Coursing

        Coursing je sportovní aktivita pro psy, která simuluje lov zajíce. Cílem je ulovit kořist, tj. plastový střapec. Podporuje u psů vrozenou psí inteligenci (nadbíhání návnadě) v kombinaci s rychlostí, obratností a vytrvalostí.

        S myšlenkou zúčastnit se coursingového tréninku jsme si dlouhodobě pohrávaly. Až díky trvalejšímu pobytu v Brně ( i přes víkendy) jsme na podzim roku 2011 vyrazily na první trénink. Grace brzy pochopila, o co běží.

        V březnu 2012 Grace splnila podmínky k udělení coursingové licence ( 2xsólo běh + 1xpárový běh) a můžeme se nyní účastnit i oficiálních závodů.

        Využily jsme hned první příležitost ke změření sil na závodě "Medlánecký sysel". Grace startovala v kategorii feny nad 45cm s PP a hned si vyběhala na bednu, na 2.místo! Kompletní výsledky ZDE.

        Děkujeme našim kamarádům (Míše s PRTy Kápem a Lylou, Zitě s RR Shiny, Andrejce s jezevčíkem Bártem a v neposlední řadě i Šárce s VOK Emou), kteří nás na coursingu podporují a případně dělají sparingy.

        Pes odliší, jestli jde o zábavu (coursing) nebo o práci (lovecký výcvik)! BEZ OBAV se můžete se sVÝM LOVECKÝM PSEM COURSINGOVÉHO TRÉNINKU ZÚČASTNIT.

 

 

aktualizováno: