o zubech, barvě oka a  výšce. Gordonsetry svižně a korektně posuzoval pan Piskay (SK). Black Mystic "PIF" nastoupil v mezitřídě s cílem ulovit svého 2. CAJCe, aby udržel šanci na získání titulu Junioršampion. Konkurenci měl silnou v polském importu. Pif byl úžasně předveden Kačenkou Navrátilíkovou a získal V1, CAJC, BOJ & BOS!heart Neskutečné. Smekám a jsem na Vás moc hrdá. Ještě v euforii jsem z Pifova výsledku vběhla do kruhu s Barunou. Barracuda "BARRA" také v mezitřídě získala výsledek VÝBORNÁ 1. A navíc jsme si vyzvedli diplom za Českého Junioršampiona.

  

 

3. 10. 2019 Novinky měsíce září

Na začátku září podstoupil Pif (BLACK MYSTIC) oficiální RTG vyřešení na DKK. A nemohl dopadnout lépe. Pifův oficiální výsledek zní HD A (v minulosti označované jako DKK 0/0). yes Pif je 2. štěnětem z vrhu B, který má ten nejlepší možný výsledek. Věřím, že ostatní štěňata z toho vrhu budou brzo následovat.angel

BLACK MYSTIC Neverending Grace - HD A

Poslední sobotu v září jsem jako vloni strávili na oblastní výstavě psů na Džbáně. Gordonsetry letos posuzovala paní Mgr. Božena Ovesná. Pro nás úplně neznámá rozhodčí. Pif i Barra se jí velmi líbili. Pifův posudek mluví za vše:“Kompaktní pes silné kostry, typická samčí hlava, výborná horní linie, výrazný kohoutek, správně utvářená záď, správné úhlení končetin, typický krok i klus”

BLACK MYSTIC "Pif" i BARRACUDA "Barra" získali ocenění Výborná 1 & Vítěz třídy mladých. Tak zase za rok ...

   

První poháry z výstavy pro Pifa a Báru heart

24.8.2019 Interdog Bohemia Mladá Boleslav

Po dovolené jsme se vypravili na mezinárodní výstavu psů do Mladé Boleslavi. Na tuto výstavu mne nalákal především zahraniční rozhodčí pan Eugeny Kuplyaskas z Ruska. Jeho přístup ke psům byl velmi milý a profesionální. Počasí atakovalo tropickou třicítku, na nebi ani mráček a nepohnul se ani lísteček. A to jsem ještě ráno netušila, že budeme čekat na závěrečné soutěže. wink

Jako první za gordonsetry nastoupil ve třídě mladých v konkurenci 1 psa "PIF" Black Mystic Neverending Grace. Převedl se úplně úžasně, dynamický pohyb je jeho silnou stránkou. I přesto Pif opět získal "jen" Velmi dobrou 2. Kluci prostě potřebují malinko víc času než dospějí. heart

 

"PIF" Black Mystic Neverending Grace - 14  měsíců

"BARRA" Barracuda Neverending Grace nastupovala v silné konkurenci ve třídě mladých. Nedávala jsem si žádné naděje. Barra se panu rozhodčímu velmi líbila a vyhrála nad 3 dalšími mladými fenami. Protože žádný mladý pes nezískal titul bylo celkové hodnocení Baruny snové: Výborná 1, CAJC & BOJ (Best of Juniors)! Navíc (jako pomyslná třešnička na dortu) se Barra díky 3. CAJCu od 3 různých rozhodčích stala novopečenou Junioršampinkou České Republiky! devilyes

JCh CZ Barracuda Neverending Grace

Aby Lotce (Alotria Neverending Grace) nebylo líto, že zůstává doma, byla na tuto výstavu přihlášená do třídy čestné. Zde si mimo konkurenci vyběhala nádherný posudek a ocenění Výborná 1!heart

Alotria Neverending Grace (6,5 let) při posouzení

10. 8. 2019 Speciální výstava Zákupy u České Lípy

Speciální výstava MSKAO probíhala jakou součást XI. Sdružené výstavy v zámeckém parku v Zákupech u České Lípy. Ostrovní ohaře korektně posuzovala paní Nastasja Vatter (chovatelská stanice Flynnrock´s, Německo). I když předpověď počasí nevyšlo a pršelo, byl to příjemně strávený den.

"PIF" Black Mystic Neverending Grace v 14 měsících získal ve třídě mladých ocenění  Velmi dobrý 2. Gratulujeme!

Black Mystic Neverending Grace - 14 měsíců (foto: Zuzana Nedavašková)

"BARRA" Barracuda Neverending Grace také ve 14 měsících udělala další krůček k Junioršampionovi ČR  díky tomu, že si vyběhala Výbornou 1 & CAJC!

Barracuda Neverending Grace - 14  měsíců (foto: Tomáš Kopečný)

"LOTKA" Alotria Neverending Grace ve třídě vítězů si pod taktovkou šikovné handlerky Anety Nedavaškové odnesla Výbornou 2 & r.CAC!

Poprvé jsme se jako chovatelská stanice zúčastnili i závěrečných soutěží. Konkrétně soutěže o Nejlepší chovatelskou stanici ve složení Pif, Barra a Lotka. I když jsme se neumístili, byla to výborná zkušenost pro příště. Děkuji majitelce Pifa Katce, že i přes nepříznivé počasí vydržela čekat až do pozdních odpoledních hodin.

Soutěž o Nejlepší chovatelskou stanici: zleva Pif, Lotka, Barra (foto: Tomáš Kopečný)

3. 8. 2019 Acana Cup - bodovací coursingový závod

Lotka je náš coursingový maniak. Po delší době nám termínově vyšel coursingový závod, který pořádal Nordcoursing v Pecínově. Lotka běžela 2 vyrovnané běhy s boxerkou Petty. Bohužel konkurence z FCI skupiny 7 nebyla přihlášená. Lotka si domů odvezla pohár a kokardu za 1. místo ve skupině, 322 bodů a bohaté sponzorské dary - barel granulí Orijen, pytel granulí Acana a pamlsek parmskou šunku. 

23. 7. 2019 Barracuda - DKK

Vypravila jsem se s Barracudou na Oddělení zobrazovacích metod Kliniky psů a koček VFU Brno, protože jednou z podmínek chovnosti je vyhodnocení dysplazie kyčelního kloubu (DKK). Základem je správně napolohovaný snímek a vím, že zde jsou moji psi v těch nejlepších rukách. Snímek vypadal výborně, následovalo však 10 dní nervozity než přišel oficiální výsledek od MVDr. Vomáčky. BARRACUDA obdržela výsledek DKK A (v minulosti označované jako 0/0), tj. má kyčle bez příznaků dysplazie kyčelního kloubu! wink

Tímto vyšetřením splnila BARRACUDA Neverending Grace podmínky chovnosti a v budoucnosti se zařadí mezi chovné feny MSKAO.

13. 7. 2019 Národní výstava psů Mladá Boleslav

V sobotu 13. července jsme vyrazili na Národní výstavu psů do Mladé Boleslavi. Předpověď počasí nebyla vůbec příznivá, ale naštěstí se posuzování gordonsetrů zvládlo bez kapek deště. Naše barvy hájili BLACK MYSTIC "Pif", BARRACUDA "Barra" a ALOTRIA "Lotka". Gordonsetry korektně posuzovala paní Olga Dolejšová.

Jako první nastoupil do kruhu ve třídě mladých BLACK MYSTIC Neverending Grace "Pif" a na své druhé výstavě v životě vyhrál, co mohl. Celkově domů odjížděl s hodnocením VÝBORNÝ 1, CAJC & BOJ. Stal se tedy nejlepším mladým gordonsetrem na výstavě a také udělal první krůček k Junioršampionovi ČR. heart

BARRACUDA Neverneding Grace "Barra" ve třídě mladých získala VÝBORNÝ 1 & CAJC. I Baruna snad vykročila k Junioršampionovi ČR.heart

A matka pluku "Lotka" ALOTRIA Neverending Grace nastoupila s dalšími 2 fenami ve třídě vítězů. Bohužel se ji nechtělo vůbec běhat. I přesto skončila druhá s výsledkem VÝBORNÝ 2 & r. CACheart

Foťák pro tentokrát zůstal doma, tak alespoň jedna fotka z mobilu po posouzení (zleva: Pif, Lotka a Barra). Děkuji majitelce Pifa Katce, že vážila cestu na výstavu a prezentovala "našeho" Pana černého, Pifa. Brzy naviděnou. angel

 

28. 5. 2019

Vrh "B" (Cameron from Stirling Bridge & Alotria Neverending Grace) slaví své 1 narozeniny! Přejeme Vás hodně zdraví na dalších let a páníčkům pevné nervy. heart

 

25. 5. 2019 Oblastní výstava psů Kačina u Kutné Hory

"Domácí" výstava na Kačině má pro nás své kouzlo. Pokud to jde, pravidelně zde ukazujeme naše odchovy. V prostředí zámeckého parku to gordonsetrům velmi sluší. Letos se gordonsetrů sešlo dokonce 6, 3 z nich nesli příjmení "Neverending Grace". Ohaře různých plemen posuzoval bravurně p. Petr Buba. Jeho posuzování je velkým zážitkem, jak pro vystavovatele, tak pro přihlížející koronu.wink

Jako první šel do kruhu Black Mystic Neverending Grace "PIF" ve třídě mladých. Pif i panička si na Kačině odbyli svoji výstavní premiéru a šlo jim to náramně. Pif si díky drobným nedostatkům odnesl známku VELMI DOBRÝ 1.yes Děkuji Katce, že s Pifem přijela a těším se na další výstavní zážitky.

  

Black Mystic "PIF" na Kačině

Po posouzení všech samců gordonsetrů šla do kruhu Barracuda Neverending Grace "BARRA", stejně jako Pif ve třídě mladých. Povedlo se nám konečně prolomit smůlu a vybojovat Barry první VÝBORNOU 1yes

   

Barracuda "Barra" během posuzování 

Ihned po Báře šla do kruhu matka pluku Alotria Neverending Grace "LOTKA". I když v teple neměla vůbec náladu běhat velké množství koleček, tak si ze třídy vítězů odnesla ocenění VÝBORNÁ 1, VÍTĚZ TŘÍDY a OBLASTNÍ VÍTĚZheart

  

Alotria "LOTKA" v 6,5 letech opět ve výstavním kruhu

19. 5. 2019

Zkoušky vloh na okrese Kutná Hora jsem hlásila s tajným cílem a to nominací na Polabské derby ohařů (o putovní cenu Karla Krýzy). Když jsem před 11 lety začínala cvičit s Grace, povídal mi pan Pazdera o této soutěži, kde se utkávají týmy 4 sousedních okresů KH, KO, NB a MB složené až z 5 mladých ohařů (do 18 měsíců stáří). A moje třetí gordonka se na tuto soutěž nominovala.

Letošní 64. ročník Polabského derby se běžel v honitbě MS Kluky. Barra splňovala podmínku věku a já podmínku trvalého bydliště na okrese Kutná Hora. Díky výsledku ze ZV ve Svatém Mikuláši jsme se staly členkami týmu za OMS Kutná Hora. Barra bohužel neukázala nic ze svého typického hledání, vysoká pšenice a teploty kolem 20 stupňů byly nad její síly. Ani z mé strany to nebylo ideální. Přesto Barra tuto soutěž "došla" v I.ceně s 212 body. Pro nás obě to byla skvělá zkušenost a do dalšího výcviku víme, na co se máme zaměřit. A doufám, že ten 65. ročník vyhraje GORDON, ať už poběží za jakýkoliv okres. Protože v celé historii této soutěže se na nejvyšší stupínek nikdy nedostal. heart

11. 5. 2019

Aby Lotce (ALOTRIA Neverending Grace) nebylo líto, že se letošní jaro věnuji především Báře (BARRACUDA Neverending Grace), přihlásila jsem si více než po roce na coursingový závod. Coursingu se věnujeme pouze okrajově, takže Lotka toto zpestření náležitě ocení. Bohužel se Lotce v 2. běhu zranil sparing NKO Jožin, tudíž ji vítězství spadlo do klína. Lotka na Velkém dobrém závodě u Kladna vyhrála 7. FCI skupinu a získala 313 bodů.

Protože v okolí Kladna máme 2 kluky z B vrhu, pozvala jsem majitele, aby se na nás přijeli podívat. Bohužel počasí nepřálo a téměř celou dobu pršelo. Oba kluci jsou v 11 měsících typickými představiteli plemene. 

Náš prvorozený BORN TO WIN Neverending Grace "BORNY" je plnohodnotným parťákem své rodiny a taky velkým milovníkem zahradních úprav. devilheart

 

BORN TO WIN Neverending Grace - 11 měsíců

BLACK MYSTIC Neverending Grace "PIF" už pomalu nakukuje do loveckého výcviku a v budnoucnosti se s majiteli pokusí absolvovat lovecké zkoušky. Jinak si samozřejmě užívá psího života se svojí rodinou a starším bráchou, gordonem Plutem. Pifa uvidíme za 14 dní na Kačině. heart

  

BLACK MYSTIC Neverending Grace - 11 měsíců

Díky milé společnosti mi velmi rychle uteklo čekání na 2. běh i na vyhlášení. Proběhl i pokus o rodinné focení. Snad nám bude příště více přát počasí. Psi ale byli spokojení. wink

   

 Borny & Pif                                                                 zleva: Pif, Lotka, Pluto & Borny

8. 5. 2019

Na Den vítězství se nám daří. Lotka v tento den před 2 lety splnila "konečně" limitní známky na chovnost a letos Brit (BRIT Neverending Grace) prolomil výstavní smůlu a z krajské výstavy ve Staňkově si od Ing. Jančíka přivezl domů ocení VÝBORNÝ 1 & Vítěz třídy mladých! yes Gratulujeme a děkujeme za prezentaci "B" vrhu. heart

  

4. 5. 2019

Barracuda dnes ve velkém stylu zahájila svoji zkouškovou kariéru na Zkouškách vloh "O pohár obce Svatý Mikuláš", které byly pořádány MS Kačina při OMS Kutná Hora. Čerstvě 11 měsíční Barra je velmi chuťový pes. V rychlém tempu vždy pečlivě prohledává svěřený terén, zatím vystavuje na krátkou vzdálenost, ale ty setří manýry na poli přijdou s věkem. Panička to Baruně jako vůdkyně místy kazila, ale i přesto získala Barra I. cenu a krásných 216 bodů (z 228)! Trojku jsme vyfasovaly za klid před zvěří pernatou, na kterou jsme nenarazily, za postupování a za poslušnost. Barracuda tímto splnila pracovní část podmínek chovnosti, jelikož splnila potřebné limitní známky.

Barracuda Neverending Grace - ZV I.cena, 216 bodů, nos 4 yes

14. 4. 2019

BRIT & BARRACUDA Neverening Grace prošli o minulém víkendu jarním svodem loveckých psů bez ztráty kytičky. Oba jsou plnochrupí, s nůžkovým skusem a tmavým okem. Tímto mají splněnou první podmínku chovnosti.

   

A protože je jarní období plné různých kynologických akcí, setkali se oba sourozenci na mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích, kde gordonsetry korektně posuzoval MVDr. Šlapanský. Brit i Barra jsou typickými představiteli plemene toho času ve vývinu, jak se na juniory patří. Za nedostatky v oblasti horní linie (klenutá bedra) si BRIT i BARRACUDA odnesli v 10 měsících ze třídy mladých ohodnocení VELMI DOBRÝ. Na fotce níže Brit při posouzení čekatelkou na rozhodčího z exteriéru paní Zuzanou Nedavaškovou (autorka fotky Aneta Limburská).

BRIT Neverending Grace - 10 měsíců

27. 3. 2019

Po dlouhé době se hlásíme na webových stránkách. Za tu dobu z našeho "B" vrhu vyrostli krásní junioři. Zítra již oslaví 10 měsíců! Dnes je to přesně rok od krytí v Maďarsku. Jakoby to bylo včera. Z naší Barracudy roste sebevědomá mladá dáma. Chválu slyším i na její sourozence, za což jsem velmi ráda.

Brit a Barracuda se první březnovou sobotu představili na oblastní výstavě psů v Českých Budějovicích. Ve věku 9 měsíců a 2 dní poprvé běželi ve třídě mladých. U přísného a korektního pana rozhodčího Václavíka získali oba známu velmi dobrá s pěkným posudkem. Snad se v dubnu zadaří lépe a cinkne to.wink

  

Brit Neverending Grace - 9 měsíců

Barracuda začala pronikat do tajů lovecké kynologie. Minulý víkend jsme strávily v Pohořelicích pod vedení Petry a Gonzala (Team Locura). Barracuda dostala pochvaly za super nos, ani jsem nevěděla, co mám doma. Vlohy jsou vlohy.angel  I o ostatních sourozencích (Brit, Black Mystic) slyším samou chválu za jejich loveckou vášeň. Věřím, že se to v letošní sezóně projeví i nějakým pěkným výsledkem na zkouškách. devil

Barracuda Neverending Grace - 9 měsíců

 

 

28. 10. 2018

Dnes slaví náš "B" vrh 5 měsíců.

Dvě štěňata z "B" vrhu se již představila na výstavě. Jako první nakoukla do výstavního kruhu BARRA (Barracuda) na Oblastní výstavě v Praze na Džbáně. Setry posuzoval pan rozhodčí Václavík. Barru ocenil jako VELMI NAĎEJNOU s pochvalou za krásné pálení. LOTKA (Alotria) jela podpořit svoji nezbednou dcerku a 4 měsíce po porodu štěňat si odnesla VÝBORNOU 1. O týden později vyběhl do výstavního kruhu BRIT na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Posudek rakouské rozhodčí paní Ahrens byl plný superlativ včetně silné kostry a čistého pálení. Proto nebylo divu, že si odnesl také VELMI NADĚJNOU.yes

  

BARRA se svojí první kokardou z OV Džbán 29.9.2018                      BRIT - posudek z MVP České Budějovice 6.10.2018

Na výstavu na Džbán nás přišli podpořit BORNY (Born to Win) a BRIDGET (Bridgette Black Magic Rebels), která je dcerou po "našem" slovinském odchovánkovi A REBEL HEART Neverending Grace. Po výstavě se k nám připojil PIF (Black Mystic) se "starším bráchou" PLUTEM (Aaron z Kralupské zahrádky). 

  

BARRA po výstavě na Džbáně 29.9.2018                                          BORNY po výstavě na Džbáně 29.9.2018 

   

PIF po výstavě na Džbáně 29.9.2018                                           společná fotka po výstavě na Džbáně 29.9.2018 

Majitelé našich odchovánků nám pravidelně posílají fotky, proto víme, jak nám "B" vrh prospívá. Posuďte sami. wink

     

        BENNY (Baggi) 4 měsíce                       BARDY (Bombardino) 4 měsíce                    BORA (Believe in) 4 měsíce

   

BEA (Bea Annabella) 4 měsíce                BAK (Blue Buck) 4 měsíce

26. 9. 2018

Kdo si myslel, že se nám život po odchodu posledního štěněte vrátil do běžných kolejí, tak ten se hodně spletl. Barra vtrhla do našeho poklidného stereotypního dění jako před 5 a kus lety mamka Lotka.heart Jako "Tornádo Lou".devil Nic si nedělá z toho, že je menší než mamka Lotka. Všude chce být s ní. Všude musí být první. Všechno musí vyzkoušet. Tím myslím ožužlat, okousat, sploknout, vdechnout.wink  A kam nevyskočí, tam vleze nebo se vkulátí. I když do hodné babičky Grace má daleko, tak přeci jen jednu krásnou vlastnost po ní zdědila. "Je mluvící". Zívá nahlas. Jako to dělávala Grace. heart

  

Takhle "Barra" BARRACUDA Neveredning Grace vyrostla během posledního měsíce!

Do Čech se "vrátilo" jedno z vnoučat naší Grace. Než jsem koncem srpna odjížděla na dovolenou, požádala mne Tamara ze slovinské chovatelské stanice MAGIC BLACK REBELS o pomoc s hledáním nové rodiny pro 2letého gordonsetra z jejího prvního vrhu, po "našem" A REBEL HEART Neverending Grace. Moc jsem nevěřila v úspěch. Ale nyní už je ACE ANGEL Magic Black Rebels aka BAILEY (Proud Poppy From the Noble Friends x A Rebel Heart Neverending Grace) v novém domově v Mostě! heart

"Bailey" ACE ANGEL Magic Black Rebels

 

14. 8. 2018

Mateřská dovolená je za námi. V sobotu odjela k novým majitelům „Bora“ Believe in Neveredning Grace a život se pomalu vrací do standardních kolejí. Čas se štěňátky byl o něco delší než jsme si plánovali (kvůli letním dovoleným budoucích majitelů). Polovina vrhu u nás zůstala cca o 2 týdny déle než běžně. Ale pro mne jako chovatele to byl plus. Viděla jsem progres štěňat na vlastní oči, jak rostou, jakou mají povahu. 

 

Celý „B“ vrh se rozutekl po České republice. Každé štěně odjíždělo do nového domovu se startovacím balíčkem od firmy Farmina, doplněným o klubovou ročenku MSKAO za minulý rok a hračku.

Born to Win Neverending Grace „Borny“ (pes se zeleným obojkem), pan prvorozený, odcestoval kousek od Unhoště na Křivoklátsko.

Blue Buck Neverenidng Grace „Bak“ (pes s modrým obojkem) bydlí nedaleko Humpolce a díky tomu ho budeme mít pravidelně na očích.

Black Mystic Neverending Grace „Pif“ (pes s černým obojkem) odcestoval do Prahy. Doma má staršího bráchu gordonsetra.

Baggio Neverending Grace „Benny“ (pes s hnědým obojkem) dlouho čekal na někoho, kdo neodolá jeho očím. Nakonec (pro mne překvapivě - už jsem si myslela, že si ho budeme muset nechat) odcestoval směr Ústí nad Labem.

Bombardino Neverending Grace „Bardy“ (pes se šedivým obojkem) bydlí nyní nedaleko Blanska.

Brit Neverending Grace (pes s fialovým obojkem) bydlí nedaleko Českých Budějovic. Přes léto ho můžete pravidelně potkávat na zámku Hluboká při letových ukázkách dravců.

Barracuda Neverending Grace „Bára“ (fena s červeným obojkem) zůstala u nás a bude vyrůstat pod pečlivým dohledem mámy Lotky.

Believe in Neverending Grace „Bora“ (fena se žlutým obojkem) bydlí nedaleko Brna, ve Střelicích.

Buena Vista Neverending Grace „Róza“ (fena s růžovým obojkem) řádí spolu se starší irskou setřicí nedaleko Suchdolu nad Lužnicí.

Bea Annabella Neverending Grace „Bea“ (fena s oranžovým obojkem) vyrůstá se 2 staršími psy (gordonsetrem a labradorem) nedaleko Budišova na okrese Třebíč.

 

10. 8. 2018

Black Mystic, Bombardino a Born to Win odcestovali ke svým novým fajn rodinám. Cestu, i přes tropické teploty, zvládli bez větších komplikacích. Pan Černý, Black Mystic, nyní slyší na jméno Pif a má doma staršího 3 letého “bráchu” gordona Pluta. Pif nyní bydlí v Praze. Pan Šedivý, Bombardino, by měl poslouchat na zkráceninu svého jména Bardy. Bardy bude zlobit kousek od Blanska. Jako poslední z kluků odjel náš prvorozený, Pan Zelený, Born to Win. Borny, jak mu nyní doma říkají, si bude užívat aktivního života na Křivoklátsku, u Unhoště. 

  

Black Mystic "Pif" 1. den doma                                            Born to Win "Borny" 1. den doma

A takhle si užívá života v Ústí Baggio alias Benny

Po 5 týdnech jsme se opět mohli přestěhovat zpět do Humpolce, jelikož nám zůstala poslední 2 štěňata. Tímto představujeme naší novou posilu do týmu fenu s oficiálním jménem Barracuda Neverending Grace (Bára, Baruna, Baruše, Barra Barra). Bára je opravdu torpédo, do všeho jde po hlavě a ničeho a nikoho se nebojí. Při prvním kontaktu s vodou ihned začala plavat. Uvidíme, co z ní vyroste a jak moc ji zkazíme.angeldevil

  

  

 

Bára ovšem není první štěně z vrhu, které plave. Prvenství drží Brit. Vodu miluje, plave jak ďábel. Jak kdyby se pro práci ve vodě narodil.yes

Tento týden si užíváme poslední dny s Believe in Neverending Grace „Borou“. Je neuvěřitelné, jak jsou s Bárou rozdílné. Ale dohromady jsou nerozlučná dvojka. Loučení bude náročné.

  

 

 

 

1. 8. 2018

O víkendu se naše smečka opět zmenšila. V sobotu odjel vstříc novým dobrodružstvím Baggio, nyní Benny. Už jsem byla přesvědčená, že si ho „budeme muset nechat“ a ozvala se jeho super rodina. Okouzlil je a nadšení bylo vidět i z jeho strany. V neděli odjel Blue Buck „Bak“. Bude bydlet kousek od nás, takže ho uvidíme pravidelně. 

V pondělí štěňata oslavila 9. týden života. Lotka si užívá menší počet štěňat, pravidelně se s nimi kočkuje a stále je 2x denně kojí. No, kojí. Nechá je chvíli cucat. Mléko už skoro žádné nemá.

Bohužel teploty jsou horší a horší. Už aby zas bylo počasí setrům nakloněné. Přes den se štěňata chladí ve stínu, některá (hlavně Barracuda a Bombardino) objevila kouzlo bazénku a chodí si chladit pacičky. Born to Win si oblíbil zelený lavor a nikoho tam pustit nechce. Když teploty dovolí (ráno a večer), probíhají tvrdé bratrosesterské boje. 

Takto jsme oslavili 9.týden života wink

26. 7. 2018

Náš “B” vrh se pomalu rozjíždí do nových domovů. wink Jako první odcestovala fenka s oranžovým obojkem Bea Annabella "BEA”. V novém domově se rychle zabydlela i díky ostatním psům v rodině, labradorovi a gordonsetrovi. Poté odjela fenka s růžovým obojkem Buena Vista “Róza”. I na ní doma čekalo psí překvapení v podobě irské setřice. V novém domově se seznamuje se životem plných zvířat – koček i drobných domácích a hospodářských zvířat. Jako první z kluků odcestoval Brit – pes s fialovým obojkem. Majitel by se s ním chtěl věnovat sokolnictví i klasické lovecké kynologii. Brit by se také měl objevit i na několika výstavách.

    

Bea v novém domově                                                                                                  Brit v nodém domově

Zbylo nás tedy 7 statečných.heart V následujících dnech se také vydají vstříc novým rodinám. Zatím si užívají štěňátkovských blbin na chatě. I když počasí jejich černým kožíškům tolik nepřeje. Včera dostala štěňata plastový bazének na osvěžení, který se setkal s kladným ohlasem. 

   

Blbnutí čerstvě 8 týdenních štěňat. Než dostala bazén, musel jim vystačit lavor.devil

O víkendu by nás měli opustit 2 kluci, ale o tom více příště. 

Videa a fotky z letních dní na chatě jsou v vidění ZDE

15. 7. 2018

Zítra bude štěňatům 7 týdnů. Proběhne jejich první vakcinace. Následně se někteří již za pár dní rozjedou vstříc novým dobrodružstvím. Na své majitele stále čeká nejmohutnější pes z vrhu BAGGIO (hnědý obojek). Baggio je pes výrazné samčí hlavy, mohutného kostry, výborného úhlení a sebevědomé povahy. Má potenciál stát se pracovním i výstavním psem, stejně jako perfektním rodinným psem. Nezávazná návštěva vítána!

  

Baggio Neverending Grace - ve věku 6,5 týdnů

Tento pes čeká na své páníčky!

Přes den už si štěňata dokáží pěkně vyhrát. Včera se k nim na výchovné hrátky přidala i Lotka. Jaké vznikly fotky můžete vidět ZDE.

9. 7. 2018

Dnes je štěňatům 6 týdnů! Pomalu, ale jistě, se blíží čas, kdy začnou dělat radost svým novým rodinám. angel

My jsme se minulý víkend úspěšně přesunuli z bytu na chatu. Cesta proběhla bez větších komplikacích (pouze 1 štěně se pozvracelo) a nyní mají štěňata možnost objevovat krásy přírody. Tím myslím hlavně okusovat vše, co je napadne a hrabat tam, kde je napadne. Já jsem se tedy z veterináře změnila na zahradníka a montéra. Vymýšlím stále nové možnosti jak jim zabránit v útocích na "zakázané" území. laugh Rostou jako z vody a denně toho naběhají opravdu hodně. Až mne to překvapuje. Lotka je stále částečně kojí, ale především zdárně přibírají na granulích a různých kaších, tvarohu atd.

Fotky z půlky minulého týdne: 

  

  

   

   

PS: Aktuální novinka ze včerejšího podvečera. Páníček dovezl bazén. Samozřejmě ne pro štěňata. Ta z něj byla tak uvytržení, že ho prokousla tak, že jim zbyla nafouknutá jen spodní část, do které mohou sama krásně skočit. A to bylo teprve řádění. Lepší místo na hraní neexistovalo. Ještě chvíli počkáme a pokud ho úplně neprokousnou, tak jim ho malinko napustíme.

PS2: Na chatě probíhá socializacemi všemi směry. Štěňata už znají zvuk vlaku, helikoptéry, sekery, motorové pily, bouřky i ohňostroje. Většinou s naprosto klidnými reakcemi. Navíc nás za tento týden navštívilo několik kamarádů a budoucích majitelů štěňat, za což jim děkujeme. Štěňata si alespoň zvykají na jiné, pro ně cizí, lidi. A my si pěkně poklábosíme. Návštěvy jsou vítané i nadále. Mále holt málo rukou na mazlení 10 štěňat a hlavně mamky Lotky! heart

Stále nabízíme 1 velmi nadějného kluka gordonsetra. Jsou den ode dne lepší a lepší. Neváhejte. Přijeďte se na ně alespoň nezávazně podívat. Na své majitele čeká buď Pan Černý - Black Mystic (vlevo) a Pan Hnědý - Baggio (vpravo). Více na tel.č. 605450508 nebo na e-mailu darja.musilova@seznam.cz

   

 

Vzhledem k horšímu internetovému připojení na chatě odkazuji opět na FB stránky Neverending Grace (Gordon Setter Kennel) ZDE!

28. 6. 2018

Náš Den D se blíží. Už tuto sobotu se se štěňaty stěhujeme na chatu. Konečně si užijí venkovních radovánek plnými doušky. Bude to trochu akce "Kulový blesk". Zatím si úplně nedokážu představit, jak všechny nutné věci včetně 10 štěňat a Lotky převezeme. laugh

Díky našemu stěhování bylo nutné vyřešit agendu, která by se špatně řešila tam, kde lišky dávají dobrou noc. Naštěstí vloni proběhla změna legislativy o označování štěňat, takže je možné čipovat štěňata od 4 týdnů věku. Proto jsme dnes všechna štěňata načipovali, vystavili jim petpasy (které jim umožní i případné cestování do zahraničí) a hlavně jsme odeslali všechny podklady nutné k vydání průkazu původu! yes

Věřím, že se mi bude dařit aktualizovat webovky alespoň jedenkrát týdně i z chaty. Aktuální a čerstvé informace určitě naleznete na FB stránce ZDE (pro nedočkavé). cheeky

Ráda se s Vámi podělím o dnešní fotky. Štěňata vypadají jakoby trávila čas venku v dešti, ale je to jen zdání. Takhle pečlivě je umyla mamka Lotka. Dnes je našim "Béčkům" 30 dní. Bohužel je někdy komunikace se zájemci komplikovanější. Kromě 2 kluků (Černý a Hnědý obojek) máme pravděpodobně volnou 1 jednu fenku (Růžový obojek). Vzhledem k pobytu "mimo civilizaci" prosím potenciální zájemce o kontakt ideálně přes telefon (+420 605 450 508). 

  

  

     

25. 6. 2018

Štěňata dnes oslavila své čtyřtýdenní narozeniny. Proběhlo tradiční vážení a odčervení. Za minulý týden přibrala štěňata 700 - 800g, pan Fialový dokonce 950 gramů! angel

Aktuální váhy štěňat jsou následující:  FENY Růžová - 2,53kg - Oranžová 2,45 kg - Červená  2,42kg - Žlutá 2,2kg & PSI Fialový 2,69kg - Černý 2,55kg - Hnědý 2,53kg - Šedivý 2,43kg - Zelený 2,38kg - Modrý 2, 36kg yes

V minulých dnech proběhly první návštěvy budoucích majitelů. Můžeme vám nyní představit štěňata i celými jmény. A protože to jsou už velcí psi, tak dostali své první obojky.

      

Brit Neverending Grace - rezervovaný (Fialový)                    Black Mystic Neverending Grace  - volný (Černý)

   

Baggio Neverending Grace - volný (Hnědý)                          Bombardino Neverending Grace - rezervovaný (Šedivý)

  

Born to Win Neverending Grace - rezervovaný (Zelený)         Blue Buck Neverending Grace - rezervovaný (Modrý)   

Buena Vista Neverending Grace - volná (Růžová)           Bea Annabella Neverending Grace - rezervovaná

    

Barracuda Neverending Grace - rezervovaná (Červená)           Believe in Neverending Grace - rezervovaná (Žlutá)

Protože ne vždy jde vše podle plánu, v současné době hledáme majitele pro 2 psy. K odběru budou koncem července 2018. Nezávazné návštěvy jsou vítány. V případě jakéhokoliv dotazu ohledně volných štěňat mne bez obav kontaktujte na e-mailu: darja.musilova@seznam.cz případně na telefonním čísle 605450508!

17. 6. 2018

Zítra budou štěňatům 3 týdny. Jakoby to bylo včera, kdy se Lotka připravovala na porod. Už ji piraňky dávají pořádně zabrat. Kromě toho, že štěňata dobře vidí, tak už i skvěle slyší. Lotka je totiž štěkna, hlásí jakýkoliv divný zvuk. A nyní, když máma štěká, máme 10 štěňátek v pozoru.devil

Pomalu jsme začali přikrmovat kaší a hlavně granulemi N&D Low Grain DOG Puppy kuře a granátové jablko. Štěnda jsou žrouti, chutná jim všechno. A pak spokojeně spí s plnými bříšky.

Nejvtipnější jsou v současné době jejich hrátky. Bohužel se mi nedaří nahrát videa sem na web, ale jsou k vidění na FB stránce naší chovatelské stanice ZDE smiley

  

Psi: Hnědý a Černý - 20 dní                                                   Pes: Šedivý - 20 dní

Posledních 7 dní života našich "béček" ve 160 nejpovedenějších fotografiích je nahráno na Rajčeti.

Táta našich štěňat nezahálí a připravuje se pilně na maďarské zkoušky z vodních prací. Cameron je rozený vodař. Momentálně s majitelkou pilují přinášení kachny. 

  

12. 6. 2018

Včera byl první náročnější den ve štěněcím životě. Nejdřív mne čekal bojový úkol - ostříhat drápky na 40 pacičkách. U takhle malých prcků to jde ideálně ve spánku. Kdykoliv jsem se jich dotkala, tak se mrně probudilo a nebo přišla Lotka a probudila je všechny! devil Ale s větším úsilím se zadařilo. K večeru jsme štěňata poctivě zvážili a následně jsme je prvně odčervili pastou. Někteří již ztrojnásobili svoji porodní váhu, ostatní na ni dosáhnou každou hodinou. laughangel

  váha - porod váha - 14 dní
ZELENÝ pes 353 g 1090 g
MODRÝ pes 340 g 1080 g
ČERNÝ pes 400 g 1140 g
HNĚDÝ pes 390 g 1100 g
ŠEDIVÝ pes 420 g 1120 g
FIALOVÝ pes 400 g 1210 g
ČERVENÁ fena 390 g 1070 g
ŽLUTÁ fena 350 g 1000 g
RůŽOVÁ fena 390 g 1120 g
ORANŽOVÁ fena 390 g 1200 g

 K dnešnímu dni máme volnou 1 fenku a 1 pejska. Hledáme pro ně aktivní a samozřejmě ty nejlepší majitele.

 A takhle u nás vypadá ranní pohoda na balkóně! heart

 

10. 6. 2018

Dnes je štěňatům 13 dní. Prvně jsem je "větrala na čerstvém vzduchu" na balkóně.wink Zítra je čeká pravidelné vážení, první odčervení a také první stříhání drápků. Štěňata jsem začala nepravidelně přikrmovat sušeným štěněcím mlékem od firmy Canina, jelikož mamka Lotka má méně laktujících struků než má štěňat. wink Vývoj štěňat probíhá jak má, prckové nám dělají jen radost.

enlightenedKompletní fotogalerie za poslední 4 dny je nahraná ZDE.enlightened

Malá ochutnávka z balkónového válenda je níže.

   

   

 

8. 6. 2018

V 11 dnech života začíná být s našimi štěňaty veselo. Pomalu se jim rozlepují oči, snaží se pobíhat po porodní bedně, vrčí, kňučí a štěkají. Nejspokojenější jsou když zbystří mamku Lotku a její mléčný bar. To se předhání, kdo sežene ten nejlepší cecík. Po týdnu jsem se opět pokusila nafotit individuální fotky štěňat a je to větší a větší makačka. Prcci prostě nepostojí.

K dnešnímu dni máme volné 2 fenky a 1 psa!

  

Pes ZELENÝ                                                                            Pes MODRÝ

    

Pes ČERNÝ                                                                            Pes HNĚDÝ

    

Pes ŠEDIVÝ                                                                            Pes FIALOVÝ

   

Fena ČERVENÁ                                                                            Fena ŽLUTÁ

   

Fena RůŽOVÁ                                                                         Fena ORANŽOVÁ

5. 6. 2018

Včera náš "B" vrh oslavil první týden života. Jsou to pěkní rarášci. I když stále nevidí na svět, tak už prozkoumávají bednu na vratkých nožičkách. A umí se pěkně ozvat, pokud se jim něco nelíbí. Všechna štěňata poctivě rostou. Lotka je pouze kojí a přírůstky mají solidní. Je vidět, jak mají stále plná bříška.

V současné době máme volné 2 fenky a 2 psy!

  

Na rajče jsem nahrála několik fotek z 5. - 7. dne života. Posuďte sami, jak rostou ZDE

2. 6. 2018 

S frmolem kolem štěňátek jsme se zapomněli pochlubit několika věcmi. První krůčky ve výstavním kruhu udělala Bridgette Magic Black Rebels "Bridget" (A Rebel Heart Neverending Grace & Proud Poppy From the Noble Friends). Protože Bridget bydlí v Kolíně, bylo jasné, že první výstava "musela" být na Kačině. Gordonsetry posuzoval pan Buba a Bridget si odnesla nejlepší možné ocenění - VELMI NADĚJNÁ 1. Gratulujeme a těšíme se na další úspěchy. wink

Otec štěňat Cameron from Stirling Bridge strávil poslední víkend v květnu na dvojdenní výstavě v chorvatském Varaždinu. V sobotu si odnesl "nejlepšího gordonsetra" s výsledek Výborný 1, CAC, CACIB & BOB, v neděli Výborný 1, CAC & r. CACIB. Těmito výsledky dokončil Chorvatského šampiona, ale také 2 nejvyšší výstavní tituly C.I.B. (Mezinárodní výstavní šampion) & C.I.E.(Mezinárnodní šampion krásy). Gratulujeme. yes

  

 

Štěňata se již začínají batolit po bedně. Jsou velmi aktivní. Lotka se o ně pečlivě stará, jakékoliv vykviknutí vzorně kontroluje. Včera jsem se konečně dostala k prvním pokusům a kvalitnější individuální fotky našeho "B" vrhu. 

  

    Černý (pes) & Růžová (fena)

Celá fotogalerie je k nahlédnutí ZDE

28. 5. 2018

V noci z neděle na pondělí spatřil světlo světa náš dlouho očekávaný vrh "B" v poměru 4 feny a 6 psů. Lotka, ač prvnička, rodila bez problémů a za 5,5 hodiny na nás vykouklo 10 štěňat. Vyšel tedy náš osobní veterinární tip, že v bříšku bude 10 kousků. Lotka mi pouze malinko brnkala na nervy s pohlavím. Prvních 5 štěňat bylo kluků. Holky si prostě dávaly na čas.

Lotka je vzorná máma. Stále si "přepočítává" svá štěňata, nechce se od nich hnout na krok. Když se některé vzdálí z její blízkosti, tak nás štěkotem upozorňuje, že máme v bedně dezertéra. Štěňata plně kojí (zatím je nepřikrmujeme), pečlivě se o ně stará. V porodní bedně i žere, aby se nepřišla nic podstatné ve štěňátkovském životě.

Zatím přikládám několik fotek z mobilu z prvního dne. Čas na individuální focení štěňátek přijde po několikadenní aklimatizaci.

Vrh "B" Neverending Grace ve stáří 1 dne života.

  

  

V současné době hledáme majitele pro 2 fenky a 3 psi.

 

25. 5. 2018

Pomalu už se přibližuje den, kdy Lotka porodí. Vše probíhá podle plánu. Lotka s chutí žere, nechává si ráda hladit bříško a je na ní vidět, jak si svoji březost užívá. Mrňousové se v břiše melou víc a víc. Už by asi rádi byli na světě. cheeky Ale ještě si počkáme. Lotka už si začíná pomalu přerovnávat porodní bednu, ale zatím i s tím obrovským pupkem každé ráno vyskočí do naší vysoké postele! devil

  

Lotky nejoblíbenější činnosti posledních dní

I tatínek (Cameron from Stirling Bridge) budoucích štěňat se činí. Na víkendové výstavě v maďarském Szilvásváradu, získal potřebné tituly k přiznání Maďarské šampiona a Maďarského výstavního šampiona! heart Gratulujeme a jsme rádi, že Cameron pomalu zaplňuje další a další kolonku v průkazu původu štěňat.

Cameron na mezinárodní výstavě v Szilvásváradu

15. 5. 2018

O víkendu se konala každoroční klubová výstava MSKAO ve Slavkově. Gordonsetry zde posuzovala jejich dlouholetá chovatelka paní Francis Boxall (UK). Velmi jsem chtěla od této rozhdočí posudek na Lotku, ale chovatelské plány mi to neumožnily. Když mi bylo nabídnuto, jestli bych nechtěla pracovat v kruhu gordonsetrů, neváhala jsem. Byla to úžasná zkušenost. A navíc jsem měla možnost vidět Camerona, tátu štěňat. Ten nastoupil v silné konkurenci ve třídě pracovní a skončil na krásném 4. místě. Jak mu to slušelo vidíte níže na fotkách. wink

  

(autorka fotek: Jana Vajdíková)

Lotce jsme dnes postavali porodní bednu. Tu, ve které se před 5 lety narodila. Nejdřív měla radost, ale zatím stále vyhrává gauč. Dalších 10 - 14 dní budeme tedy o porodní bednu v obýváku jen brkat. laugh A nebo v ní budeme relaxovat sami.cheeky Termín porodu se pomalu blíží, tak musíme být plni sil. 

 

  Lotka - 49. den březosti, poprvé v porodní bedně

1. 5. 2018

Chvíli trvalo než jsem v okolí Humpolce našla louku plnou pampelišek. Vypadalo to už beznadějně, ale v pondělí se zadařilo. Lotka si zasloužila svých 15 minut slávy po dlouhé době před objektivem foťáku. Nikon je Nikon. Vzniklo několik pěkných fotek, o které se s Vámi ráda podělím.

  

  

 Lotka (Alotria Neverending Grace) v 34. dnu březosti heart

Dnes nás čekalo kontrolní sono. Sice nebylo pochyb, že štěňátka rostou, ale dnes byl jeden z posledních dní, kdy se nám je podaří zachytit na ultrazvuku celé. Už mají mezi 3 - 4 cm. Není pochyb, že jich je "plné břicho". Počet se nám nepodařil ani odhadnout, ale soukromý domácí tip je 10 kousků. Snad tam na nás čeká "malá Grace". 

Jak prcci rostou, posuďte sami. wink Dál už se necháme překvapit, co na nás koncem května vykoukne. Za perfektní obrázky z ultrazvuku děkujeme www.vet-klap.cz wink

     

Lotky březost 35. den

22. 4. 2018

Dnešní sono (26. den) potvrdilo, že náš vrh "B" bude početný. Prcci rostou jako z vody a maminka kyne. Brzy nás sežere jako vlk karkulku.devil

  

16. 4. 2018

Dnes je to 20 dní od prvního krytí Lotky. Když máte doma ultrazvuk, tak vás to svádí k tomu vyzkoušet, jestli už "ta štěňátka nebudou vidět". A světe div se, jsou! LOTKA JE BŘEZÍ! Má za sebou přibližně 1/3 březosti a čekáme, co nám těch následujích 40 a více dní přinese. Lotka již přibývá na váze, zvětšuje se ji mléčná žláza a neskutečně se zklidnila.devil

Již nyní máte předběžnou možnost si zarezervovat štěně z našeho plánovaného vrhu "B". Věřím, že štěňata zdědí po rodičích to nejlepší a především pracovní potenciál "táty" Camerona. V případě jakéhokoliv dotazu mne můžete kontaktovat na e-mailu: darja.musilova@seznam.cz případně na telefonním čísle 605450508.

PS: Fotky ze sona budou koncem týdne, až budeme vidět embrya pořádně.wink

27. - 28. 3. 2018 KRYTÍ MAĎARSKO

Lotka si s termínem krytí pospíšila a já jsem v pondělí v poledne byla zralá na kardiostimulátor. Pondělní ranní (v 7:00) progesteron ukazoval téměř hodnotu 8ng/ml.surprise Pes veterináře! Nic nemá standardní. Tak vysokou hodnotu jsem naprosto nečekala. Bylo jasné, že v úterý ráno odjíždíme. Nebylo připravené vůbec nic. Za odpoledne jsem musela sehnat eura, maďarské forinty a dálniční známky do 2 zemí (díky bohu za elektronické dálniční známky!) zařídit ubytování a pojištění. Nebylo toho zrovna málo. Ale nebyl čas se stresovat.

Cestou do Maďarska jsme překonali kolony v na maďarské dálnici i dopravní špičku v Budapešti. Svatá Praha! Tohle bylo i na mne moc. Cestou zpět byl dopravní kolaps u Brna, ale i ten jsme "projeli". Za 2 dny jsme strávili 11 hodin v autě. Ale stálo to za to!

  

Cameron from Stirling Bridge & Alotria Neverending Grace - plánovaný "B" vrh Neverending Grace

 

Cameron s Lotkou si ihned padli do noty. Takto bezproblémové krytí a překrytí jsem nečekala. Jak z učebnice. Druhý den jsme se dostali od aut po vystoupení maximálně půl metru než došlo ke svázání. heartdevil Nyní musíme čekat na výsledek sona cca za 3-4 týdny. Držte nám pěsti, aby naše maďarské dobrodružství nezůstalo bez následků. heart

Pokud přemýšlíte nad štěnětem gordonsetra, můžete si již předběžně fenku nebo psa zarezervovat. 

 

A pro zasmání: 

V den, kdy Lotka začala hárat složil Cameron (Cameron from Stirling Bridge) v Maďarsku další zkoušky. Tentokrát uspěl na náročném Field trialu s hodnocení 14bodů a VELMI DOBŘE! Štěňata budou mít o jednu kolonku z pracovních zkoušek na straně otce víc. A my si děláme srandu, že Lotka jakmile zjistila, že je Cameron tak úspěšný, tak si s háráním pospíšila tak, že bylo rychlejší než jsme všichni čekali. laugh

 

19. 3. 2018

Pro nedočkavce, jak to vypadá s plánovaným B vrhem, hlásíme, že Lotka se odhodlala a na Velikonoce pojedeme za ženichem do Maďarska!

Vše podstatné naleznete v sekci ŠTĚŇATA wink

 

10. 3. 2018

Coursingová sezóna 2018 nebyla v plánu. Lotka zatím odkládá své mateřské povinnosti, tak jsme využily hned první šanci si zazávodit. Netradičně se letos začínalo hned mistrovským závodem. Počet přihlášených psů překročil nečekaně 100. Lotka bežela 2 vyrovnané vhy s dalmatinkou Febee, získala 341 bodů a odnesla si titul MISTR MORAVY 2018heart

 

 

16. 1. 2018  Štěňata v Magic Black Rebels

Čas se štěňaty letí jako bláznivý. Naše slovinská vnoučata již oslavila 2. měsíc života a pomalu se rozjíždějí do nových domů. Vyrostla v typické představitele plemene. Někteří z nich (fenky i psi) stále čekají na ty nejlepší páníčky. Štěňata jsou čipovaná, vakcinovaná, odčervovaná s pet pasem. 

Otcem štěňat je "náš" A REBEL HEART Neverending Grace (Liric Xcaliber & Arry z Dvorku Čamourku) - DKK 0/0, PRA-rcd4 carrier, Cerebelární ataxie clear by parentage, CAC, CACIB, Best Male, lovecké zkoušky.

Matkou holandská kráska PROUD POPPY From the Noble Friends (Kilnrae Back in Time & Mystic Moon From the Noble Friends) - DKK 0/0, PRA-rcd4 clear, Cerebelární ataxie clear by parentage, Junior Winner, Junior BOB, CAC, lovecké zkoušky.

   

Pro více informací využijte FB stránky Magic Black Rebels nebo přímo na e-mailu: tamara.kroselj10@gmail.com

 

1. 1. 2018

1. leden je pro naší chovatelskou stanici nejen začátkem nového roku, ale především dnem oslav. V tento den přivedla na svět Grace svůj první vrh. Nyní už je to 5 let. Štěňata tedy slaví první půlkulatiny. Věřím, že už malinko dospěli! heart

Přejeme všem "Áčkům" jen to nejlepší do dalších let (a věřím, že jich bude ještě jednou tolik)! ALOTRIA, ARAGORN KHAL, ATHOS, A-TROY, ACCORDING TO GARP, AMALIA, A REBEL HEART, ASCON, AL CAPONE & ALWIN - Všechno nejlepší! heart

 

2. - 5. 12. 2017 Prodloužený víkend v Peci

Na začátku prosince ukazovala zima své kouzlo, proto jsme se rozhodli, že strávíme pár dní v Peci pod Sněžkou. Takhle před sezónou to bylo super. Žádné zástupy turistů, hotel poloprázdný a navíc hlásili azuro. Vyjeli jsme lanovkou na Sněžku a poté hezky pěšky po svých přes Luční boudu a Výrovku zpět do Pece. Tuhle trasu jsme šli i v létě, ale v zimě to bylo o 100 % lepší. Doporučujeme! yes

  

 

21. 11. 2017

U nás se štěňátka stále nekonají. Lotka asi počká až po zimě. devil Radost máme ale z našich příbuzných ve Slovinsku. V chovatelské stanici MAGIC BLACK REBELS se 11. 11. 2017 narodil krásný vyrovnaný vrh 5 fenek a 4 psů. Rodokmen mají prcci z 50 % stejný, jelikož otcem je bratr Lotky, A REBEL HEART Neverending Grace. heart Z tohoto vrhu je stále možné zamluvit si fenku i pejska. Převoz do Čech je možný v 8 týdnech věku, tedy kolem poloviny ledna 2018.

Video spokojených spících 5denních miminek ZDE angel

K nalákání jistě poslouží i fotka ze dne narození. heart

 

31. 10. 2017 Slovinské radostné události - aneb zase budu "bába" heart

Přibližně za týden se ve Slovinsku narodí vrh gordonsetrů z poloviny stejné krve jako plánujeme my. Otcem štěňat bude náš odchovánek Rebel (A REBEL HEART Neverending Grace) a matkou Poppy (PROUD POPPY From the Noble Friends), import z Holandska. Jedná se o opakované ověřené spojení, o vrh "B" v chovatelské stanici Magic Black Rebels.

     

Fotky z předchozího vrhu stejných rodičů v 6 týdnech věku.

Více na facebookové stránce chovatelské stanice Magic Black Rebels ZDE nebo přímo na e-mailu u chovatelky Tamary: tamara.kroselj10@gmail.com wink

25. 10. 2017

Lotka se rozhodla užít houbařský podzim a indiánské léto na Vysočině na 100 %. Bez hárání. devil Zatím nás tedy napíná. Lotka denně běhá své poctivé podzimní kilometry v lese nebo na poli. Srst dostává zabrat. Ale setří duše je šťastná. smiley

  

Před několika dny jsme si připomněli smutné výroční naší Grace (Arry z Dvorku Čamourku). Už je to rok. Každý den na ni myslíme. Příběhy s ní by vydaly na knihu. Veselou. Vtipnou. I smutnou. Díky Grace jsem poznala krásy lovecké kynologie, potkala spoustu fajn lidí a pochopila krásu chovatelství. Proto její jméno nese moje chovatelská stanice. Neverending Grace. Nikdy nezapomeneme! heart

Grace v roce 2011 na Rusavě

 

24. 8. 2017

Máme za sebou nároční psí víkend. Sobotu jsme strávili (i s páníčkem) na dostihovém závodišti v bratislavské Petržalce, kde se konala mezinárodní výstava psů DUODANUBE. Lotka si před 3 lety úspěšně otevřela cestu ke slovenskému šampionovi krásy a nyní nastal nejvyšší čas ho dokončit. Celou FCI skupinu 7 posuzoval srbský rozhodčí pan Duško Šormaz. A Lotka se mu líbila! V pracovní třídě získala výbornou 1, CAC a následně CACIB a BOS! Splnili jsme tedy cíl na 200%. devil

Na výstavu se za námi přišla podívat Renata s Kaiem (Quick Silver From the Noble friends), který je také potomkem Troye (Liric Xcaliber). Díky Renatě mám nádhernou vzpomínku na tuto výstavu v podobě fotek. Na fotkách je Lotka společně s Elzou z Dvorku Čamourku (hnědý kožený obojek).

  

  

ALOTRIA Neverending Grace - V1, CAC, CACIB & BOS - Slovenský šampion krásy!

 

 

 

 

A aby toho nebylo málo, tak jsme v neděli ráno vstaly a vyrazily již v čistě dívčím složení na coursingové závody Holiday Wind Cup, které se konaly v nádherném prostředí bizoní farmy v Rožnově. Lotka oba běhy běžela s boxerkou Poldičkou. V bodování FCI 7 se umístila mezi 2 fenkami MOK nakrásném 2. místě s nejvyšším bodovým ziskem za svoji coursingovou kariéru (364bodů).angel

 

ALOTRIA 2. místo FCI 7 - Holiday Winc Cup (coursing)

 

 

 

 

Nyní toho v plánu moc nemáme. Čekáme, kdy se Lotka rozhodne hárat. Otec štěňat je již vybraný a schválený klubem. Více informací v sekci ŠTĚŇATA. Hledala jsem psa s nekonfliktní veselou povahou a perfektními zdravotními výsledky, který v sobě ponese alespoň částečně anglickou krev. Toto vše Cameron (Cameron from Stirling Bridge) splňuje. Navíc se připravuje i na vyšší typ zkoušek (obdoba našich PZ, ZVP) v Maďarsku. Držte nám pěsti.  wink

 

28. 6. 2017

Po dlouhé době jsme s Lotkou zavítaly na výstavu. Naším cílem byla třída pracovní na Klubové výstavě ČPSK na Konopišti. Gordonsetry během parné neděle (18. 6. 2017) pečlivě posuzoval Ing. Jursa ze Slovenska. Lotka nastoupila v nejsilněji obsazené třídě a z 5 fen si vyběhala známku Výborná 1 & CAC! V odpoledním posuzování v závěrečném kruhu jsme již další skalpy nezískaly, přesto jsme odjížděly z výstavy velmi spokojené. wink

  

ALOTRIA Neverending Grace - Výborná 1, CAC ve tř. pracovní na klubové výstavě 

ALOTRIA ve finálovém kruhu - fena uprostřed (foto: Niki Balajková)

 

 28. 6. 2017

Lotka, ALOTRIA Neverending Grace, byla dne 29. května 2017 zařazena mezi chovné feny MSKAO! devil

  

Veškeré informace o Lotce najdete na stránkách MSKAO případně ZDE na webu wink

 

12. 5. 2015 Zkoušky vloh ohařů při OMS Kolín - SPLNĚNÍ PODMÍNEK CHOVNOSTI

I když jsme v Těšanech získaly s Lotkou první cenu, chyběla nám 1 limitní známka k chovnosti. Zkusily jsme tedy štěstí na téměř domácí půdě - přes kopec od Přítok - na zkouškách vloh organizovaných HS Libenice (OMS Kolín). V kalendáři je 8. květen označen jako "Den vítězství" a i my jsme vyhrály. Tedy ne celkově. cheeky Ale splnily jsme vše, co dle platných podmínek potřebuje gordonsetr k uchovnění. yes Ráno jsme si vylosovaly číslo 14, tedy poslední ve skupině, a čekaly. I když to opět nebylo bez chyb, jsem neskutečně ráda, že jsme to s Lotkou spolu ubojovaly.

Alotria Neverending Grace se po splnění všech formalit stane šampionkou krásy ČR a navíc chovnou fenou a potenciálně i pokračovatelkou linie "Neverending Grace"!heart

     

ALOTRIA Neverending Grace ZV I.cena 216 bodů

Veškeré úspěchy Lotky naleznete v její záložce ZDE heart

 

4. 5. 2017 Zkoušky vloh ohařů Těšany

Lotka se v sobotu 29. dubna zúčastnila svých prvních loveckých zkoušek. Počasí se v den zkoušek umoudřilo, přesto byla jetelina velmi promáčená po propršeném týdnu. Loty předvedla nádherné vystavení, postoupení a uklidování na zajíci. Skončila na celkově 8. místě z 19 přihlášených ohařů s I. cenou  a 214 body z celkově 228 možných. Na první náš společný počin dobré! heart

   

ALOTRIA Neverending Grace - ZV I.cena, 214 bodů, vystavování 4, nos 4

23. 4. 2017 Jaro ve znamení práce a zábavy

I přes velmi aprílové počasí letošního jara cvičíme kdy se dá. V poli. Hledání, vystavování, postupování, klidy... A Vysočině není zcela ideální počet drobné zvěře, takže občas vyrazíme na zajíčky do rodné Kutné Hory, ale především jsme intenzivně cvičily 3 dny v Pohořelicích. A stálo to za to. wink

  

foto: Martina Šoupalová

  

foto: Petra Janíková

A protože je potřeba trénink zpestřit i zábavou, neváhaly jsme opět vyjet na coursingový závod. Tento nesl název "Mazaný zajíc" a konal se o Velikonocích v Brně na medláneckém letišti. Lotka v 1. kole suverénně porazila maďarskou ohařku a ve 2. kole běžela vyrovnanější běh s fenou lousianského leopardího psa. Za 341bodů se stala vítězkou 7. FCI skupiny!

Lotka s cenami za vítězství na Mazaném zajíci 2017

 31. 3. 2017

Máme za sebou první letošní coursingový závod. Pod záštitou Czech Coursing Clubu byl 25. března v Nepřevázce u Mladé Boleslavi pořádán závod s názvem Jarní Otvírák. Lotka bežela oba běhy s německou boxerkou a německým krátkosrstým ohařem. V celkovém hodnocení v rámci FCI skupiny 7 získal první místo za 323 bodů! heart

  

  

ALOTRIA - 1. místo v FCI skupině 7, 323 bodů foto: Ivana Tichá (děkujeme!)

 

 16. 2. 2017 Opět doháníme resty - zimu trávíme v závějích sněhu a není čas na aktualizace devil

Netradičně začneme od konce. Lotka si vyzkoušela práci modelky (nyní oficiálně) pro veterinární webovou prezentaci páníčka. Ty její výrazy byly dokonalé. Jako kdyby věděla, že jde o důležitou věc. angel Celý web je v počáteční fázi k nahlédnutí ZDE!

  

Loty 4 roky - veterinární asistentka

 

Letošní zima je na Vysočině opravdu parádní. I když už i za námi přišla obleva. Takovou zimu si pamatuji naposledy před 4 lety. Loty si tedy užívá svojí první opravdovou zimu, každodenní lítání v závějích miluje. 

   

 

Loňskou coursingovou sezónu jsme  s Lotkou absolvovaly 4 závody, odnesla si tituly Mistr Moravy 2016 (poprvé) a Mistr Čech 2016 (obhájení titulu). I díky počtu závodů skončila v porovnání s velmi šikovnými maďarskými ohařkami v celoročním hodnocení na 3. místě v FCI skupině 7.

 

Na začátku ledna jsem otevřela zprávu s novými fotkami Arčího (A-TROY). Našeho pana zeleného. Je to kus psa. Nemá rád focení - po mamince.  Ty velké kulaté oči tátu Troye prostě nezapřou.heart

 

A pokud jste dočetli novinky až sem, čeká vás poslední zpráva. S Lotkou jsme první lednový víkend vyjeli na Hanáckou národní výstavu, kde gordonsetry posuzovala paní Mgr. Staviarska (SK). Lotka docela postála a i přes pár chybiček jsme si vysloužily náš první letošní titul. wink

ALOTRIA Neverending Grace - výborná 1 & CAC 

 

4. 1. 2017

PF 2017

I zde na webových stránkách se zpožděním přejeme všem našich příznivcům jen to nejlepší do roku 2017. Pro nás bude vždy silvestrovská půlnoc spojena s nejemotivnějším zážitkem, který nás potkal před 4 lety. Naše Grace se stala tu noc maminkou 10 malých krtečků. Prvorozená lotranda zůstala doma. Ostatní sourozenci otočili život naruby 9 rodinám. Tak jako nám ho jednou o Vánocích změnila Grace. I když začínáme první celý rok bez Grace, věříme, že "sedmnáctka" bude pro nás šťastná.

Naše Áčka --- ALOTRIA (Lotka), ARAGORN KHAL (Khal), ATHOS, A-TROY (Arčí), ACCORDING TO GARP (Garp), A REBEL HEART (Rebel), AMALIA, ASCON, AL CAPONE (Kápo) & ALWIN --- přeji Vám hodně zdraví do dalších let, spoustu odpuštěných lumpáren, lovecké úspěchy i poklidné chvíle s Vašimi rodinami. Už Vám jsou 4 roky, tak snad jste malinko zmoudřeli heart

 

24. 12. 2016

Přejeme Vám ze srdce - ty nejlepší Vánoce! Hodně štěstí, zdraví,osobních úspěchů a spokojený život s Vašimi čtyřnohými parťáky v roce 2017 heart

 

 

10. 11. 2016 Doháníme resty!

Koncem října 2016 jsme s velkou bolestí v našich srdcích nechali přejít Grace za duhový most. Statečně bojovala s rakovinou mízních uzlin (mediastinální lymfom), bohužel, soupeř byl silnější. 

Grace. Paní Jedinečná! Díky za vše, co jsi nás naučila. Není dne, kdy bychom na Tebe nemysleli. NIKDY NEZAPOMENE! heart

 

I když nám počasí moc nepřálo, užili jsme si v srpnu kouzelný víkend v Krkonoších. Tolik lidí, co se kvůli Grace s Lotkou zastavilo uprostřed tůry, hladili je, vyptávali se, co je to za krásné plemeno... Krásní psi v našich nejkrásnějších horách. 

  

 

Lotka v srpnu obhajovala svůj coursingový titul "Mistr Čech" v Ješíně. Běžela 2 vyrovnané běhy s výmarským a německým ohařem. Trať ji sedla a získala nejen 352 bodů, ale stala se nejlepším psem FCI 7 a opětovnou Mistryní Čech pro rok 2016 v coursingu!

 

Po delší době jsem s radostí otvírala e-mail s fotkami "naší" druhé holčičky Amálky a pana Alwina. Oba jsou na prvním místě členové svých rodin. Majitelé by je za nic na světě nevyměnili. angel Více fotek v profilu AMALIA a ALWIN wink

   

AMALIA 3,5 roku                                                                            ALWIN 3,5 roku

 

22. 7. 2016 

Letošním prvním letním úkolem bylo navštívit štěňata ve slovinské chovatelské stanici Magic Black Rebels. Malým černým ďáblíkům předpovídám skvělou budoucnost. Rodiče jim dali do vínku to nejlepší, co mohli. Tahle vnoučátka naší Grace se moc povedla!heart I když tetička Lotka z nich nebyla moc nadšená.cheeky

  

Fialový kluk & Světle růžová holka (6,5 týdne)

Celou fotogalerii z naší návštěvy naleznete ZDE. Postoje jsme si kvůli tropickým teplotám, které panovaly během naší návštěvy, raději odpustili.

Některé slečny ještě hledají své budoucí domovy, ideálně s chovatelskými ambicemi (není podmínkou). Dovoz do ČR možný.

  

Žlutá & Tmavě růžová holka (6,5 týdne)

Samozřejmě jsem byla ráda, že jsem po 3,5letech mohla vidět Rebela (A REBEL HEART). Vyrostl z něj pes se silnou kostrou, pěkným úhlením a super povahou. Během naší návštěvy měl zrovna “letní sestřih” (na fotce níže vidět zkrácení uší), takže jsem detailnější fotky nedělala. angel

Lotka (zelený obojek) & Rebel 

Do Slovinska jsme ovšem nejeli jen kvůli štěňatům, ale i kvůli naší letošní letní dovolené. Oblast jezera Bohinj v Triglavském národním parku stejně jako pobřezí kolem města Piran je psům zaslíbená.

  

Lotka cestou k vodopádu Savica & poprvé u moře

Po návratu z dovolené jsme samy s Lotkou vyrazily na coursignový závod Summer Wind Cup – Mistrovství Moravy do Blatin v krásném prostředí CHKO Žďárské vrchy. Lotka oba běhy dala „nad 170 bodů“ a odnesla si titul MISTR MORAVY 2016!

ALOTRIA Neverending Grace - MISTR MORAVY 2016

Ještě před odjezdem na dovolenou jsem s radostí otevřela zprávu s novými fotkami Arčího (A-TROY) z Plzně. Je to velký vodomil!

  

A-TROY (Arčí) 3,5 roku

Ani Khal (ARAGORN KHAL) z Chorvatska se nemá špatně. Z našeho prvorozeného psa vyrostl typický představitel plemene. Majitelce Sarah dělá radost a to je pro nás nejdůležitější.

  

ARAGORN KHAL 3,5 roku

A pokud hledáte gordonsetra s pracovním potenciálem (či jen super parťáka do rodiny) věřte, že v CHS z Dvorku Čamourku mají několik volných kluků! Více na webových stránkách ZDE

 

23. 6. 2016

Potomci Rebela ve Slovinsku pomalu dovršují první měsíc života a někteří z nich stále hledají perfektní páníčky. K zamluvení jsou jak slečny tak kluci. Do ČR mohou odcestovat v 8 týdnech věku, tedy koncem července 2016. Veškeré informace Vám ráda poskytnu já stejně jako chovatelka Tamara (v angličtině): tamara.kroselj10@gmail.com případně přes facebook ZDE.

Vnoučata z chovatelské stanice MAGIC BLACK REBELS!

            

 

1. 6. 2016

Minulý pátek se Grace stala hrdou babičkou 9 gordonů ve Slovinsku. Na svět se postupně prodralo 5 kluků a 4 holky. Otcem štěňat je náš odchov A REBEL HEART Neverending Grace, matkou import z Holandska PROUD POPPY From the Noble Friends. Některá štěňata jsou ještě volná a my budeme velmi rádi, pokud by se alespoň jedno vnouče "vrátilo" zpět do České republiky. V případě zájmu o štěně mne neváhejte kontaktovat, ráda Vám poskytnu kontakt na chovatelku Tamaru. 

  

Jedná se o velmi zajímavou kombinaci anglicko-australských linií světoznámých chovatelských stanic s klasickou českou pracovní linií gordonsetrů ze strany matky otce, naší Grace. Štěňata ponesou jméno chovatelské stanice MAGIC BLACK REBELS! heart

27. 5. 2016

Oblastní výstava na Kačině se stala takovou nepsanou rodinnou tradicí. Nemáme to daleko a letos přálo i počasí. Lotka ani Grace neměly ve svých třídách žádnou konkurenci, přesto jsme nedostaly nic zadarmo.

ALOTRIA Neverending Grace - výborná 1, VT, OV heart

ARRY z Dvorku Čamourku - výborná 1, VT heart

tímto výsledkem nám chybí už jen 1 krok k veterán šampionovi

Po výstavě nás potěšil návštěvou Garp (ACCORDING TO GARP Neverending Grace). Naše nejmenší štěně. Ten, který nám zůstal o pár dní déle až jsme se ho nechtěli vzdát. Ale víme, že se má skvěle. A nejmenší už rozhodně není. Vyrostl z něj krásný představitel plemene. Moc společných fotek se nám nepovedlo, ale psiska byla spokojená. Tím pádem i my také.

   

ACCORDING TO GARP Neverending Grace

Všechny fotky z Kačiny jsou ZDE wink

11. 5. 2016

Jsou výstavy, u kterých je nejdůležitější zúčastnit se. Zažít tu atmosféru, prostředí a v neposlední řadě i posuzování specialistů ze země původu. Takovou výstavou byla i letošní klubová výstava MSKAO ve Slavkově. Gordonsetry ladně a pečlivě posuzovala dlouholetá chovatelka paní Justice. Konkurence byla k neporažení, ale známka výborná byla splněním našich cílů. Stálo to za to!

  

ALOTRIA Neverending Grace - VÝBORNÁ (tř. otevřená)

Za krásné fotky Lotky děkuji Jiřince z Dvorku Čamourku. yes

5. května 2016

Grace bude bába! Ve Slovinsku se koncem května narodí naše první vnoučata. Matkou je krásná Proud Poppy From the Noble Friends (import Holandsko), otcem A Rebel Heart Neverending Grace (import Česká republika). Oba rodiče získali na výstavách několik titulů, splnili slovinské lovecké zkoušky a mají svělé zdravotní výsledky. Rodokmen mluví sám za sebe. Kombinace je to opravdu zajímavá. wink

Dle platné EU legislativy je možný neobchodní přesun štěněte mladšího 12 týdnů (tj. bez nutnosti vakcinace vztekliny) ze Slovinska do České republiky. Jednoduše řečeno, štěně může odejít k novým majitelům za stejných podmínek jako by bylo odchováno přímo v České republice.

V případě zájmu o štěně z tohoto vrhu mne neváhejte kontaktovat, ráda Vám sdělím podrobnosti a pomohu s rezervací štěněte přímo u chovatelky Tamary. yes

 

Kde se s námi můžete letos setkat? 

7. května 2016 KV MSKAO Slavkov u Brna & 21. května 2016 OV Kačina u Kutné Hory

 

5. 4. 2016

Koncem března jsme strávili prodloužený víkend na šumavském Špičáku. Tam, kde lišky dávají dobrou noc a signál mobilního telefonu nemá dosah. Lotka si užila poslední letošní sníh a dokonce se ji ani nepovedlo dezertovat na německou stranu Šumavy. wink

  

Lotka na Pancíři a u jezera Laka

Duben je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Pole již dávají setrům šanci ukazovat jejich um v plné kráse. Grace s Lotkou měly tento víkend první šanci ukázat spolupráci na páru koroptví v klasickém schématu Grace vystavující a Lotka přiznávající. 

  

 

Rok se s rokem sešel a my opět vyrazili na Medláneckého Sysla, pro nás první coursingový závod sezóny. Letošní sezóna je pro Lotku premiérová bez podpory "mámy za zády". Nezalekla se ničeho a s 2 vyrovnanými koly skončila na parádním 2. místě v FCI skupině 7, kdy pouze 1 bod nás dělil od zlata. yes

ALOTRIA Neverending Grace, 346 bodů, 2.místo

 

Minulý týden jsem s radostí obdržela 2 nové fotky našich "A" kluků ze zahraničí - Rebela ze Slovinska (vlevo) a Khala z Chorvatska (vpravo). heart

   

Jejich šťastný a rozevlátý výraz se plně odráží v "Pohádce o setrech" 

Bylo to opravdu před mnoha a mnoha lety. Nikdo z lidí si to nemůže pamatovat, protože tenkrát lidi na světě ještě nebyli. Zemi pokrývala rozlehlá bahna a obrovská jezera a mezi nimi se kolébaly vysoké a bujné trávy. Po zemi se proháněly pouze větry - pracovitá větřiska i malé větříčky. A práce měly hodně. Čekalo na ně mnoho rostlin, aby roznesly jejich semena po mokrých bahniscích a taky bylo potřeba potlačit peřiny mračen z místa na místo, aby se země prohřála a semínka mohla klíčit a vyrůstat v mladé rostlinky. A zase to byl vítr, který je konejšil a hýčkal a dal jim vyrůst v mohutné stromy.

Krajina byla nehostinná a jedině ptáci měli odvahu se zde usídlit. Bažanti a koroptve se naučili stavět svá hnízda z trav a větviček, lysky a divoké husy se rozkoší plácaly ve vodě a úkryt nacházely v pobřežních travinách a rákosí. Větry a větříky jim pomáhaly vznášet se nad zemí a odkrývat další území z ptačí perspektivy.
Ne všichni ti povětrníci, kteří se proháněly nad i na zemi však byli stejní. Byla velká, silná větřiska, specialisté na krupobití, divoké větry, tančící do úpadu, i malé větříky, které zemi hladí, povídají si s travinami a pohazují si s jejich semeny. 
A též byl malý větérek, specialista na lenošení...Jeho nejoblíbenější prací bylo skotačení po lučinách, chňapání po ptácích, přátelské povídání si se starými kačkami v rákosí. Ten malý dovádivec nevynechal jedinou možnost, aby si nepřisedl k nim na zem a nevzhlížel obdivně k jejich peří. Bažant mu vyprávěl o životě na zemi a spojovalo je opravdové přátelství. Sluky s ním radostně diskutovaly, nebo jej naopak vyprovokovaly ke hře na schovávanou.
To se však nelíbilo královi Eolovi, králi větrů. Mnohokrát byl též kárán Větrem půlnočním, aby se zabýval nečím užitečným, ale větrný rarášek nedbal. Vše darmo. Větřík snil pouze o tom, aby mohl běhat po tvrdé zemi či šplouchat se v průzračné vodě. V hloubi srdce (pokud vítr srdce má) toužil pobývat v blízkosti ptáků, s nimiž se tak sblížil.
Jednoho dne se přikrčil k zemi, pozorujíc divokou kačku, ja učí plavat své dětičky. Chtěl by poplavat s nimi, pomyslel si větřík, ale copak může vítr plavat? Když tak rozjímal, přiletěla právě Velká Chmura, žena Eola, "Tak ty jsi tady" vzkřikla "nu, jestli tolik toužíš být na Zemi, zůstaneš tady navždy! Hej, matko, vezmi si ho, k ničemu je nám vítr, který si jen hraje s ptáky!"
Země zaslechla tu kletbu a přitulila malého nezbedu. Dala mu kůži psa s dlouhou hedvábnou srstí a mohutné tlapy, aby mohl do sytosti běhat, a taky solidní praporec, aby mohl viditelně projevovat svou radost. A nazvala ho SETR.
Setr byl nadšený. Okamžitě běžel za svými nejbližšími přáteli, aby se pochlubil svým novým tělem a hlavně aby jim sdělil tu radostnou novinu - už stále budou spolu, už se nemusí loučit. Ale bažant jej nepoznal a s křikem utekl. Také kačenka odletěla. Všichni se zalekli s ukryli.
Od té doby setr běhá po polích, tiše se přikrádá k ptačím hnízdům v touze připomenout staré přátelství. Stojí a bez hnutí čeká. Marně. 
Pak se objevil člověk a setr se s ním s radostí spřátelil. I člověk si zamiloval to veselé a přátelstké stvoření. Spojilo je silné a nezlomné pouto. A potká-li se setr s člověkem, který miluje tak jako on toulat se o samotě po loukách a polích, vznikne přátelství na život a na smrt. Jsi-li takový a máš-li setra, jsi šťastný člověk. Nezapomeň však, že máš vítr. 

Podle Przemily Kosciele - Angielski wiator přeložila Věra Volná

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. 2. 2016

Coursing Winner 2015 - celoroční hodnocení oficiálních coursingových závodů

ALOTRIA Neverending Grace "LOTKA": 2. místo v FCI 7 skupině ve své první sezóně yes

ARRY z Dvorku Čamourku "GRACE": nehodnocena po 2 absolvovaných závodech yes

Grace při svém posledním závodě - MČR Ptýrov 2015

K finální klasifikaci je potřeba v daném roce absolvovat minimálně 3 závody, proto tedy Grace nemohla být ve své poslední coursingové sezńě hodnocena. Letos bude naší chovatelskou stanici reprezentovat pouze Lotka. 

Celkové výsledky jsou přístupné k nahlédnutí na stránkách Českého psa, konkrétně ZDEsmiley  

3. 1. 2016

Čas utíká jako bláznivý, naše "A" štěňata na Nový rok oslavila již své 3. narozeniny! Věřím, že dělají svým páníčkům jen samou radost a to občasné zlobení jim odpustí. V roce 2016 přeji všem především pevné zdraví, vše ostatní již přijde samo.  

Krásné narozeniny, naše novoroční desítko:                                                                                                              Rebele, Arčí, Garpe, Kápo, Alwinem, Khale, Ascone, Athosi, Amálko a Lotko! heart

 

Všichni členové naší dvounohé i čtyřnohé smečky přejí návštěvníkům našich webových stránek jen to nejlepší do právě počínajícího roku 2016. Osobně toho mnoho neplánujeme, ale pár kynologicko-sportovních akcí v letošním roce jistě objedeme. smiley

 

Na Vysočině vystrčila zima růžky jen koncem listopadu, ani Vánoce nebyly na sněhu. Nyní pořádně mrzne a Lotka se na povánočních "redukčních" procházkách pravidelně koupe. Otužilá je tedy neuvěřitelně. Běháme co to dá. Včera jsme potkali i prvního bažanta po 3 měsících - skoro jsem zapomněla, že v tomhle je neomylná po svojí mámě Grace!

Malé množství fotek z povánočních procházek ZDE (s čerstvě tříletou Lotkou)

 

6. 11. 2015

Naše chovatelská základna se přestěhovala do Humpolce. Ředitelství (s paní ředitelkou Grace) zůstává stále v Kutné Hoře. Vysočina je země zaslíbená. Lotka nasadila o 1 - 2 stupeň vyšší rychlost než doposud, každé pole je "malé", lesy neprobádané a každý rybník bez ohledu na klesající teplotu určený k plavání. Čerstvý vzduch dělá divy. Jen ty srnky, daňci ... Paničku to bude stát ještě hodně nervů angel

 

Naše Grace vstoupila 20. října oficiálně do seniorského věku. Oslavila své 8. narozeniny. Doufáme, že nás bude "zlobit" ještě dlouhou dobu. 

 

Poslední říjnový den jsem se vypravili do Letňan vytáhnout naší veteránku do kruhu a pokusit se udělat první krůček k zisku veterán šampiona. Jako první vběhl do kruhu Alwin (tentokrát se nekonal žádný skok na stůl!) a i když se předvedl lépe než naposledy v silné konkurenci ve třídě otevřené to stačilo opět pouze na VD.

ALWIN Neverending Grace (tř. otevřená): VELMI DOBRÝ 

Grace šla do kruhu jako poslední z gordonsetrů a již půl hodinky předtím se tvářila, že to byl hodně špatný nápad. blush Nikdy neměla výstavy v hale v lásce a opět si trochu postavila hlavu. Naštěstí pan rozhodčí byl shovívavý a Grace si mohla odnést pohár pro nejlepšího veterána mezi gordonsetry.

 

ARRY z Dvorku Čamourku "GRACE" (tř. veteránů): VÝBORNÁ 1, Nejlepší veterán (BOV)

25. 9. 2015

Před týdnem jsem obdržela novou fotku Ascona. Je to také pěkný zahradník (po kom to ty naše děti mají?) a velký lovec žab a myší (to má po mamince!). V Mostě se mu daří viditelně skvěle wink

ASCON - 2,5 roku

Druhou zářijovou neděli jsme vyrazily na Mistrovství Čech v coursingu pořádané v Ptýrově u Mladé Boleslavi. Grace s Lotkou opět běžely proti sobě. První technická trať byla vyrovnaná a holky se pečlivě střídaly ve vedení. Druhý běh byl "na rychlost" a tam už Grace ztratila, přesto měsíc před svými 8. narozeninami neudělala vůbec ostudu. Závodu se zúčastnilo cca 90 psů. 

Arry z Dvorku Čamourku "GRACE" - 3. místo, 321 bodů

Alotria Neverending Grace "LOTKA" - 1. místo, 346 bodů, Nejlepší pes FCI VII a titul MISTR ČECH

 

1. 9. 2015

Srpen jsme již téměř tradičně zakončili na výstavě v Mladé Boleslavi. Korektně posuzovala paní Viera Staviarska. Alwin měl trošičku hyperaktivní představy o prezentaci v kruhu, které zakončil skokem na stůl pro posudek devilwink. Díky pokulhávající prezentaci si odnesl známku VELMI DOBRÁ. Lotka zúročila své pravidelné tréninky s Gabčou (Psí škola K9) a s pochvalou za elegantní hlavu s velmi pěkným výrazem si vysloužila VÝBORNÁ 1 a CAC wink

 

  

ALWIN Neverending Grace - VD1            &        ALOTRIA Neverending Grace V1, CAC

Více aktuálních Alwinových fotek naleznete v jeho profilu ZDE heart.

 

A jak vypadají další "A" kluci ve 2,5 letech? 

A-TROY (Arčí) je kus psa s hustou, dlouhou srstí. Celé dny tráví na zahradě pozorováním ptáčků ve voliéře. A samozřejmě občas pozlobí majitele. Nové fotky našeho nejchlupatějšího odchovu jsou opět na jeho profiluheart.

ACCORDING TO GARP (Garp) přes léto léčil drobné poranění, ale věřím, že už opět dělá lumpárny u majitelů na Kladně. Jeho hlavním poznávacím znamením je už od štěňátka bílá bradka heart.

 

Letos jsme s Grace a Lotkou poprvé okusili 4denní rybaření. Pro Grace to více méně byla rybářská premiéra, ale o to víc si to užívala. Hlásila každý záběr, asistovala při vytahování podběráku, měření ryb i focení. Prostě povedená dovolená.

    

   

 

29. 7. 2015

Národní výstava v Mladé Boleslavi se nesla v duchu změny rozhodčího (místo bývalého poradce chovu Ing. Šonky posuzoval neméně kvalitně Ing. Vlasák), ale především také tropického počasí. Úkolem dne bylo přežít pobyt v kruhu, smočit psy v Jizeře a odjet co nejrychleji domů. Nevím, komu se chtělo běhat méně wink

ALOTRIA Neverending Grace - VÝBORNÁ 2, res. CAC

(za fotku děkuji Zuzce Nedavaškové)

 

I přes současné zdravotní indispozice, které nám nedovolily startovat na Rejvízu na coursingovém závodě, trávíme toto léto především u vody. Holky jsou vodařky, tak to náležitě oceňují.

  

  

 

Pokud hledáte štěně gordonsetra, věřte, že jeden čupr klučina je ihned k odběru v domovské chovatelské stanici naší Grace v Polné. Rodokmen je pln zvučných jmen, která ukázala své kvality jak na poli výstavním tak pracovním. Rodiče jsou Lochfain As Aus Approach To Glenmaurangi "Ned" (UK´s TOP GS 2012, TOP GS Male 2013) a Bora z Dvorku Čamourku (první dual šampionka v ČR!).

El Roy, 9 týdnů

Více se dozvíte na webových stránkách CHS z Dvorku Čamourku ZDEsmiley

 

 

17. 7. 2015

ALWIN neuvěřitelně zabodoval na oblastní výstavě v Příbrami. S úchvatným posudkem, kterému dominovaly chvály na Alwinovu mohutnou hlavu a kvalitu srsti, a oceněním VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY a OBLASTNÍ VÍTĚZ od MVDr. Šimka při základním posuzováním zaujal Alwin i v závěrečném kruhu, když mu opravdu o chloupek unikl titul Nejkrásnějšího psa celé výstavy a skončil na pro nás fantastickém 2. místě. Jsem na Alwina neskutěčně hrdá. Toto ocenění je malým poděkováním pro majitele, kteří Alwinovi poskytují tu nejlepší péči.

3.6.2015

Rok utekl jako voda a my se opět ukázali na domácí výstavě na Kačině. Prostředí zámecké zahrady dává této akci své typické kouzlo, letos navíc okořeněné bravůrním a vtipným posuzováním pana Petra Buby. Korona byla proto u našeho kruhu nejpočetnější. Podpořit rodinný klan (mámu se ségrou) letos přijeli i Alwin a Athos s majiteli. Velmi si toho vážím, jelikož podstoupili docelou dalekou cestu, aby se této výstavy zúčastnili wink

Kluci nastoupili proti sobě ve třídě otevřené. Pan Buba oceňuje exteriérové kvality psa především v běhu a tak jsme běhali, běhali a běhali. Užili jsem si to notně - teda korona asi více smiley Oba kluci jsou plnochrupí, s nůžkovým skusem, standardní výškou ( 65cm a 66cm), se silnou kostrou a jako bonus přistála velká pochvala za kvalitu srsti. Alwin získal známku VÝBORNÝ 1 a Athos VELMI DOBRÝ 2. Athos si to jistě napraví, byla to jeho teprve 2. výstava a žádná ostuda to nebyla. wink

Alwin, Grace, Lotka & Athos

Potom jsem hned nastoupila s Grace, která nejdřív trochu panikařila při měření, ale nakonec jsme si to odběhaly s grácií sobě vlastní. Grace dostala pochvalu za excelentní rovná záda, že to se u 7,5leté feny jen tak nevidí heart Grace tedy pár měsíců před vstupem do veteránů získala VÝBORNOU 1! "Fena s dobrým pálením, výborná ve hřbetě, drobnější pravidelný pohyb, správné úhlení, správné osrstnění"

No a Lotka? To už jsem měla takový kyslíkový deficit, že už si to v kruhu odběhala sama. Nějak jsme spolu přežily s VÝBORNOU 1, VÍTĚZ TŘÍDY a OBLASTNÍ VÍTĚZ. smiley

Stejně ale nejlepší z celé výstavy bylo řádění v zámecké zahradě. Tím jsem ocenila i povahy obou kluků, protože ač už jsou dospělí, tak po sobě vůbec nevrkali!

  

                             ALWIN Neverending Grace                                                          ATHOS Neverending Grace

  

      honička Grace (vepředu) se syny Athosem a Alwinem                                 Alwin, Lotka, Grace & Athos

Málem bych zapomněla na největšího lumpa celé výstavy. Naštěstí již díky Grace s Lotkou vím, jaké to je, když by se člověk nejradši v kruhu propadl do země. Jimova teriéří hlava si usmyslela, že nechodí, nestojí ... ale protože je to hezoun, tak i přesto od paní Auerbach získal ocenění VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY a OBLASTNÍ VÍTĚZ. Myslím, že zavřela obě oči.angel Kdo neviděl, neuvěří. cheeky

Bylo to fajn, tak za rok zas. K nasátí celé atmosféry doporučuji fotky na rajčeti ZDE

29.4.2015

Po dlouhé době začneme parsoní novinkou. PRTi oslavili v dubnu narozeniny - Moris oslavil páté a Jim druhé. Jestli gordoni jsou v pubertě celoživotně, tak o teriérech to platí dvojnásob. Není týdne, aby nevymysleli nějakou lumpárnu.

Jim (CUTE CARUSSO HAPPY RUSSELL) podstoupil genetická vyšetření s výsledkem LOA clear, SCA clear a PLL clear yes Srozumitelný výklad znamená, že není nositelem genů pro Late Onset Ataxia (LOA - ztráta rovnováhy, špatná koordinace atd.), Spinocereberální ataxii (SCA - porucha nervového přenosu z míšních nervů do mozečku, projevy obdobné jako LOA) a ani primární luxaci čočky (PLL - u postižených jedinců vede k oslepnutnutí). Po výstavě na Kačině posíláme podklady k Jimovu uchovnění, tak snad jeho "zdravé" geny ocení alespoň jedna potenciální nevěsta heart Více o Jimovi ZDE

Z odchovánků mne potěšili majitelé Alwina, kteří mi zaslali jeho nové fotky. Rostou nám děti do krásy. Už se těším, jak se spolu na Kačině proběhneme v kruhu yes

  

ALWIN Neverending Grace - téměř 2,5 roku

9.4.2015

Zima se přehoupla do jara, na poli začíná vzrůstat vojtěška a opět nastane čas hledaček na poli. I když se zvěří to stále nevypadá nijak slavně. Zatím stále lenošíme. Práce je nad hlavu a gordonky by se potřebovaly dostat do pracovního tempa wink

Grace s námi strávila poslední březnový týden v Brně. Hned nám bylo s Lotkou veseleji. Počasí sice bylo aprílové, ale holky naběhaly po kopcích v okolí Brna pár desítek jarních kilometrů.

  

Soběšice                                                                 Soví studánka

A i když počasí nepřálo, domluvila jsem se s kamarádkou Janou, která úžasně fotí, zda by mi holky nezvětšnila na památku. Výsledek mne mile překvapil. Tak krásné fotky ještě nemáme. Jak Janča dokonale fotí nejen psy se můžete podívat ZDE

(autorka fotek: Jana Kubíčková - Jana Kaisi Photography)

A protože holky rády běhají, vrátily jsme se po 3 letech na profesionální coursingovou dráhu. Letos Grace může závodit naposledy vzhledem k tomu, že dovrší na podzim veteránský věk. Lotka naopak směle nakukuje do své první coursingové sezóny. Medlánecký Sysel 2015 pro nás byl tedy premiérou i velkým návratem zároveň. Holky oba dva běhy běžely spolu, v prvním se v cíli objevila první Grace, v druhém Lotka. A protože se neběhá na čas, byly jsme napnuté, jak si holky mezi sebou rozdělí pořadí. Celkem startovalo 95 psů. Lotka obsadila v FCI skupině 7 nečekané 1.místo s 324body, Grace skončila v závěsu druhá s 310body. Rozhodně krásné výsledky na začátku sezóny yes

 

Už teď se těšíme na květen, kdy se snad setkáme s polovinou (?) našeho "A" vrhu. Bude to jedinečná příležitost, jak opět vidět náš jedinečný odchov pohromadě smiley

23.2.2014

Doplňujeme restywink

Nové fotky "naše Chorvata" - ARAGORN KHAL - dorazily před pár dny. Moc se mi líbí. Jako každý gordon miluje sníh a letos si ho náležitě užil přibližně před měsícem, kdy i v Záhřebu bylo kolem 50cm sněhu. Více jeho fotek k nahlédnutí ZDE.

ARAGORN KHAL, 2 roky

Fotky jsou doplněny i v osobních galeriích dalších odchovánků: AL CAPONE, A REBEL HEART a ALOTRIA.

Poslední novinka se může zdát zanedbatelná, ale již rok krmíme "novými granulemi". A zdá se, že volba byla dobrá. Holkám změna granulí prospěla, srst mají krásnou, zmizely záněty v uších (u Grace) a ne zcela dobré trávení (u Lotky). Jsem spokojená. Granule značky N&D jsou pro mne tím, co jsem dlouho hledala. Nyní krmíme chovatelskou řadu (totéž krmení pod jiným názvem) TEAM BREEDER a můžeme je všem doporučit yes

 

 

19.2.2014

CACIB Celje (14.2.2015) - A REBEL HEART Neverending Grace

Až k neuvěření se mi zdají výsledky z prvních 3 letošních výstav. Třikrát mezinárodní výstava a třikrát CACIB. Nyní mi radost udělal opět Rebel. Ve slovinském Celje si od irského rozhodčího Johna Walshe odnesl ocenění Výborný 1, CAC, CACIB a Best Male yes Doufám, že naše vítězná vlna vydrží (nejen Rebelovi). Moc děkuji majitelce Tamaře za skvělou péči, kterou Rebelovi dává. Náš pan oranžový se u ní má jako v bavlnce.

  

A REBEL HEART Neverending Grace V1, CAC, CACIB a BEST MALE!

13.2.2014

DUO CACIB BRNO (8.2.2015)

V nedělní chumelenici jsme se s Lotkou vypravily na brněnské výstaviště, kde se každoročně v tomto termínu koná největší česká výstava. Letos bylo každý den nahlášeno přes 3000 psů. Setry posuzoval MVDr. Šrámek a ač jsem ho již několikrát posuzovat viděla, Grace ani Lotku zatím neposuzoval. Lotka nastupovala jako jediná dospělá fena ve třídě otevřené, přesto jsem takový úspěch nečekala. S pochvalou za pěkně tmavé oko jsme odklusaly z kruhu s pár tituly a čekaly na další klání. Titul BOB získal pes, proto měla Lotka šanci se utkat s nejlepší mladou fenou o titul nejkrásnějšího jedince opačného pohlaví (BOS), který získala. Sečteno podtrženo: ALOTRIA Neverending Grace V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU & BOS!

  

 

Velkou radost mi udělali majitelé Kápa (AL CAPONE), kteří i přes nepříznivé počasí splnili svůj slib a přijeli se ukázat. Kápo i bez výstavní úpravy zaujal (nejen mne) a opět nasál výstavní atmosféru. Velmi se mi líbí plány majitelů, tak nezbývá než držet pěsti, aby to vyšlo wink je to stejný janek jako Lotka, urovnat ty dva na společné foto byl trochu bláznivý nápad, ale vyšlo to.

  

To, že jsou Kápo s Lotkou sourozenci je patrné i exteriérově yes

27.1.2015

Začátek výstavní sezóny jako hrom

Třetí lednovou neděli se po dlouhé době objevil ve výstavním kruhu Rebel, A REBEL HEART, a vedl si jak nikdy předtím.  Na mezinárodní výstavě ve slovinské Lublani si od rozhodčího Bogdanoviče (Slovinsko) odnesl ze třídy otevřené výbornou, ale hlavně CAC, CACIB, Vítěz Slovinska a kvalifikaci na výstavu Cruft's v anglickém Birminghamu v roce 2016 yes Rozhodčí především chváli Rebelovu pěknou konstituci wink

Velké díky patří majitelce Tamaře, za vše, co pro Rebela dělá. Rebel se totiž tímto výsledkem stal nejen čekatelem slovinského šampiona krásy, ale především prvním čekatelem titulu "Interšampion" v chovatelské stanici Neverending Grace! heart

Případní zájemci o krytí s tímto psem mne mohou kontaktovat, jelikož Rebel má splněné chovné podmínky ve Slovinsku ("chovnou výstavu" - obdoba našeho svodu s výsledkem "výborný", chovné lovekcé zkoušky, DKK 0/0 a nyní i CAC, CACIB z výstavy).

4.1.2014

Rok se sešel s rokem a náš "A" vrh je opět o rok starší. S prvními hodinami roku 2015 oslavili ALOTRIA, ARAGORN KHAL, ATHOS, A-TROY, ACCORDING TO GARP, A REBEL HEART, AMALIA, ASCON, AL CAPONE a ALWIN své 2.narozeniny. Všichni jsou především skvělými parťáky svých majitelů, ale minulý rok byl úspěšný pro nás i po chovatelské stránce:

1x chovný pes (A REBEL HEART - Slovinsko)

1x PZ v I.ceně (AL CAPONE)

1x Vítěz speciální výstavy (ALOTRIA)

2x testování "PRA-rcd4" s výsledkem CLEAR (ALOTRIA, ALWIN)

4x skvělý výsledek DKK - 3x DKK 0/0 (ALOTRIA, AL CAPONE, A REBEL HEART), 1x DKK 0/1 (ALWIN)

10x testování "Cerebelární ataxie" s výsledkem CLEAR (na základě výsledků rodičů - celý vrh)

Děkuji i majitelům Ascona, Alwina a Al Caponeho za prezentaci na výstavách, i když rozhodčí jejich kvality zatím nedocenili.

Velké poděkování patří ale všem rodinám, které se s láskou starají o naše vymodlená štěňata, protože i díky vám můžu žít svůj dětský sen!

Před Vánoci jsem s radostí prohlížela nového fotky Amálky. Je to tatínkova holčička. Dostála svých štěněcích dispozic a je z ní silná fena s úžasnou konstitucí. Více fotek na profilu AMALIA.

Také Asconovi majitelé poslali pár nových fotek. Ta jeho hlava je naprosto fantastická. Ascon chodí pravidelně na cvičák a pečlivě hlídá svoje teritorium spolu s 2 německými ovčáky. Veškeré jeho fotky jsou na profilu ASCON.

Na rodné hroudě se neděje nic zajímavého. Vánoce jsme spokojeně a v poklidu strávili ve víru návštěv. Bohužel počasí bylo spíše podzimní, ale i tak byly holky šťastné, že jsme v prázdninovém procesu a můžeme denně chodit na pořádné výšlapy. Spíš jen sousedi si opět klepali na čelo, kolik že to psů se vejde do panelákového 3+1 :)

   

Moris, Albert, Jim, Lotka a Grace

Rok 2015 jsme přivítali stylově na horách, sněhu bylo málo, ale přeci jen měly Grace s Lotkou radost v očích z bílé peřiny. Možná se jim jen více líbilo "za pecí". K příštím Vánocům si přejeme kachlová kamna :)

   

Za celou Neverending Grace smečku přeji do roku 2015 jen to nejlepší. Snad bude minimálně stejně úspěšný jako ten minulý!

*** Teriéří novinky - Vánoční krajská výstava 6.12.2014 ***

Poslední podmínkou pro zařazení Jima do chovu bylo absolvovat výstavou pořádanou klubem. Parsony posuzovala paní rozhodčí Hrabáková a Jim si odnesl opět skvělý posudek bez jediné chyby /až na trimování cheeky/ a dokonce opět porazil jednoho konkurenta ve své třídě. Získal tedy ocenění VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŔÍDY. Následně byl ještě detailně prohlédnut paní Auerbach s výsledkem 36cm a skus nůžkový (chybí 2xM3 - což není u teriérů považováno za chudozubost). Po vyřízení všech formalit se od r.2015 Jim stane chovným psem!

  

CUTE CARUSO HAPPY RUSSELL "Jim" - VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY

Velká gratulace majitelům - Pavkovi s Terkou yes

24.11.2014, AL CAPONE Neverending Grace (22měsíců)

Kápo, náš jediný lovecky upotřebitelný odchovánek, nezahálí ani mimo hony a pilně trénuje i doma. Přes trochu "letní sestřih", který podstoupil při loveckém výcviku, je to kus psa. Chlupy časem dorostou, o to víc je vidět jeho standardní konstituce. Po dlouhé době přikládám několik málo fotek i na jeho profil ZDE wink

  

Děkuji majitelům za poskytnuté fotografie.

Ani my nezahálíme. Dneska Lotka perfektně vystavila a postoupila pach, který se ukázal být jak bažantem tak těsně opodál zajícem. Máma Grace přiznávala natolik pečlivě, že jí vzlétnuvší kohout nechal klidnou (narozdíl od Lotky) a pěkně si postoupila zajíce. To vše na sídlišti, pár metrů od domova. Občas se vyplatí nejezdit za zvěří daleko :)

Grace (Arry z Dvorku Čamourku) vs. zajíc

*** PRAGUE DOG EXPO, 1.11.2014 ***

Po téměř půl roce jsem opět měla možnost vidět a následně i předvést Alwina na výstavě. Pořád je to stejný janek atletické postavy (Lotka je to stejné v bledě růžovém), co chvíli nepostojí. Je vyrovnané, veselé povahy. S páníčkem denně dlouhé hodiny běhají po venku (sen každého setra!), cvičí aporty, barvu i vlečky. Snad na jaře při zkouškách své snažení zúročí...

Paní rozhodčí (McCarry Carrol Angie, Irsko) pečlivě posuzovala a dala především na prezentaci v postoji. Na moje upozornění, že je Alwin trošku hyperaktivní se jen usmála a řekla: "On si to může dovolit, je to Skot" wink Alwin "na ostro" dokonce i chvíli vydržel stát v postoji a poskákal mne radostí až na samém koncidevil Odešli jsme z kruhu s "védéčkem", ale s perfektním posudkem vyzdvihující Alwinovu krásnou hlavu, pigment i úhlení!

 

ALWIN Neverending Grace, 22měsíců - mezitřída: VD1

Prozatímní Alwinovy výsledky: VN1, VD1, DKK A/B, DLK 0/0, PRA: CLEAR, cerebelární ataxie: CLEAR by parentage

Více Alwinových fotek (nejen z této výstavy) je na jeho profilu ZDE

A dalším želízkem ohni byl "náš" parson Jim. Už 3x se suverénně prezentoval na výstavě a nyní bylo na čase proplout výstavou s paničkou na druhé straně vodítka. Parsony posuzoval přísný pan Václavík (ve třídě otevřené u fen plemene jack russell teriér se nebal zadat 2xdobrou a 1x dostatečnou), ale Jim ho zaujal. Až na tolik, že stále vyhrával a vyhrával... a odnesl si nejvíc, co mohl: V1, CAC, CACIB, BOB a Vítěz Prahy! Vítězství zůstalo v rodině. Velká gratulace Terce s Pavkouyes

  

CUTE CARUSO Happy Russell, 19měsíců - mezitřída: CAC, CACIB, BOB a Vítěz Prahy

Jimovy výsledky jsou ZDE

Všechny fotky Alwina s Jimem z výstavy k nahlédnutí ZDE

*** Evropská výstava psů Brno, 26.10.2014 *** rozhodčí: Francesco Balducci, Itálie

Lotka naposledy nastoupila v mezitřídě a udržela se na "výborné" vlně. I přes těžkou konkurenci, která motala hlavu i panu rozhodčímu (mezitřída byla rozhodně nejdéle posuzovanou třídou, určitě jsme s Lotkou uběhly 10 možná i více koleček), jsme získaly výbornou. Bylo to moje přání v koutku duše a Lotka jakoby to věděla. Ještě nikdy se tak pěkně neprezentovala. Neoficiálně jsme skončily 5. ze 6 fen (pořadí se udávalo jen u prvních 4). Na začátku letošního roku bych nevěřila, že se nám takto zadaří....

Velké díky patří všem, kteří nám fandí. 

ALOTRIA NEVERENDING GRACE, 22měsíců, mezitřída -VÝBORNÁ

  

za fotky děkuji: Karolině Vybíralové, Zuzce Nedavaškové a Michaele Silnické

A jedno video na závěr. Díky němu pochopíte, proč se gordonsetr označuje za nejvšestrannějšího setra. Grace je prostě jednička. Celé video k nahlédnutí ZDE :)

21.10.2014

Říjen. Babí léto. Mlhy. A taky fůra práce. Té je teda extrémně hodně už nějaký ten měsíc. Snad i proto nemám moc sil na výcvik s Lotkou, ale věřím, že jednou bude chuť, čas a elán a do krás lovecké kynologie se opět ponoříme. Po náročném pracovním týdnu je třeba pročistit si hlavu, tudíž hodně "běháme" po venku. I "nikon" se probudil ze zimního spánku. V říjnu stále hlásili babí léto na víkend, ale většinou bylo mlhavo, kvalita fotek mizerná, ale přesto vystižně zachycují naší radost z pohybu. Kýčovitě modrá obloha je na fotkách z poslední neděle. A jsem za ně ráda. Na nich je Grace ještě naposledy šestiletá....

 

 

ChCZ Arry z Dvorku Čamourku "GRACE" oslavila v pondělí 20.října své 7.narozeniny. Ještě jednou tolik, holka!heart

 

  

Lotka & Grace - venčení na Vysoké                                             Lotka, Moris & Jim - teriéři v Brně

Várka říjnových fotek je k nahládnutí po dlouhé době na rajčeti ZDE

A co nás v nejbližší době čeká?

Již tuto neděli účast s Lotkou na Evropské výstavě v Brně. Velké cíle nemáme. O to větší ambice máme o týden déle s Alwinem v Praze. Držte nám palce, budeme opět informovat wink

8.10.2014

*** ATHOS Neverending Grace, 21měsíců ***

Minulý týden mě potěšila zpráva od majitelů Athose. Je chválen na perfektní cit pro práci v lese a také se u něho projevil typický setří elán s krásnými namýry na poli. Jezdí se z jižních Čech připravovat na lovecké zkoušky až do Kladna, věřím, že o jeho úspěších v novém roce uslyšíme. Na Kladně se potkává se svým bráchou Garpem (ACCORDING TO Garp Neverending Grace), snad se můžeme těšit i společnou fotku našich kluků. Posuďte sami, že i přes pracovní nasazení je Athos v pěkné kondici (i co se týká srsti).

 

24.9.2014

*** AL CAPONE Neverending Grace - PZ I.cena, 272bodů ***

Máme prvního lovecky upotřebitelného odchovánka! Kápo úspěšně složil podzimní zkoušky v I.ceně pouze s 6 trojkami  (vůdce: Zdeněk Veleba) a se čtyřkovým nosem. Již tuto sezónu se zúčastní svých prvních honů.

Děkuji majitelům, že se pro Kápa obětovali a umožnili mu proniknout do krás lovecké kynologie, i když to pro ně znamelo téměř půlroční odloučení.

Kápo se pracovně jevil nadejně již jako 2,5měsíční prcek ...

  

1.9.2014

Když se vám vůbec nechce a litujete, že jste si neudělali příjemnou odpočinkovou sobotu.....

.... Přijde úspěch, který se přes obvyklé lotroviny Lotky vůbec neočekával smiley

CACIB Mladá Boleslav, rozhodčí: Piotr Król (PL)

ALOTRIA Neverending Grace "LOTKA" - VÝBORNÁ 1, CAC, res.CACIB (tř. otevřená)

posudek: "Typická fena s výborným pigmentem, pěkná hlava, výborné tmavé oči, rovný hřbet, elegantní pohyb"

  

                                                                foto: Ivet Jansová                                                        foto: Zuzana Nedavašková

15.8.2014 

V rámci letního cestování jsme zamířili i na Slovensko. Cílem byly Malé Karpaty. Strávili jsme úžasné 4dny v přírodě završené Speciální výstavou (SKPS) v amfiteáru Kamenný Mlýn u Trnavy. Rozhodla jsem se, že přihlásím Lotku i Grace. Žádný velký úspěch jsem nečekala, o to větší byla radost, že se obě feny panu rozhodčímu líbily. 

 

                    Lotka před Smolenickým zámkem                                                        Grace a Lotka v poli

Speciální výstava (SKPS) - rozhodčí: J.Pál 

Alotria Neverending Grace "LOTKA", tř. otevřená: výborná 1, CAC, Vítěz speciální výstavy a BOS

Arry z Dvorku Čamourku "GRACE", tř.čestná: výborná 1

Lotka se tedy stala nejkrásnější fenou plemene, získala své první poháry a rozhodně se neztratila ani v boji o BOB (nejkrásnějšího gordonsetra). Grace startovala v třídě čestné bez nároku na titul a i když už nebyla na výstavě aktivně snad 2 roky, rozhodně věděla, co se od ní čeká.

Pro zajímavost přikládám posudek Lotky: "Výška 62cm, suka stredne silnej kostry, elegantná hlava, dlhý suchý krk, dostatočné predhrudie, dostatočne hlnoký hrudník, horná linia výborná, zaúhlenie správne i mechanika pohybu správna, osrstenie a farba štandardná"

   

                                GRACE tř.čestná - výborná 1                                LOTKA (na fotce vpravo): výborná 1, CAC, VSV, BOS

                                                                                                         vlevo pes BOB Aslan Blackmoor's Shadow

6.8.2014

Když mi v půlce června přišla zpráva o Troyově testování na onemocnění Cerebelární ataxie s výsledekem clear (čistý/prostý), zrodil se mi v hlavě plán, jak vědět při troše štěstí výsledek celého "A" vrhu. Rozhodla jsem se pro testování Grace. Byl to trochu risk, jelikož jsem opravdu nevěděla, co čeho jdu. Více méně jsem bylo jasné, že "postižená" být nemůže, jelikož se u ní nikdy neprojevily známky toho onemocnění. Stále byly ve hře 2 výsledky... Prostý x Přenašeč.

Na výsledky jsem čekala téměř měsíc a o to radostnější bylo číst jednoho sobotního rána e-mail z univerzitní laboratoře v Severní Karolíně, která jako první na světě tyto testy provádí.

ChČR Arry z Dvorku Čamourku je GS CA "negative" (= Grace není nositelkou genů pro Cerebelární ataxii)

Tudíž celý "A" vrh Neverending Grace je prostý tohoto onemocnění (v zahraničí označované jako clear by parentage).

Běžně se toto onemocnění netestuje. Není ani podmínkou pro zařazení do chovu. Opět, podobně jako u PRA-rcd4, se jedná o novinku v Čechách, nadstandard.

27.6.2014

*** ALWIN Neverending Grace: PRA-rcd4 mutace nebyla detekována N/N (normální genotyp) tj. PRA -rcd4 CLEAR (čistý) ***

*** ALOTRIA Neverending Grace: PRA-rcd4 mutace nebyla detekována N/N (normální genotyp) tj. PRA -rcd4 CLEAR (čistý) ***

O progresivní retinální atrofii typu rcd4 (PRA-rcd4) se v posledních 5 letech mluví více a více. Zahraniční kluby mají tento test jako jednu z chovných podmínek, v České republice je testování pouze dobrovolné. Stále se neví, u kolika postižených jedinců opravdu propukce nejtěžší forma PRA-rcd4 (slepota) a u kolika třeba pouze jen zhoršené vidění za šera. Vše je v počátcích a proto děkuji všem 7 statečným, kteří se mnou nechali popostrčit, vynaložili finance a čekali na ortel z laboratoře Genomia. Díky!

Možná je čas na aktuálnější článek o PRA-rcd4, ale moje dvě prvotiny jistě malinko osvětlí problematiku těm, kteří o tomto onemocnění zatím neslyšeli. Základní informace naleznete v článku z klubového zpravodaje MSKAO 2011 ZDE a 2012 ZDE.

18.6.2014

Za první polovinu června se seběhlo spoustu věcí. Začnu ale tou nejdůležitější zprávou. Občas na mě "ten nahoře" myslí a posílá mi jen ty nejlepší zprávy. V den, kdy jsem tuto informaci nečekala ani omylem. Cestou z klubové výstavy jsem přečetla pár řádek o Troyově dalším zdravotním výsledku.

CIB Liric Xcaliber, Troy, postoupil vyšetření na Cerebelární degeneraci s výsledkem CLEAR (ČISTÝ).

Toto onemocnění není příliš známé mezi českou chovatelskou veřejností, ale je o to větším strašákem, jelikož není možnost léčby. Cerebelární degenerace (také ataxie nebo abiotrofie) je dědičné neurologické onemocnění. První zmíňky o tomto onemocnění u gordonsetrů jsou datovány do šedesátých let 20.století a je známo, že to onemocnění způsobuje jedna jediná mutace genu. Většinou se onemocnění projeví mezi 6.měsícem a 4.rokem života s typickou škálou klinických příznaků: zhoršená rovnováha, klopýtání, široký postoj končetin, třes hlavy a/nebo těla a chůze s vysokým zvedáním nohou. Oba rodiče musí být nositele tohoto defektního genu, aby se jim narodili postižení potomci. Zjednodušeně řečeno, dědí se na stejném principu jako PRA-rcd4. Tudíž již nyní víme, že celý "A" vrh nikdy neonemocní cerebelární degenerací!!!

Ale zpět ke klubové výstavě. V pěkném prostředí před zámkem Veltrusy probíhala každoroční klubová výstava ČPSK. Gordonsetry posuzovala paní Letroye - Lantin (Belgie).

  

                                zleva: Alwin, Lotka & Grace                                                    zleva: Grace & Lotka

Po ránu jsem notně trénovala s ALWINEM, jelikož jsem ho neměla v rukách od výstavy v Českých Budějovicích na podzim 2013. Za chvíli už mu to šlo moc pěkně, nebýt trochu "horšího sestřihu", tak bych mu neměla co vytknout. Paní rozhodčí nám teda ještě vytkla moc velkou hlavu, která se mě narozdíl od ní líbí, a odklusali jsme s Alwinem ze třídy mladých s velmi dobrou. Lotka šla na řadu asi o 2 hodiny déle, ve třídě otevřené. V prezentaci se zlepšujeme, ale nelíbíme se rozhodčím. LOTKA tudíž také velmi dobrá, ve třídě byla porazažena budoucí klubovou vítězkou.


  

                     ALWIN, tř. mladých - velmi dobrý                                              ALOTRIA, tř. otevřená - velmi dobrá

Pár fotek Alwin, Lotky a mámy Grace, která přijela fandit ZDE

Z Plzně nám přišlo pár nových fotek Arčího (A-TROY). Všechny naleznete na jeho profilu. Je to kus psa a té srsti! Genetika Troye opravdu udělala maximum :)


Arčí (A-TROY) 17měsíců

A po dlouhé době jsem natěšeně prohlížela fotky i našeho chorvatského Khala. ARAGORN KHAL roste do krásy svého otce, zatím je substancí podobný hodně Lotce. Líbí se mi. Ostatně jako všechny moje štěnda. Veškeré fotky Khala opět najdete v jeho profilu.

ARAGORN KHAL, 17měsíců

2.6.2014

OV Kačina 2014

Naši domácí výstavu jsme si nemohli nechat ujít. Po pár letech se výstavní kruhy přesunuly do prostor před zámkem a i počasí mile překvapilo. Vlastně nejen to. Při zveřejnění rozpisu kruhů jsem si nedělala vůbec žádné naděje na pěkné ocenění.

Kruh číslo 1 rychle a korektně posuzoval Miroslav Václavík. První hvězdou se stal hovawartí kámoš Barney (tř.mladých), který na své první výstavě vůbec, okouzlil pana rozhodčího a získal výborný 1 a vítěz třídy. Následoval ho s časovým rozestupem náš Jim (tř.mladých), na kterého se pěla jen slova chvály a bez zaváhání napodobil Barneyho: výborný 1 a vítěz třídy. Gordonsetři byli zastoupeni dva. Nejprve jsem částečně předvedla Bertieho pana Pazdery, který krásně spolupracoval až do finálního postoje, ale i tak získal oprávněně vítěze třídy. Ihned poté v poledním parnu nastoupila Lotka (tř.mladých), která KONEČNÉ ukázala, co v ní je a jen díky mělkému hrudníku získala "pouze" výbornou 1 (bez zadání titulu).

  

   CUTE CARUSO HAPPY RUSSELL "Jim" - V1, VTM                    ALOTRIA NEVERENDING GRACE "Lotka" - V1

Celá fotogalerie z posuzování a povýstavního dovádění ZDE

Za milou návštěvu děkuji Jiřince (CHS z Dvorku Čamourku), která nás i s malým Jiříkem přijela podpořit!

A na závěr fotka Amálky. naše druhorozená holčička není takové chrastítko chrtík jako Lotka, ale pořádná statná fena s hlavou po tatínkovi Troyovi.

19.5.2014

Na začátek začnu parádní zprávu ze Slovinska. Rebel nastoupil pod vedením svého cvičitele na zkoušky (obdobné naším zkouškám vloh) a uspěl. Tímto Rebel splnil poslední podmínku k chovnosti a po vyřízení všech formalit se stane chovným psem!

A REBEL HEART Neverending Grace - 1. chovný pes z "A" vrhu

Lotka nastoupila po téměř půl roce do výstavního kruhu. V Českých Budějovicích pod vedením Jany Vajdíkové získala opět VELMI DOBROU hlavně za svůj veselý klokaní styl běhu. Posudek jsem opět dostaly parádní. Ono se to snad jednou zlomí :) Za pěkné fotky z výstavy patří dík Karolině Vybíralové.

ALOTRIA Nevernending Grace - CACIB České Budějovice (rozhodčí: Hana Kunfalvi)

  

Ascon se chystá na mezinárodní výstavu do Litoměřic tento víkend a prošel proto generální úpravou. Vyloupl se z něj nádherný pes. Snad se panu rozhodčímu bude líbit...

ASCON Neverending Grace - 16měsíců

23.4.2014

Prodloužený velikonoční víkend ve znamení svodů

Na 3 různých místech naše 3 "áčka" úspěšně prošla jarním svodem. 

ATHOS Neverending Grace - 66cm, oko hnědé, skus nůžkový, chrup úplný

ALWIN Neverending Grace - 66cm, oko tmavé, skus nůžkový, chrup úplný (1x P1 navíc vlevo nahoře)

ALOTRIA Neverending Grace - 65cm, oko hnědé, skus nůžkový, chrup úplný

 

ATHOS se pilně připravuje na své první zkoušky mimo to stačí i pečlivě zahradničit (naposledy přesázel dle svého gusta záhon jahod) a především z něj roste krásný pes. Váží již 35kg! Více fotek na jeho profilu ZDE.

ALWIN začal pronikat do tajů lovecké kynologie nedávno, ale jeví se velmi nadějně. Je chválen ze perfektní nos. Dokonce zkoušeli i dohledávky a Alwin je zvládnul. Věřím, že časem uspějí i na zkouškách. Několik jeho nových fotek je ZDE.

Nejen gordoni prošli svodem. I náš "malý" parson JIM (Cute Caruso Happy Russell) prošel prvním stupněm k loveckým zkouškám. A výsledek nás mile překvapil. Jimovi nebyla vytknuta ani jedna chybička (výška: 37,5cm + chrup úplný, skus nůžkový!).

  

    

15.4.2014

V minulé aktualitě jsem úplně opoměla zmínit ATHOSE, který se taktéž připravuje na zkoušky a dle majitelů se jeví velice perspektivně. Má ukázkové hledání, dobré vystavování a již trénuje i aport. Věřím, že o Athosovi ještě hodně uslyšíme!

A REBEL HEART absolvoval chovnou výstavu pro mladé psy s ohodnocením VÝBORNÝ a výškou 66,5cm. Rebel tímto udělal další krok ke splněný podmínek chovnosti ve Slovinsku.

A jak se žije v "Neverending Grace"? Lovecko - relaxačně :)

  

jezdíme rybařit (a občas nám i přeje počasí)                              trochu cvičíme, Lotka vystavující - Grace přiznávající

   

relaxujeme v hospůdce                                      běháme po Medlánkách

navštěvujeme známé, foto zleva: Lotka, Datchi a Borka

 

7.4.2014

Další horkou novinku o zdravotních výsledcích našeho odchovánka jsem se dnes dozvěděla od majitelů Alwina:

heart ALWIN NEVERENDING GRACE DKK A/B & DLK 0/0 heart

ALWIN ve věku 41dní

Alwin je již 4.potomkem Grace a Troye s oficiálním vyhodnocením RTG DKK a DLK a stejně jako jeho sourozenci splnil zdravotní podmínky chovnosti na jedničku!

Dle kontaktu s majiteli se naši 2 "A" kluci připravují na zkouškovou dráhu pod vedením ostřílených profesionálů. Věřím, že AL CAPONE v Čechách i A REBEL HEART ve Slovinsku splní očekávání svých majitelů i výcvikářů a v průběhu jara či léta úspěšně složí zkoušky!

Občas není od věci si vyčistit (a vyštěkat - že ano, Grace?!) hlavu na coursingu. Poslední březnový víkend jsme se vydali do Drahobudic a jak setřice tak parsoni předvedli perfektní výkony. Všechny fotky ZDE.

JIM & MORIS

24.3.2014

Malinko to vypadá, že se u nás nic neděje, ale spíše jsme v jednom kole. Setkáváme se s přáteli, min. 3xtýdně běháme s Lotkou "pracovně" po poli i jen tak nachodíme několik kilometrů přírodou.

Průřez třeceti dny:

  

                       Jim, Moris & Grace (Kutná Hora)                                  Arty, Koudy, Eddie & Lotka (setři na Medlánkách)

  

                                                  Lotka & Eny (Kohoutovice)            Moris & Grace (Kutná Hora)

  

     Lotka & MOK Agatha - výcvk vystavení (Těšany)                Lotka, Beretta & Quina (návštěva "Z Holubické stráně")

rybaříme (Trnávka)  

24.2.2014

Na sobotní brněnskou výstavu jsem se vydala podpořit Kápa (AL CAPONE), který bohužel neprolomil výstavní smůlu a od p.Piskaye (SK) si odnesl známku VELMI DOBRÝ ve třídě mladých. Kápa jsem viděla po 4 měsících a musím uznat, že z něj roste nádherný pes. V kruhu se prezentuje sebevědomě s gordonní suverenitou. Jeho čas ještě přijde. Nyní se blíží termín loveckého výcviku a snad v létě budeme mít prvního chovného psa z naší chovatelské stanice. Držte nám pěsti! 

  

AL CAPONE & ALOTRIA Neverending Grace, 13měsíců (za fotky děkuji p.Zapletalovi!)

Několik povýstavních fotek Kápa a Lotky (byla na výstavě pouze socializačně) ZDE

Obdobně nemastně neslaně si vedl v sobotu na slovinské výstavě i Rebel (A REBEL HEART), který by v květnu měl absolvovat chovné zkoušky. Věřím, že budou úspěšní a odškrnou si další položku k uchovnění.

V týdnu jsem od majitelky Amálky objevila ve schránce několik fotek. Více na profilu AMALIA. Hlavu má jako "starosta" po tatínkovi. Dle majitelů je to velká cestovatelka a do auta skáče jako první, aby náhodou nezůstala doma :-)

V neděli jsme se vydali do Čamourkova. Štěňátka jsme malinko veterinárně potrápili, všechna to nesla statečně (s občasnými průpovídkami) a za následné pohlazení zapomněla, že se vůbec něco dělo. Nyní již nadchází čas odchodu do nových domovů. První se rozutečou již tento víkend. Na perfektní rodinu čeká stále slečna červená, pro mě srdcová zálěžitost, honosící se jménem DAKOTA Z DVORKU ČAMOURKU. Rodiče minulý týden splnili další "třešničky na dortu" - otec Zoom je nyní šampionem ČR a matka Bora mezinárodní šampionkou krásy CIB. Veškeré informace a případný kontakt na webu CHS z Dvorku Čamourku.  Poskrovnu fotek ze slunného dopoledne ZDE.

20.2.2014

Další z našich "A" štěňat podstoupil zdravotní vyšetření nutná k zařazení do chovu Kápo, pan Vínový. Dopadl stejně fantasticky jako Lotka a Rebel. Zatím se tedy jeví kombinace genů Grace s Troyem v tom nejlepším světle a utvrzují mě v tom, že výběr krycího psa byl správnou volbou :) Majitelům gratulujeme k tomuto výsledku.

heart AL CAPONE Neverending Grace "KÁPO" DKK A/A & DLK 0/0 heart

Přibližně před týdnem se mi v e-mailové schránce objevilo několik fotek Garpa. Focení nemá v lásce po mamince. Dle slov majitelky zesílil a zpevnil se. Roste do krásy. Více fotek 13měsíčního Garpa na jeho profilu.

ACCORDING TO GARP Neverending Grace, 13měsíců

11.2.2014

Víkend (á la PSÍ ŠKOLKA 4.0) jsme strávili v obležení parsonů bez ztrát na životech. Naše 3+1 je opravdu nafukovací.

GRACE užívající si zbytky sněhu na Vysoké

více fotek ZDE

20.1.2014

Dnes jsme drželi pěsti Rebelovi, který následoval Lotku v RTG DKK.

heart A REBEL HEART Neverending Grace "REBEL" DKK A/A heart

Opět další fantastický výsledek! Gratulujeme majitelce Tamaře k dalšímu splněnému kroku k uchovnění Rebela ve Slovinsku.

18.1.2014

Naši "A" odchovánci dorostli do věku, ve kterém již mohou podstupovat RTG vyšetření na DKK příp. DLK.

Jako první známe výsledek naší "malé" Lotky. A lépe to dopadnout nemohlo.

heart ALOTRIA Neverending Grace "LOTKA" DKK A/A a DLK 0/0 heart

1.1.2014

Vánoční pohoda vyplněná štěpánským honem při MS Šlapanov (děkujeme za pozvání!!!) se překlenula do novoročních oslav. Vloni s prvními tóny hymny a ohňostrojem jako kulisou vykouklo na svět první štěně. Holka. Dostala červenou mašli. Karkulka. Nezbednice. Tušila jsem, že si zůstaneme souzené, ale ona se vysloveně nutila, abych si to nerozmyslela. Její kulatá kukadla hledala dvojnožce za porodní bednou, který by ji vtáhnul do reálného světa. S každým dnem byla víc a víc vidět mezi 9 sourozenci. Dostala jméno ALOTRIA. A věřte, že alotrie tropí stále. Není minuty, kdy by nás nudila. Otočila náš poklidný život s Grace o 360 stupňů. S jedinou vyjímkou. Svoje první výročí prospala, novoroční salva ji neprobudila, jen si mírně pobrukovala, když už ji světlice hodně budily :-)

Se stejným elánem jako naše slečna červená spatřili loňské silvestrovské noci světlo světa i ARAGORN KHAL, ATHOS, A-TROY, ACCORDING TO GARP, A REBEL HEART, AMALIA, ASCON, AL CAPONE a ALWIN. Náš vrh A! Můj splněný sen. Krásné narozeniny!

Během Vánoc jsem ještě dostala milé zprávy od majitelů Kápa a Athose.

Kápo (AL CAPONE) již váží 33kg, přerostl svého parťáka, irského setra Montyho, a pečlivě trénuje na poslední výstavu před loveckým výcvikem. Více jeho fotek naleznete na jeho profilu :-)

Athos udělal svému majiteli radost opravdu nečekanou. Na svém prvním dosledu v životě nezaváhal a dopracoval jelena (po)střeleného z předchozího dne. LOVU ZDAR! 

Občas je u nás opravdu psina. Panelákové 3+1 je nafukovací aneb takto se slavily Vánoce v chovatelské stanici Neverending Grace :-)

zleva: Jim, Moris, Lotka a Grace

23.12.2013

Poklidné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2014 přeje chovatelská stanice NEVERENDING GRACE.

Děkuji majitelům štěňat za zprávy o odchováncích, kterým se nezadržitelně blíží první narozeniny. Nejvíc mne pobavilo vyprávění o Arčím (A-TROY), který nejen že si umí otevírat dveře, ale dokonce si umí i rozsvítit (aby nebyl sám venku ve tmě) a také sleduje dění v kulturním domě přes ulici! 

   

                                        Amalia                                                                        A-Troy

Ascon

Několik nových fotek je nahráno na profilu u zlínské fešandy Amálky (AMALIA) a našich šviháků: plzeňského Arčího (A-TROY) a mosteckého Ascona (ASCON).

Grace a Lotka si užívají "babího léta" v prosinci se stejným elánem přivítaly i jediný zasněžený den. S Lotkou jsem v polovině prosince absolvovala první hon ve Šlapanově. Přežily jsme. Za pozvání děkuji Jiřince (CHS z Dvorku Čamourku) a celému mysliveckému sdružení za velkou podporu.

  

6.12.2013

Už je prosinec. Zdánlivě to vypadá, že máme "okurkovou sezónu". Grace před měsícem podstoupila z preventivních důvodů kastraci. Dávno jsem věděla, že další vrh vzhledem k věku Grace pro mne z etického pohledu nepřipadá v úvahu a nyní již ani není možný. Náš "A vrh" se  (nejen) pro mne stává o to jedinečnějším. Grace se po operaci rychle zotavila, byla skvělou pacientkou, ale už opět Lotku zasvědcuje do práce. Asi před 14dny měla Lotka poprvé možnost vyzkoušet "zájem o stopu zvěře". Lotka vystavovala v křoví zajíce, Grace ji zdárně sekundovala. Ale utekl jim. Holky jsem přivolala a Lotka následně předvedla ukázkový koncert po stopě. Opět mě zahřálo u srdíčka.

 Grace (oranž.obojek) - 10dní po operaci - přiznává Lotce (zelený obojek) vystavující bažanta

   

vlevo: 6.12.2012 (Grace - 36.den březosti) x vpravo: 6.12.2013 (Lotka, 11měs. & Grace, 6let)

V chovatelské stanici "z Dvorku Čamourku" se chystají na příchod vrhu D (1/2014). Matkou je první dualšampionka (šampionka práce i exteriéru) mezi gordonsetry v ČR BORA Z DVORKU ČAMOURKU a otcem je mladý nadějný pes ZOOM Z HOLUBICKÉ STRÁNĚ. Pro oba se jedná o první štěňata vůbec. Detailnější informace o vrhu naleznete na webových stránkách CHS z Dvorku Čamourku.

V případě zájmu o štěně neváhejte kontaktovat paní chovatelku Jiřinu Moravcovou - gizmicka@seznam.cz 

Pokud byste raději kontinentálního ohaře, věřte, že jeden velmi persperktivní vrh již nějaký ten pátek sleduji. Rey, otec štěňat, je náš brněnský tréninkový sparingpartner, pes ověnčený mnoha pracovními i výstavními úspěchy. Pes, kterého jsem snad nikdy neviděla chybovat. Pokud hledáte špičková štěňata VÝMARSKÉHO OHAŘE, vrh D GREY EMINENCE je to pravé.

Více informaci u chovatelky Marty Odložilové na webu ZDE nebo na e-mailové adrese: marta.odlozilova@seznam.cz

13.11.2013

Ze Slovinska připutovaly nové fotky Rebela, A REBEL HEART, který se připravuje na další výstavu koncem listopadu. Více fotek na Rebelově profilu.

Rebel, 10měsíců

6.11.2013

První listopadový víkend se konala poslední výstava v České republice v roce 2013, PRAGUE EXPO DOG. Nahlášena byla Lotka a náš teriéří přírůstek Jim.

Nejela jsem s velkými ambicemi a přesto, že výsledek není u Lotky nijak zázračný, jsem spokojená. LOTKA na své první výstavě v hale nebyla ve své kůži a ani jeden den nemohli rozhodčí posoudit její mechaniku pohybu, jelikož se spíše plazila :-) Přístup rozhodčích (sobota - p.Müller, CZE; neděle - Ing.Jursa, SK) byl příjemný a i přes známku VELMI DOBRÁ kvůli neschopnosti se prezentovat, mi oba potvrdili, že moje fena nemá žádnou exteriérovou chybu. Její čas přijde.

  

ALOTRIA Neverending Grace - 10měsíců

JIM si naopak vedl jako ostřílený profík. V sobotu ve třídě dorostu porazil staršího konkurenta díky většímu elánu při předvedení a od paní rozhodčí Aleny Auerbach (CZE) si odnesl ocenění VELMI NADĚJNÝ 1! V neděli si počínal stejně suverénně a i když nastupoval ve třídě sám, paní Zakrzewska (PL) ohodnotila naše počínání na VELMI NADĚJNÝ 1!

CUTE CARUSO HAPPY RUSSELL - 6,5 měsíce

Průřez fotkami z výstavního maratonu ZDE. Bohužel díky osvětlení v hale jich moc není.

Nejvíc mne zahřálo sobotní setkání s Garpem, ACCORDING TO GARP. Garpík je trochu osobní záležitostí, zůstal u nás malinko déle než ostatní štěňata. Zájemci byli, ale nesolventní a nakonec našel perfektní domov na Kladně. Byl nejmenším a nejklidnějším štěnětem z vrhu. Nyní již nejmenší ani nejklidnější není. Má krásné kulaté oči, které jsem tolik obdivovala na Troyovi. Nádhernou barvu pálení a standartní výšku. Při hrátkách s Lotkou ji zdatně sekundoval. Více fotek u Garpa na PROFILU.

GARP JE PLNOCHRUPÝ!!! Garp se tímto stává 8.štěnětem, o kterém tuto informaci mám. Věřím, že i naše zahraniční hvězdičky Khal s Rebelem jsou na tom stejně :-)

  

ACCORDING TO GARP Neverending Grace - 10měsíců

A nakonec jedna oddechová fotka. Není to časté, ale když už holky spolu spí v pelíšku, tak to stojí za to.

22.10.2013

Ta, díky které se otočil celý můj život naruby, oslavila v neděli 20.října své 6.narozeniny.

Arry z Dvorku Čamourku "GRACE"

Grace neztratila nic ze svého úžasného nosu a pevného vystavování. Nikdy nebyla excelentní běžec a možná i proto chybuje málokdy. O víkendu jsem měla nejednou možnost vidět, jak učí Lotku vystavit a postoupit. Tato holčičí spolupráce zahřeje u srdce. Díky fotkám z mobilu se můžete pokochat i vy - Grace oranžový obojek, Lotka zelený.

  

Nové fotky přišly od majitelů Arčího. Obdobně jako jeho sourozenci je demoliční četa, rád si upravuje svojí boudu do stavu, který by se zamlouval především jemu.

Na jednotlivé profily štěňat jsem vložila jejich aktuální fotky: AL CAPONE, ALWIN, ASCON, A-TROY, ATHOS a AMALIA. Majitelům za poskytnuté fotky děkuji, stejně tak jako za všechny zprávy o odchováncích.

Poslední "nesetří" zprávou je blížící se výstava v Praze a nutný předvýstavní trénink parsona Jima. Uvidíme, co horká teriéří hlava vymyslí na výstavě, ale jinak by to docela šlo :)

13.10.2013

Druhou říjnovou sobotu se ASCON statečně zúčastnil Krajské výstavy v Litoměřicích a od paní rozhodčí Ubrové si odnesl ocenění VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY MLADÝCH! Všimněte si, jak vesele se prezentuje. Gratuluji majitelům a věřím, že v příštím roce bude Ascon podobně úspěšný.

ASCON - 9,5měsíce

6.10.2013

A REBEL HEART, A-TROY, ACCORDING TO GARP, AL CAPONE, ALWIN, ARAGORN KHAL, ASCON, ATHOS, ALOTRIA a AMALIA  oslavili 1.října 9měsíců. Tímto dnem se naše štěňata oficiálně dostávají do pubertální éry.

V sobotu 5.října probíhala v Českých Budějovicích mezinárodní výstava. Gordonsetry posuzoval francouzský rozhodčí Jean-Jacques Dupas. Naší chovatelskou stanici zastupovali AL CAPONE, ALWIN, ATHOS a ALOTRIA. Všichni si odnesli posudky bez chyby, ale ocenění znělo VELMI DOBRÁ. Prezentace nebyla zcela profesionální, jelikož naši hyperaktivní junioři chvíli nepostojí. Víme na čem zapracovat do příště, ostudu jsme rozhodně neudělali. Těší mne dotazy ostatních majitelů gordonsetrů, za co si KRÁSNÍ POTOMCI GRACE odnesli JEN velmi dobrou. Je vidět, že nejen pro mne jsou to výborní psi. A jak mi napsala majitelka Troye, otce štěňat: "Pamatujte si, že vždycky si odvážíte nejkrásnějšího psa výstavy domů" :-)

Bezpochyby to bylo úžasné setkání s Gracinými potomky. Zahřálo mne to u srdce. Jsou krásní, oddaní svým majitelům, vlohoví a neskutečně neposední.

zleva: Alwin, Athos, Grace (ležící), Alotria, Al Capone

zleva: Alwin, Athos, Grace, Alotria, Al Capone

Jako první do kruhy nastupovala třída mladých psů. Všem majitelům děkuji za statečnost nahlásit se na mezinárodní výstavu a nastoupit s čerstvě 9ti měsíčním neposedným gordonsetrem. Al Capone byl indisponován zraněním (v týdnu si píchnul trn do levého kolene), přesto se pokusil zabojovat. A jak to dopadlo:

ATHOS Neverending Grace - VELMI DOBRÝ 2 

ALWIN Neverending Grace - VELMI DOBRÝ 3

AL CAPONE Neverending Grace - VELMI DOBRÝ 4

Lotka nastupovala s jednou konkurentkou ve třídě mladých fen a opět udělala čest svému jménu, vyvedla pár alotrií a přes posudek bez chyb držela basu s bratry :-)

ALOTRIA Neverending Grace - VELMI DOBRÁ 2

Nové fotky jsem obdržela od majiteů Amálky. Už jako malá měla krásně modelovanou hlavu. A zůstalo ji to. Posuďte sami.

AMALIA Neverending Grace, 9měsíců

 

26.9.2013
S menším zpožděním přidávám informaci o dalším skvělém výsledku Rebela na výstavě. A REBEL HEART získal na národní výstavě Savinjske doline ve třídě dorostu známku VELMI NADĚJNÝ (rozhodčí: Blaž Kavčič, SLO). Gratulujeme majitelce Tamaře a děkujeme za prezentaci odchovánka ve Slovinsku.

Nové fotky poslali i majitelé Athoska. ATHOS svou maminku nezapře.

Podzimní mezinárodní výstava v Českých Budějovicích bude ve znamení rodinného setkání. 4 z 8 štěňat, která zůstala v České republice, budou bojovat o pěkný výsledek ve třídě mladých. Za psy nastoupí AL CAPONE, ALWIN a ATHOS a za fenky bude bojovat naše ALOTRIA. Podpořit své pubertální dětičky přijede i mamka Grace. Už se nemůžeme dočkat. O týden později se na krajské výstavě v Litoměřicích, také ve třídě mladých, předvede i ASCON. Budeme držet pěsti k parádnímu výsledku.

A takto si užíváme podzimních dnů....

  

10.9.2013

Kápo a Lotka se o víkendu prezentovali na národní výstavě v Brně. Setry zde posuzoval MVDr. Šimek. AL CAPONE roste do statného psa s vyrovnanou povahou, který se navíc i pěkně prezentuje v kruhu. Pan rozhodčí neměl ke Kápovi téměř žádnou výtku a odnesl si ocenění VELMI NADĚJNÝ 1 ve třídě dorostu. Nyní si dá od výstav pauzu a bude se připravovat na dráhu loveckého psa pro mysliveckou praxi.

ALOTRIA nezazářila tolik jako její bratr, v prezentaci máme ještě mezery. Přesto se nenechala zcela zahanbit ve třídě dorostu si odnesla známku VELMI NADĚJNÝ 2.

AL CAPONE & ALOTRIA Neverending Grace, 8měsíců, foto: p.Zapletal

  

AL CAPONE & ALOTRIA foto: Zuzana Nedavašková

Více fotek od Zuzky Nedavaškové na profilu AL CAPONE a ALOTRIA.

2.9.2013

V sobotu vpodvečer jsem obdržela skvělou zprávu od majitelů Alwina. ALWIN se zúčastnil své první výstavy (Dog show Rybníky, letos v areálu autokempu Džbán) a od pana rozhodčího Němce získal ve třídě dorostu ocenění VELMI NADĚJNÝ 1 s pěkným posudkem. Za handling Alwina moc děkuji Lucce Studýnkové (CHS Davaroni). Alwin je 5.štěnětem z "A" vrhu, které se zúčastnilo výstavy.

28.8.2013

Sarah mi poslala letní fotky Khala. Podle fotek není pochyb, že je podobný Lotce. Elánu má také narozdávání. Doufám, že se ARAGORN KHAL brzy objeví v Chorvatsku na výstavě, jelikož se jeví velmi nadějně. Všechny nové fotky naleznete na jeho profilu.

S Lotkou jsme se po letním zahálení vrhly opět do výcviku. Výcvikový kurz MSKAO nás utvrdil v tom, že LOTKA je zatím miminko, ale bravůrně se točíčí proti větru a s nosem 4. Uklidovat skákající křepelky se nám zatím nedaří. Trochu nám vystavení utvrdil Mirek Horáček v Brodě nad Dyjí, ale ještě nás čeká dlouhá cesta. Chuť do práce máme, tak i výsledky snad časem přijdou.

  

V sobotu 31.8. budeme držet pěsti Alwinovi na Dogshow Rybníky na jeho výstavní premiéru. ALWIN je již 5. (!!!) štěně z "A" vrhu, které se aktivně zúčastní výstavy.

20.8.2013

Minulý týden jsem obdržela fotky z Rebelovy dovolené. Léto strávené na moři mu jistě závidíme všichni. Více fotek na profilu A REBEL HEART.

GRACE byla nahlášená po dlouhé době na coursingový závod. Udělali jsme si menší rodinný výlet do Netolic v jižních Čechách ve složení 2 gordonsetrů (Grace, Loty) a 2 parsonů (Moris, Jim). Prácheňský pohár probíhal v těsném sousedství zámku Kratochvíle, který doporučujeme k návštěvě. Čekání na vyhlášení jsme si zkrátili u vody, takže taková sobotní idylka. Na zpáteční cestě jsme se zastavili na Hluboké, kde byla naše psí smečka velkou atrakcí.

Důležitější než umístění bylo setkání "po letech" se ségrou Astou (Asta z Dvorku Čamourku). Holky spolu dokonce běžely v jednom běhu a Asta Grace zákonitě v obou kolech porazila. Typově jsou si hodně podobné. Genetika se nezapře. Grace získala pomyslnou bramborovou medaily a Asta, na svém prvním závodu vůbec, si vyběhala krásné 3.místo! Gabče s Lukášem i Astě moc gratulujeme.

  

 

8.8.2013

Novinkou číslo jedna je profil pro parson russell teriéra Jima, Cute Caruso Happy Russell. Doufáme, že se popereme úspěšně s výměnou zubů a s tím související problémy s ušima a brzo se s Jimem ukážeme na výstavě.

LOTKA, naše malé medvídě, si zasloužila nové fotky na svém profilu.

Nové fotky poslali i Athoskovi majitelé spolu s úžasnou zprávou o jeho plnochruposti. ATHOS se stává 7. štěnětem z vrhu, které je plnochrupé!!!

ALWIN, který se poslední srpnovou neděli objeví poprvé ve výstavním kruhu, si užívá letních radovánek i přes extrémní teploty. Jeho nové fotografie jsou k vidění v jeho fotogalerii

Už delší dobu jsem si pohrávala s myšlenkou ucelené prezentace výsledků našeho "A" vrhu. S nadsázkou jsem tuto sekci nazvala SÍŇ SLÁVY. První verze je na světě. Postupně budu k jednotlivým štěndům přidávat jejich výsledky.

31.7.2013

Nové fotky přišly i od majitelů Athose. Stejně jako jeho sourozenci roste do krásy a ty pohledy, celá maminka. ATHOS tráví letní parna u vody. Do vody skáče s velkým elánem, plave s radostí a dokonce si občas potápí i hlavu.

Athos se pravděpodobně objeví na říjnové výstavě v Českých Budějovicích. Moc se na setkání těšíme. Další fotky na Athoskově profilu.

29.7.2013

AL CAPONE v parných dnech nezahálí a učí se práci na hladině včetně aportů. Kápo se jeví velice chuťově. Má skvělého školitele v podobě irského setra Montyho. Kápo předvádí na videích nádhernou ochotu k práci, možná by strčil do kapsy i starší a zkušenější psy. Moc děkuji majitelům za to, jak se Kápovi věnují!

Ostatní videa jsou k vidění ZDE.
Nové fotky z vody jsou nahrané na Kápově profilu :)

 

23.7.2013

Náš plzeňský odchovánek Arčí (A-TROY) si užívá léto plnými doušky. O víkendu byl plavat na přehradě a krásně nosí z vody aporty. Arčí je jednoznačně nejchlupatější štěně z vrhu. V 6,5měsících váží 31kg! Je to kus psa :)

Všechny nové fotky naleznete na profilu A-TROY.

22.7.2013

CACIB Mladá Boleslav, rozhodčí: Tamara Sarmont (Bělorusko)

tř.dorostu: ASCON Neverending Grace - VELMI NADĚJNÝ 1 s výborným posudkem bez jediné výtky

foto: Zuzka Nedavašková (CHS Manon Lescaut)

Velmi děkuji majitelům Ascona za prezentaci na výstavě a gratuluji k úspěchu v tropech, které letos v Mladé Boleslavi panovaly.

Na výstavu zavítal i ALWIN s majiteli. Děkuji za možnost vidět dalšího z mých odchovánků. Kluci jsou si typově podobní a oba dva jsou plnochrupí! Alwin se pravděpodobně v příštích měsících na výstavě také objeví.

Lotka, ALOTRIA, se ponořila do výcviku. Měly jsme možnost strávit úžasné 3dny v okolí Brodu nad Dyjí na výcvikovém táboře pod vedením Mirka Horáčka. Doporučujeme a děkujeme za podporu. Než panička odjela na pracovní víkend stihly jsme s holkama jedno tradiční koupání na Sandberku. Není nad to mít setry milující vodu :)

foto: Tereza Lačná

Fotky z posledních dní (výcvik a výstava v Mladé Boleslavi) ZDE.

ASCON, ALWIN i ALOTRIA mají nahrané nové fotky na svých stránkách.

8.7.2013

Občas je potřeba si vyčistit hlavu. Prodloužený víkend k tomu nabízel spoustu možností. Společnost nám často dělali parsoni Moris a Jim. Prcek Jim, oficiálně Cute Caruso Happy Russell, je nový přírůstek do naší širší rodinné smečky. S Lotkou i Jimem jsme vyzkoušli postoj, jelikož se brzy zúčastní výstavních bojů.

  

Počasí ukázalo svoje kouzlo až v neděli, kdy jsme vyjeli na naše české Bibione, písník Sandberk. Lotka už má lepší plavecký styl, nebojí se potápět hlavu a bravůrně zvládá souboje o dummíka s kýmkoliv. Občas musíme zachraňovat Morise, jelikož on se drží dummíku pevně a Lotka ho suveréně tlačí ke dnu.

 

Obsáhlá fotogalerie z celého víkendu ZDE.

Nejdůležitější zpráva posledních dnů je potvrzená PLNOCHRUPOST Lotky. Sice ta zlobivá M3 má ještě čas na vyklubání, ale pro svůj klid jsem ve čtvrtek za podpory bráchy s Terkou navštívila kolegyně na veterině a na RTG je M3 v pravé dolní čelisti založená a máme tím splněn první krok k chovnosti!

1.7.2013

Dnes slaví náš "A" tým  půl roku! Opět se budu opakovat, ale přijde mi to jako včera, kdy se blížil termín porodu. Jsem z prcků nadšená. Měla jsem možnost vidět Amálku (AMALII) v pátek ve Zlíně. Má úžasnou hlavu (velká podoba na tátu Troye), krásně nasazený ocas,  pěkné úhlení a milou povahu. Nechala si bez problémů prohlédnout zoubky a můžu říct, že je plnochrupá! Je úžasně vychovaná, miluje jízdu autem a bez problémů spí venku v kotci. Nové fotky si můžete prohlédnout v profilu AMALIA.

Kápo (AL CAPONE) se opět představil na výstavě. Na posledy ve třídě štěňat vyběhal na Intercanisu v Brně (rozhodčí: Muller, CZE) ocenění VELMI NADĚJNÝ s krásným posudkem a oficiálně potvrzenou plnochrupostí. Nyní se bude Kápo věnovat spíše výcviku. Video z prezentace v kruhu ZDE.

21.6.2013

Nové fotky Garpa, ACCORDING TO GARP, na jeho profilu :)

19.6.2013

Naše slovinské želízko v ohni se opět představilo na výstavě. Rebel, A REBEL HEART, se zúčastnil dvoudenní výstavy v Bledu a oba dny se i přes tropické teploty předvedl v nejlepším světle. V sobotu od prezidenta slovinského kynologického svazu p. Kavčiče odnesl VELMI NADĚJNÝ 1 & BEST MINOR PUPPY s prorokováním slibné budoucnosti. V neděli od chorvatského rozhodčího Darka Martinoviče VELMI NADĚJNÝ s pochvalou za pěknou kvalitu srsti. Jsem na Rebela a jeho majitele neskutečně hrdá. Na 3 výstavách od 3 rozhodčích z 3 různých zemí získal pokaždé ocenění VELMI NADĚJNÝ. Fotky z výstavy na Rebelově profilu.

Moje holky o víkendu nezahálely. Grace se po pár týdnech proběhla na coursingové trati v rámci tréninku v Drahobudicích. Sebou jsme vzali PRTa Morise a Lotku. Moris běžel poprvé v životě a jeho teriéří elán se projevil, ihned pochopil, o co běží a perfektně na konci zakousl střapec :) Lotka se měla jet jen dívat a nasávat atmosféru, přeci jen je malá a coursing je zátěž na klouby. Nakonec běžela půlku trati, jelikož to jeden pes vzdal. A je to šikulka po mamince :) V neděli jsme se jeli ve stejném složení koupat. Lotka má stále svůj extra cákací plavecký styl (VIDEO1 a VIDEO2), ale opět mě překvapil Moris, který přes nulový lovecký trénink bravurně aportoval dummíka z vody (VIDEO)!

 

Přišel mi krásný e-mail od majitelky Garpa, ACCORDING TO GARP. Garp je vodní živel, rád se koupe v každé kaluži, čím špinavější tím lépe. Chodí pravidelně se svojí majitelkou na cvičák, a jak píše, tak je spíše narušitel, jelikož zbožňuje všechny ostatní psy. Náruživě také honí ptáčky.

Arčí, A-TROY, poslal nové fotky. A myslím, že s přehledem vyhrává soutěž o nejchlupatější štěně vrhu.  Arčí je vášnivým aportérem klacíků a míčků, celý den si užívá na volno na zahradě. Na jeho nové fotky se můžete podívat na jeho profilu.

I majitelé Amálky, AMALIA, poslali zprávu, jak se naší zlaté holčičce daří. Hlavu má hodně podobnou na tatínka Troye. Je to prý velká zahradnice a podle fotek i trochu ničitelka.

A-TROY a ALWIN si byly nechat zkontrolovat zoubky od mých kolegů na Pedigree roadshow. Získali pochvalu za krásné zoubky a statečnost s jakou se nechali vyšetřit. Na stejné akci se osobně uvidíme s Amálkou koncem června.

Nesmím zapomenout pochválit otce našich Áček Troye, MultiCh. Liric Xcaliber. Troy dosáhl na výstavě v Heerjansdamu obrovského úspěchu, když se stal 3. nejkrásnějším psem celé výstavy. Jsme na Troye hrdí a moc gratulujeme majitelce Marcelle.

10.6.2013

Včerejší odpoledne jsme částečně využily k výcviku s Jiřinkou (CHS z Dvorku Čamourku) a jejími gordonkami Dyksi a Borou. Lotka mě nepřestává překvapovat. V 5ti měsících se pouští do vody hlava nehlava. Pravda, plavecký styl ještě musíme trochu pilovat, ale ta její vášeň pro vše je nakažlivá. Kozlík z vody také nosila jako by to dělala běžně a to nahánění v rákosí! Grace nikdy v rákosu tak perfektně nepracovala. Mám doma neobroušený diamant a musím si ho hýčkat...

Plavecké video ZDE

Aport kozlíku z vody ZDE

Nahánění v rákosí ZDE

Pro lepší zážitek doporučuji na youtube nastavit vyšší kvalitu videa (HD kvalita) a u nahánění zvuk na maximum ať slyšíte, jak šustí rákos :)

6.6.2013

Začátkem týdne mi přišly nové fotky ATHOSE. Roste z něj nadějný lovecký pes. Dle slov majitelů perfektně pracuje nosem a již pochopil, že kočky je třeba honit. Stejně jako jeho sourozenci začal chodit na cvičák. Ručička na váze se již přehoupla přes 20kg. Athos má pohled své mámy Grace, je ale daleko mohutnější než ona bývala v jeho věku. K pobavení a také k porovnání, jak vypadala Grace jako 5ti měsíční prcek na svodu gordonsetrů v Horních počernicích v roce 2008 ZDE. Nové fotky na profilu ATHOS.

1.6.2013

Dnes slaví A REBEL HEART, A-TROY, ACCORDING TO GARP, AL CAPONE, ALWIN, ARAGORN KHAL, ASCON, ATHOS, ALOTRIA a AMALIA 5 měsíců! Přejeme především hodně zdraví do dalších měsíců.

Počasí poslední dny moc nepřeje, stále prší, ale i přesto se snažíme chodit ven a částečně i cvičit. V pátek jsem si potvrdila, že Lotka nemá reakci na střelbu a již v tak mladém věku dokáže perfektně pracovat nosem. Poprvé jsme vyzkoušeli dohledávku teplé (holuba) a ať v nízké nebo vysoké trávě, vždy ho bez problémů našla!

ALOTRIA, 5 měsíců

28.5.2013

ASCON se byl v podívat na sobotní výstavě v Litoměřicích. Je to nádherný pes s úžasnou hlavou a perfektním úhlením. O to větší mám radost, že majitelé Ascona nahlásili na červencovou výstavu v Mladé Boleslavi. Nové fotky v sekci ASCON. Ascon chodí pravidelně na cvičák, má výbornou poslušnost (přivolání, chůze u nohy) a je bez reakce na výstřel!

  

Na svojí první výstavu vyrazil i náš slovinský odchovánek Rebel, A REBEL HEART. A vedl si perfektně. S majitelkou Tamarou si vyběhali VELMI NADĚJNÝ 1 & NEJLEPŠÍ ŠTĚNĚ od rakouské rozhodčí paní Doppelreiter. Za 3 týdny je čeká další výstava a už teď jim držíme pěsti.

Ve stejný den se převedl ve výborném světle na klubové výstavě i otec našich štěňat Troy, LIRIC XCALIBER. Od anglické rozhodčí paní Frew is odnesl známku VÝBORNÝ ve třídě šampiónů. Gratulujeme!

ATHOS je podle posledních zpráv vášnivý zahradník jako většina jeho sourozenců. Již několikrát proběhla zahradnická přestavba pod jeho vedením.

 

20.5.2013

Již tradičně jsme si nenechali ujít "domácí" výstavu v zámeckém parku na Kačině u Kutné Hory. Letos nás reprezentovala pouze Lotka. Posuzování p.Němce bylo pečlivé a LOTKA si k mému neskutečnému údivu odnesla posudek plný superlativ s oceněním VELMI NADĚJNÁ 1

 

O několik tisíc kilometrů dál se v neděli v nizozemském Arnhemu představil otec našich štěňat MultiCh. Liric Xcaliber a odnesl si "vše" co mohl: CAC, BOB a dokonce i BIG4. Posíláme gratulace do Holandska.

17.5.2013

Lotka se nyní socializovala 14ní v Brně. Svůj pobyt završila komedianským číslem sobě vlastním. V poledne, v centru Brna. V hlavní roli ALOTRIA. Video ke shlédnutí ZDE

Nové zprávy přišly od majitelů ASCONA. Je to kluk šikovný, ve 4 měsících již umí štěkat na povel. Příští týden se pasivně zúčastní výstavy v Litoměřicích. Pokud majitelé najdou ve výstavách zalíbení, je šance, že Ascona na nějaké další výstavě uvidíme již v kruhu.

13.5.2013

O víkendu se mi splnil další z chovatelských snů. Dva naši odchovánci se zúčastnili Klubové výstavy MSKAO ve Slavkově u Brna. Rozhodčí pro gordonsetry byla pečlivá a milá paní Tatjana Urek ze Slovinska. První šel na řadu AL CAPONE. I když postoj měli natrénovaný, v kruhu se Kápo bohužel předvést nechtěl. Posudek si ale odnesl krásný, získal 2.místo a ocenění VELMI NADĚJNÝ. Paní rozhodčí ocenila Kápovy kvality, jen bohužel ta prezentace nebyla ideální. I pro majitele to byla první výstava v životě, takže z mého pohledu obrovský úspěch a jen tak dál! ALOTRIA šla do kruhu s dalšími 2 fenkami. Obě byly starší. Lotka se prezentovala v rámci možností a skončila na pomyslé stříbrné pozici za nádhernou polskou fenkou, která v závěrečných soutěžích vyhrála BIS baby (nejlepší štěně výstavy). Stejně jako Kápo si odnesla ocenění VELMI NADĚJNÝ. Při klubové výstavě probíhal i svod psů. Požádala jsem MVDr. Šrámka, zda-li by naše prcky nezměřil. Ve 4 měsících má Kápo 56cm a Lotka 54cm!

 

autorkou fotek je Zuzka Nedavašková, vlevo Kápo, vpravo Lotka

Děkuji majitelům Kápa za prezentaci mého odchovu a těším se brzo na další výstavě naviděnou.

Fotky Kápa a Lotky od různých fotografů z výstavy nalezte ZDE případně kompletní fotogalerii od majitelů Kápa ZDE.

ALOTRIA i AL CAPONE mají nahrané nové fotky z výstavy na svém profilu.

Nové fotky mi došly z Plzně od majitelů Arčího. Je to pořádný kus psa! Fotky na profilu A-TROY.

Krásný mejl mi došel od majitelů ALWINA. Alwinek chodí 2x týdně na cvičák, kde je oceňován za velký zájem o výcvik. Až trochu povyroste, pravděpodobně zkusí záchranářský výcvik. Nyní je jeho největší koníčkem zahradničení, přesazování kytek v záhonech.

 

9.5.2013

Naši odchovánci A REBEL HEART, A-TROY, ACCORDING TO GARP, AL CAPONE, ALWIN, ARAGORN KHAL, ASCON, ATHOS, ALOTRIA & AMALIA oslavili 1.května 4 měsíce svého života.

Nové fotografie mi poslala majitelka Amálky, vidět je můžete v sekci AMALIA.

Letošní jarní výcvik na Rusavě (2.-5.5.) jsme si nemohly nechat ujít. Lotka měla jet pouze jako doprovod, nasávat atmosféru. Mile mě překvapila její chuť do práce a tak jsem ji několikrát nechala pracovat v poli (hledání + vystavování křepelek, hravý aport orebice) a malinko jsem ji usměrňovala při výcviku poslušnosti. Byla radost se na ní dívat. Grace oprašovala své vědomosti. Občas nebyla zcela nadšená (práce s liškou), ale pořád je to moje stará dobrá Grace s nepřekonatelným vystavováním a postupováním. Děkujeme všem výcvikářům a na podzim se uvidíme :) Pár fotek z výcviku ZDE

 

                 Lotka - nácvik vystavování                                                     Grace - vystavení                        

30.4.2013

Majitelé štěňat mě zásobují novými fotografiemi. Mám z nich obrovskou radost, jelikož je z nich vidět, jak nadějně se vyvíjejí. Rebel (A REBEL HEART) odjel na svojí první dovolenou na chorvatský ostrov Krk, Kápo (AL CAPONE) se zúčastnil svodu a přehlídky mysliveckých trofejí v Náměšti na Hané, Ascon (ASCON) už docela dlouho chodí na cvičák a Athose (ATHOS) páníčci chválí za jeho bystrost a inteligenci.

 

                              Al Capone (foto: Iveta Dočkalová)                                                    Athos                         

Ascon

Grace se zúčastnila prvních coursingových závodů po štěňatech a nezklamala. Kondička ještě trochu pokulhává, ale chuť tam stále je. V mixu FCI II a FCI VII získala krásné 3.místo. Za fotku moc děkuji Janě Kubíčkové (Jana Kaisi Photography).

21.4.2013

V pátek odpoledne jsem konečně spnila svůj slib a vzala holky za Luckou (CHS Davaroni) a jejími anglickými setry. Lotka se v cizím prostředí chovala jako doma. Návštěvu jsme zakončily procházkou v poli, kde Grace měla možnost vypracovat si pár kusů zvěře. Lotka nebojácně "spadla do potoku". Vody se nebojí. Za fotky děkuji Lucce Studýnkové.

 

V sobotu dopoledne jsem vyvedla "naší" kokru na svod při OMS Kutná Hora. Pravděpodobně lovecké zkoušky nikdy neabsolvuje, jelikož je to primárně mazel prarodičů. Potvrdila jsem si ovšem to, že je Elis plnochrupá, má skus nůžkový a je celkově bez hrubých vad. Výška ji byla naměřena 37,5cm. Za fotky moc děkuji Bohdaně Feldmanové.

 

S Lotkou jsme ozkoušely první výstavní postoj (od jejího 6.týdne věku). Na pamlsek docela postála, na ocas zatím nemůžeme sahat, jelikož ji to rozptyluje. 

Po obědě mě nabrali Fialovi s Jiřinkou a vydali jsme se do Mnichovic za moc perspektivním vrhem gordonsetrů. Návštěva se protáhla až do večerních hodin. Vůně sušeného psího mléka a psích miminek mi chyběla. Prcci jsou moc roztomilí. Však mají po kom. Otec štěňat, Misty Lake's Never Say Never, pochází z Finska, žije v Itálii, je držitelem několika výstavních titulů včetně toho nejvyššího (Interšampion) a má výborné zdravotní výsledky (DKK i DLK 0/0). Matkou je moje nejoblíbenější Mařenka - Maria Matilde Scotch DAMA Krkonoše - také Interšampionka s DKK i DLK 0/0 a navíc držitelka titulu CACT z Klubových zkoušek vloh. Dvě krásné fenky stále čekají na milující pánečky. Více o štěňatech na webu ZDE případně neváhejte kontaktovat chovatele p. Zdeňka Hejzlara. Fotogalerie štěňat ze včerejší návštěvy na rajčeti. Modrý pes, Antony (Toník), si vybral jako budoucí majitele Fialovi, takže ho jistě budeme potkávat na výstavách i zkouškách nejen v ČR. Těšte se na něj :)

  

Náročný víkend jsme zakončili s p.Pazderou, který chtěl okouknout Lotku, jak roste. Světe div se, to malé zviřátko pracovalo nosem jako profík. Zvládla nenáročné dohledávky holuba (na viděnou), pěkně pracovala s větrem a nosila ho na plnou mordu. Podobně nebojácně si počínala i s kozlíkem v králičí kůži. To vše v 15.týdnu věku - Lotka mě nepřestane překvapovat.

     

 

13.4.2013

Další várka fotek našich "Áček" - A REBEL HEART, AL CAPONE, ALWIN a ARAGORN KHAL.

  

         Alwin                                                           A Rebel Heart 

 

            Al Capone                                                        Lotčina socializace :)

Ani Grace nezahálí. Dnes k mému překvapení (a její počáteční oboustranné hluchotě na píšťalku) nádherně pracovala v poli. Irský setr Eddie precizně vystavil pár korptví. Grace si nadešla a přiznala mu. Krátké video pro potěšení oka ZDE.

A několik málo dubnových fotek Lotky a Grace ZDE.

 

 

5.4.2013

Štěňata nám rostou jako z vody. Nahlášené váhy od majitelů se pohybují mezi 12,0 a 13,5kg! Jen pro porovnání, Grace v jejich věku vážila "jen" 10,5kg. Lotčina dnešní váha je 12,3kg.

Majitelé štěňat mě opět potěšili. Nejen že všichni píší, jak jsou prckové šikovní, což mě jako chovatelku hřeju u srdce, ale posílají fotky z nových domovů. Proto jsem opět rozšířila fotogalerii u Arčího (A-TROY), Khala (ARAGORN KHAL), ASCONA a ATHOSE. Stejně tak si můžete prohlédnout několik Lotčiných fotek z minulého týden v sekci ALOTRIA

 

Athos                           &                 A-Troy (Arčí)

 

Aragorn Khal                      &                               Alotria

1.4.2013

Dnes oslavují A REBEL HEART, A-TROY, ACCORDING TO GARP, AL CAPONE, ALWIN, ARAGORN KHAL, ASCON, ATHOS, ALOTRIA a AMALIA 3 měsíce! Děkuji majitelům za perfektní péči. Dnes je to navíc i přesně 5 měsíce od krytí v Holandsku. 

V odchovech nové fotky Amálky a Garpa!

 

Pár vzpomínkových fotek na březost a první dny se štěňaty.....

 

 

 

A krásná zpráva přišla ze včerejší mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích (rozhodčí: Matyáš, SK) - Dyksi z Krátošických strání, matka Grace, získala titul BOV - Best of veterans, tedy nejkrásnější veterán plemene. MOC GRATULUJEME!

27.3.2013

Nové fotografie Khala (ARAGORN KHAL) nám poslala jeho majitelka Sarah. I naše chorvatská naděje roste do krásy.  Veškeré fotky naleznete ve fotogalerii.

22.3.2013

AL CAPONE "Kápo" začíná pronikat zábavnou formou do loveckého výcviku. A kluk je to velmi šikovný. Více fotek naleznete ZDE

 

20.3.2013

AL CAPONE, ALWIN, ASCON a ATHOS mají nahrané nové fotografie. Kluci rostou jako z vody.

Téměř jarní víkendové dovádění Grace s Lotkou je opět na rajčeti ZDE.

(Lotka vlevo, Troy vpravo)

Marcella mi poslala moc pěkné porovnání Lotky s Troyem! Je to tatínkova holčička :)

14.3.2013

V sekci Odchovy jsou přidané fotky z nových domovů našich "A" odchovánků. Sekce je nastavená tak, že se vám objeví roletová nabídka a po kliknutí na konkrétní jméno se dostanete přímo do fotogalerie. Děkuji majitelům za poskytnutí fotek!

O uplynulém víkendu se konala prestižní výstava CRUFTS. Otec našich štěňat Troy, CIE Liric Xcaliber, si vedl fantasticky a na domovské půdě se dostal do užšího výběru 7psů v silně obsazené třídě OPEN (přihlášeno 19 psů - pozn. tolik se mnohdy nesejde gordonsetrů na jedné výstavě v České republice)! Mezi prvních 5 se již neprobojoval, ale je to neskutečný úspěch pro Troye a jeho majitelku Marcellu Booij.

autor: Olga Przybyłowska

Grace se po půl roce dostala na Medlánky. Její elán po štěňatech je obdivuhodný. I svoje první letošní srnčí našla a neprohnala. I když mě to stálo dost povelů, přeci jen nám chybí pravidelný trénink. Během daunování vznikla fotka "vyhlížení jara", dnes se ale opět ukázala zima v celé své kráse, tak tedy nevím :-)

A jak vypadá naše lovecká dvojka? (Ano, důslednost především. Pes nikdy nebude ležet na gauči!)

9.3.2013

Garp včera odjel se svojí novou majitelkou do Kladna. Najednou je doma zvláštní klid. Neúplně. Jelikož nejakčnější štěně z vrhu, dlouhodobě plánovaný nový přírůstek do naší smečky, fenka ALOTRIA NEVERENDING GRACE "Lotka" zůstává doma.

Za poslední týden, kdy vládli u nás doma s Garpem, se z nich stala nerozlučná dvojka. Všude spolu chodili jak dvojčata. Ale odloučení nakonec nesou statečně. Co všechno Garp s Lotkou zažili, je k vidění v obsáhlé fotogalerii ZDE.

Jedna šílená etapa jinak relativně poklidného života skončila. Odchovat 10 setrů v panelovém domě přes zimu byla zkouška nervů pro všechny zúčastněné strany. Ale neměnila bych. Byly to nejkrásnější 2 měsíce mého života. Poděkování patří v prvé řadě rodičům (a celé rodině) za péči o štěnda a o Grace, když jsem musela být pracovně v Brně. Děkuji Marcelle Booij za skvělého psa jako je Troy (Liric Xcaliber), za možnost ho využít ke krytí, za podporu a prezentaci štěňat jako by se narodila v její chovatelské stanici.  Děkuji Jiřince Moravcové za jedinečnou fenu jakou Grace (Arry z Dvorku Čamourku) bez pochyby je, za její chovatelský servis a všechny rady, které mi kdy dala. Děkuji všem, kteří mě podporovali během 5leté cesty za vysněnými štěňaty.  

Lotka se plně socializuje. Zvyká si na ruch na ulici, jezdí autem, další vakcinaci zvládla naprosto s přehledem. Ovšem jak z ní vychováme loveckého psa, to netuším. Genetická výbava ke skákání na postel/ gauč, k oboustranné hluchotě (pokud dělá, co nemá) a k žebrání o cokoliv, co není určeno ke krmení psů, se projevila na 150%. To, co Grace zvládla za pár měsíců až let, má Lotka naprosto vrozené. Nestačí mě udivovat. (Konec sentimentální části) :-)

Aktuální váha Lotky je 8,85kg (polovina 9.týdne věku), Gracina 28kg.

Plány na jaro (aneb kde nás potkáte):

7.4.          svod gordonsetrů - Praha, Horní Počernice

2.-5.5.      výcvikový kurz - Rusava

11.5.        KV MSKAO - Slavkov u Brna

12.5.        KV ČPSK - Panenské Břežany

A jak to nyní vypadá v Kutné Hoře?

(Grace těžce nese, že Lotka zůstala doma a bojí se, že přijde o své priority jedináčka. Lotka svou svéhlavostí a nebojácností Grace často vyvádí z míry. Na oplátku se jí Grace snaží vychovávat. Ale snad nakonec budou dobré parťačky.)

5.3.2013

POSLEDNÍ VOLNÝ PES - ACCORDING TO GARP NEVERENDING GRACE JE JIŽ ZAMLUVEN!

Garp odcestuje do nového doma, do Kladna, tento pátek. Ještě si užívá lumpáren se ségrou Alotrií. Máma Grace si již odjela odpočinout od zlobivých dětí do Brna.

Děkuji všem majitelů našich odchovánků za informace a za fotky z nových domovů. Brzy zde přibude sekce "ODCHOV", kde budete moci sledovat, jak jednotlivá štěňata rostou.

 

2.3.2013

Dnes se do nového domova odstěhoval ASCON. Věřím, že se bude mít v novém domově v Mostě stejně bezvadně jako všichni naši odchovánci. Cestu zvládnul bez problémů a již se aklimatizuje :-)

Dnes odpoledne nešlo jinak než vzít Nikon a po dlouhé době ho provětrat venku. Slunce, modrá obloha a první dovádění Garpa a Lotkou venku. Máma Grace si raději všímala kámoše Attily.

Všechny fotky z dnešního odpoledne ZDE.

 

1.3.2013

Zní to až neuvěřitelně, ale dnes náš první vrh oslavil 2měsíce života. Je to jak včera, kdy na svět vykoukla prvorozená slečna, které jsme uvázali kolem krku červenou mašli a osud tomu chtěl, že právě ona si nás získala nejvíc a zůstává plánovaně doma.

Dnes odjel náš pan vínový, AL CAPONE (Kápo), k Olomouci a kde bude se svým mladým majitelem pronikat do krás myslivosti.

Vzhledem k tomu, že ACCORDING TO GARP (Garp) stále čeká na své majitele, nafotili jsme jeho nové postojové fotky. Jak nadějně se vyvíjí můžete vidět ZDE

 

Garp - 2 měsíce

Se zpoždění přidávám i fotky z nedělního odpoledne, kdy u nás na balkóně řádilo ještě 5 štěňat (Alotria, Ascon, Al Capone, According to Garp a Aragorn Khal) - ZDE

Aragorn Khal + Ascon, věk 55dní

Poslední fotky čtveřice Alotria, Ascon, Al Capone a According to Garp z dnešního dopoledne - ZDE

Al Capone - věk 2 měsíce

Co mne jako začínající chovatelku těší nejvíc jsou kladné zprávy od majitelů našich odchovánků, jak sebevědomě se pohybují v novém prostředí a hlavně jak jsou učenliví!

 

26.2.2013

Včera v podvečer se vydal na dlouhou cestu do Chorvatska i náš prvorozený pes ARAGORN KHAL (Pan Světle Modrý). 

O víkendu se do nových rodin rozjedou Al Capone, Ascon a According to Garp. A doma již zůstane jen Alotrie... :-)

23.2.2013

Štěňata už jsou dostatečně velká na to, aby mohla vylétnout z rodného hnízda. V pátek ráno nás jako první opustil Rebel (A REBEL HEART), který se vydal na dlouhou cestu do Slovinska. Odpoledne ho následovala Amálka (AMALIA), která měla cestu kratší a to ke Zlínu.

 

Dnes i přes sněhovou kamalitu odcestoval k Plzni Arčí (A-TROY), ke Strakonicícm ATHOS a k Příbrami ALWIN. Všechny kluky čekají doma kamarádi v podobě irských setrů, tak věřím, že se jim po nás nebude moc stýskat :-)

Sečteno podtrženo, jsme o polovinu vrhu lehčí. Grace odchod štěňat snáší v pohodě. Snad i proto, že při každé návštěvě dostává hromadu pamlsků:-)

Fotky z pátku a soboty ZDE

21.2.2013

Dnes jsme obdrželi průkazy původu a nic nebrání tomu, aby se některá štěňata o nadcházejícím víkendu rozjela do nových domovů.

Fotogalerie ze 46.-49.dne věku ZDE

15.2.2013

Dny neskutečně utíkají. Už je tu další víkend. Ten příští už někteří vyletí z rodného hnízda.

 

         úterní interaktivní zábava                              Grace stále kojí, 2-3xdenně - dobrovolně!

Kompletní fotogalerie den 42-46 ZDE

Opět jsem nahrála několik videí k dokumentaci, že se se štěňaty vůbec nenudíme :-)

Aragorn Khal + Amalia VIDEO 1

Klasické odpolední dovádění na balkóně VIDEO 2

Přetahování o uzel VIDEO 3

PS: Každou hodinou čekáme, že nás sousedé vystěhují :-)

11.2.2013

Další z náročných víkendů za námi. Stříhání drápků, odčervení, vakcinace a čipování. Všichni byli moc stateční a vůbec neprotestovali!

Dnes štěňata oslavila 6.týden života a nejkrásnější zpráva je, že VŠICHNA ŠTĚŇATA JSOU ZAMLUVENÁ! Benjamínek Garpík se bude stěhovat do Německa. Snad naplní očekávání do něj vkládaná :)

 

Athos + Ascon                                                                 Al Capone

Fotogalerie z 39.-41.dne věku ZDE

   

A Rebel Heart                                                           Athos

Fotogalerie z 41.dne plná výstavních póz ZDE

8.2.2013

Počasí už nám několikrát dovolilo, aby štěňata strávila část dne na balkóně. Včera to byly celé 4hodiny rvaček, skákání, přetahování se o bažantí letku, krmení ale i kvalitního spánku v pelíšku. 

 

           Amálka                                            According To Garp (volný)

Včera večer dostala štěňata obojky. Malinko proběhla barevná přemena vínového psa ve fialového (Al Capone) a naše stále volného Garpa z bílé mašle na béžový obojek.

Kompletní fotogalerie z 35.-38.dne ZDE

3.2.2013

Náročný, ale krásný víkend za námi. Návštěvy dokonale unavily štěňata, takže jsou to nejhodnější andílci. Od dnešního dne už každé štěně nese hrdě své jméno.

Slečny: červená ALOTRIA a zlatá AMALIA

Pánové: světle modrý ARAGORN KHAL, zelený A-TROY (Arčí), žlutý ATHOS, bílý ACCORDING TO GARP (Garp), oranžový A REBEL HEART, tmavě modrý ASCON, vínový AL CAPONE (Kápo) a stříbrný ALWIN

A Rebel Heart pocestuje za svým novým páníčkem do Slovinska a Aragorn Khal ještě o kousek dále do Chorvatska. Náš benjamínek Garp stále čeká na milujícího páníčka!!!

According To Garp Neverending Grace - ve věku 33dní - poslední volný pes z našeho zahraničního krytí v Holandsku

Díky Jiřince "Čamourkové", která nás navštívila v sobotu v podvečer, mají štěnda nové postojové a profilové fotky k vidění ZDE

O víkendu nebyl čas vyvézt štěňata na zahradu, ale dnešní odpoledne si užila alespoň na balkóně. A konečně přišla na řadu i bažantí slepice.

Celá fotogalerie z víkendu k nahlédnutí ZDE

A několik pohyblivých obrázků opět na youtube ( 3 nová videa - "čtení novin", hrající si Alotrie a hlavně video s bažantem).

2.2.2013

Vkládám fotogalerii z pracovního týdne - jako obyvkle k vidění ZDE (den 29-32)

Zrcadlo, zrcadlo řekni mi, kdo je v zemi zdejší, nejkrásnější? (Pan oranžový)

V průběhu víkendu přijedou na návštěvu všichni budoucí majitelé zatím zamluvených štěňat. Budeme tedy konečně znát jména jednotlivých pejsků. 

28.1.2013

Je nám 28dní! Fotky z dnešního odpoledne ZDE

27.1.2013

Zítra budou štěňatům 4 týdny. Dnes proběhlo vážení, abych mohla štěňata zítra odčervit. Vrh je krásně váhově vyrovnaný: 2,25-2,5kg. Včera proběhlo již 2.stříhání drápků a vážení, byl to boj!

 

Od soboty nastala změna v krmení, prckové dostávají již namočené granule. V týdnu přišly startovací balíčky od firmy Purina, které si budoucí majitelé odvezou do začátku v novém domově.

 

Jak jsem slíbila, pokusila jsem se dnes opět nafotit štěňata v postoji. Pokrok je určitě znát :) Veškerá fotodokumentace jako obvykle ZDE

 

V sobotu proběhl  myslivecký ples OMS Kutná Hora. Jako tradičně jsem v tombole nic nevyhrála a proto děkuji Terce S. za poskytnutí bažantí slepice. Grace měla obrovskou radost, viz svítící oči na fotce. Primárně ale slípka čeká na štěnda až trošku poporostou.

25.1.2013

Štěňata nám pěkně rostou. Přes víkend opět nafotím detailní fotky jednotlivých štěňat. Snížený vstup (30cm) do porodní bedny přestal být omezujícím prostředkem pro ty zvídavější, musel být zvýšen. Baštit z misky už jim docela jde, pupíky mají předpisové, tvar těla krásně trojúhelníkovitý, jak správně živené štěňátko má mít.

 

Fotky od pondělí do pátku ZDE

Krásného zimního počasí si užívá v Holandsku i otec štěňat, Troy. Za krásnou fotku děkuji jeho majitelce Marcelle Booij.

 

23.1.2013

Konečně jsem si našla trochu času, abych nahrála videa našich černých ďáblíků.

VIDEO 1 - krmení, když byli ještě malými krtečky

VIDEO 2 - krmení ve věku 17dní

VIDEO 3 - krmení ve věku 19dní

VIDEO 4 - jak si červená holka hraje s tmavě modrým klukem

20.1.2013

Dnes byl velmi speciální den. Poprvé jsem zkoušela postavit štěnda do výstavního postoje, s většími či menšími úspěchy. Každý měl originální styl, posuďte sami ZDE.

Štěňata dnes ozkoušela i krmení z misky. Některá rychle pochopila, že mléko se pije, že není ke koupání. Musíme trénovat, od 4.týdne je čeká občasné dokrmování granulemi.

Dnešní vážení (20.den věku): 1,3kg - 1,6kg stále vede vínový kluk, má největší apetit :)

Otec našeho "A" vrhu, Troy, zabodoval opět na výstavě, tentokrát přímo v Holandsku a získal ocenění Výborný 2, 2.nejkrásnější pes plemene. Gratulujeme!

 

19.1.2013

Dny se štěňaty utíkají neuvěřitelně rychle. Dnes již jim je 19dní. Všichni vidí, reagují na přítomnost Grace i členů naší rodiny. Pomalu se štěňatům začínají klubat zoubky. 

naši spící čertící, fotky z posledních 5dní ZDE

Volné máme již jen 2 pejsky. Více informací o štěňatech v sekci "VRH A" případně "ŠTĚŇATA"

14.1.2012

Dnes je štěňatům 14dní! Během víkendu všechna otevřela oči. Již 3 váží nad 1kg (zlatá holka, světle modrý a vínový kluk). Všichni od narození přibrali 540-650g! Vínový pes opět vybočuje z průměru, jako jediný přibral 760g. 

První odčervování proběhlo. Odčervovací pasta jim docela chutnala.

Fotky z víkendu ZDE

Fantastického úspěchu dosáhl na nedělní výstavě v Belgii otec našeho A vrhu. Troy (Liric Xcaliber) získal ve třídě šampionů V1 CAC, Ambiorix Winner'13, BOB a BIG2! Stal se tedy 2.nejkrásnějším psem v rámci VII.FCI skupiny. Gratulujeme!

 

12.1.2013

Za poslední týden se sestalo několik důležitých věcí.

Štěňata už zůstávají přes den sami doma s Grace. Zvládají to perfektně. I když občas má Grace tendenci otevírat porodní bednu a nechat štěňatům větší (námi nepovolený) prostor. V úterý přijela na návštěvu Jiřka Moravcová. Grace je fenou v jejího prvního odchovaného vrhu. Štěnda se jeví nadějně a žádné nemá zálomek na ocásku!

 

Při včerejším vážení jsem zjistila, že už se mi štěňata nevejdou na váhu. Orientační váhy (nevím, jak moc přesné vážení bylo) se pohybují mezi 750-850g v 11.dni věku, 940g váží vínový kluk, který si drží prvenství již od narození.

Včera jsem se také pokusila nafotit opět jednotlivá štěňata samostatně ( s většími či menšími úspěchy).

 

Celá fotogalerie jako vždy ZDE

Zelený kluk jako první včera otevřel oči!

Dnes jsem poslala na plemennou knihu jména štěňat. Jména budou k jednotlivým štěňatům přiřazena při výběru budoucím majitelem na začátku února.

Kluci: A Rebel Heart, A-Troy, According to Garp, Al Capone, Alwin, Aragorn Khal, Ascon a Athos

Holky: Alotria a Amalia

Dnes jsme poprvé stříhali drápky a v pondělí proběhne první odčervování.

6.1.2013

Štěňata váží 500-640g (6.den života). Rostou jako z vody. Již se víc pohybují po bedně a štěkají!

Průřez fotkami posledních 3 dnů opět ZDE

Máme 3 volné kluky! S rezervací raději neotálejte :)

3.1.2013

Jak nám prcci rostou můžete zhodnotit v následující fotogalerii ZDE

K dnešnímu dni máme 4 volné kluky

2.1.2013

Grace se stala hrdou matkou 10 štěňat (2 holky + 8 kluků) během novoroční noci. Grace i štěňatům se daří skvěle. Veškeré informace o našich štěňatech naleznete v odkazu na vrh A

Máme 5 volných kluků k zamluvení!

První fotky štěňat ZDE

29.12.2012

Vánoční pohodu si Grace užívala naplno. Nyní čekáme, kdy přijde ten správný den k porodu. Dnes je Grace březí 59.dní.

22.12.2012

Dnes slavíme malé výročí. Před 5lety jsem si od Jiřky Moravcové (CHS z Dvorku Čamourku) přivezla Grace.

21.12.2012

DEN 51

Na RTG jsme viděli 7 štěňat. Grace již přibrala 6,5kg. Stále jen jí a spí.

 

 

14.12.2012 den 44

8.12.2012

Grace - 36.den březosti

Grace roste břicho před očima. Stále přijímáme rezervace na štěňata z výjimečného zahraničního spojení. Kontakt ZDE

30.11.2012

Grace - 30.den březosti 

24.11.2012

BŘEZOST POTVRZENA! Informace o očekávaném vrhu a možnosti zamluvení štěněte ZDE.

Děkuji za perfetkní péči celému týmu na Veterinární klinice Čáslav a rodičům za to, jak úžasně se o Grace starají.

Štěňata budou odchovávána v Kutné Hoře. Termín porodu je kolem 3.ledna 2013. Odběr štěňat na přelomu února a března 2013.

 

 

10.11.2012

Gordonsetr roku 2012

V každoroční soutěži o nejúspěšnějšího výstavního GS na území České Republiky se celkovým vítězem a zároveň nejlepším psem stal Britt z Dvorku Čamourku, nejlepší fenou Bournefield Idle. Grace skončila na 8.místě mezi fenami. Kompletní výsledky ZDE.

A trošku zavzpomínání na léto.

Janča Kubíčková s menším zpožděním zveřejnila fotky ze závodu Brněnský zajíc. Fotky nejen s coursingovou tématikou naleznete ZDE.

2.11.2012

vrh A Neverending Grace  

Dětské sny jsou od toho, aby se plnily. Vysněné krytí proběhlo 31.října a 1.listopadu v holandském městě Papendrecht. Troy (Liric Xcaliber) potvrdil moje očekávání. Krásnějšího psa jsem nikdy neviděla. Oceňuji i jeho skvělou povahu. Koncem měsíce listopadu půjdeme na ultrazvuk na potvzení březosti. 

Více o plánovaném vrhu ZDE

Níže několik méně kvalitních fotek z krytí.

   

   

 

 

29.10.2012

Progesteron: 4,057 ng/ml - krytí za 2-3dny aneb Halloween v Holandsku 

Progesterone: 4,057 ng/ml - mating in 2-3 days thus Halloween in the Netherlands

26.10.2012

Hladina progesteronu 3,2 ng/ml - čekáme na pondělní odběr / Progesterone level 3,2 ng/ml - waiting for Monday's sample

 

24.10.2012

Grace oslavila 20.10.2012 své 5.narozeniny! Přejeme celému vrhu "A" z Dvorku Čamourku hodně zdraví do dalších let :-)

A po měsících čekání je tu nejdůležitější novinka: GRACE HÁRÁ!!! Pokud vše půjde podle plánu, měli bysme vyjet na krytí příští týden. Vše záleží na hodnotě hladiny progesteronu. Děkuji všem, kteří mě v mém bláznivém nápadu odchovat štěňata po (pro mne) nejlepší feně, podporují! Otcem nebude nikdo jiný než dlouhodobě avizovaný Troy (C.I.E. Liric Xcaliber). Více o plánovaném vrhu v sekci štěňata.

 

30.9.2012

29.9. O prodlouženém víkendu jsme si vyšli na Medlánky v zajímavé setří postavě (autor fotek: Tonda Halla).

28.9. Vyrazily jsme na coursingový trénink do Soběšic. Členitá trať obou kol měřila 1km! Grace běžela 1 sólo běh a 1 párový s českou fouskou, která Grace uštědřila pořádnou lekci.

Fotky z tréninku k vidění ZDE

15.9. Focení štěňat VOK u Šárky v Kuřimi - vrh A Craze for Grey - ZDE

13.9. Přijel do Brna Zoom z Holubické stráně "Goro". Nyní už víme, že návštěva přinesla i skvělé výsledky - DKK i DLK 0/0! Gorovy fotky s Borou z Dvorku Čamourku k nahlédnutí ZDE

12.9.2012

Grace se zúčastnila posledních coursingových závodů této sezóny. V konkurenci psů z VI. a VII. FCI skupiny získala 2.místo! V 2. běhu předvedla nádherný sprint v cílové rovince s perfektním killem.

Brněnský zajíc, 2.místo

Elis se měla 1.září zúčastnit klubové výstavy, ale bohužel začala 2 dny před výstavou hárat. Jak krásně ji ostříhala Naďa Zahajská v Kolíně, můžete posoudit na následující fotce. Další metou je DOUBLE CACIB Praha, ve třídě mladých...

22.8.2012

Léto 2012 je pro nás netradiční, jelikož panička ho tráví více méně pracovně.

Grace si v červenci užívala prázdniny u rodičů v Kutné Hoře, když jsem se vzdělávala v Chorvatsku na Summer School a jezdila po Čechách s Pedigree road show (Měsíc zdravého chrupu).

Díky hektickému červnu jsme zapomněla pochválit Grace, jak byla statečná při odběru krve na pokus, který běží u nás na škole. A co víc, opět víme, že hematologické a biochemické vyšetření je zcela v rámci referenčního rozmezí a Grace je tedy ZDRAVÁ FENA!

V sobotu 18.8. jsme se byly podívat na Rajhradickém poháru (ZV + SZVP), kde perfektně zabodovala polosestra Bora z Dvorku Čamourku a v našlapané konkurenci a v tropickém počasí uhájila celkově 5.místo!  Fotogalerie ZDE

V neděli 19.8. se konalo finále coursingového klubového seriálu Lovec roku 2012 v Radslavicích. Grace poznala nové prostředí pro coursing, v prvním kole bohužel ztratila střapec a naděje na pěkné umístění vzaly za své. V druhém kole se nenechala zahanbit a ukázala, že běhat umí! V neděli nám patřilo až 6.místo. I přesto se Grace umístila v celkovém hodnocení seriálu na krásném 3.místě v kategorii OPEN (feny nad 45cm s PP) a to hned ve svojí první coursingové sezóně.

Fotogalerie z coursingu ZDE

Poslední novinkou a tou nejdůležitější je to, že už nám doma leží krycí list a nyní již pouze čekáme na hárání. A cesta do Holandska za Troyem může začít.. Více o plánovaných štěňatech ZDE.

 

1.7.2012 výročí

Elis oslavila 6měsíců a Laky završí za měsíc svůj první rok života.

1.7.2012 Drahobudice, coursingový trénink

Laky se zúčastnil již svého druhého coursingového tréninku. Střapec honí jak profík, ale zatím se občas obrací, když už si myslí, že se vzdálil moc daleko. Psychickou podporu mu pravidelně dělá Grace, která plní i roli coursingové učitelky.

23.6.2012 CACIB Brno

Grace v konkurenci 3 nádherných fen neměla šanci, přesto jsme předvedly pro nás uspokojivý výkon a odnesly jsme si výborná 4 ze třídy šampiónů (J.Němec, CZE). Nejvíc si cením toho, že již 3 ROKY Grace na výstavě nedostala jinou známku než výbornou a to i od zahraničních rozhodčích!

16.6.2012 KV KCHLS - zámek Pardubice

Elis startovala na své druhé výstavě. V pohybu si vedla naprosto bravůrně i přes neskutečně parné počasí, v postoji se ji moc stát nechtělo. I přesto jsem na naší malou holčičku hrdá, jelikož od anglické rozhodčí Dawn Young obdržela krásný posudek a VN2 ve třídě štěňat.

28.5.2012 Oficiální spuštění webových stránek

První novinky:

27.5.2012 KV SPSK Radošovce

Grace startovala ve třídě pracovní, v pohybu se prezentovala i přes horké počasí výborně a získala od chorvatské rozhodčí paní Medvedec ocenění : V1, CAC a stala se tak čekatelkou slovenského šampiona krásy! Kompletní fotogalerie z posuzování GS ZDE

 

Po výstavě jsme přijali pozvání od Agáty na návštěvu do Piešťan za Sambou a Cairou (B vrh z Dvorku Čamourku). Za skvělé pohoštění a venčení moc děkujeme. Jak to sluší 4 gordonkám ve Váhu ZDE

26.5.2012

Podvečerní návštěva u Marsy (CHS Dea Arduinna) s fotodokumentací 4týdenních štěňat AS ze spojení ICh. Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše x Beauty Morrison.

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

aktualizováno: 16.02.2021 13:26:07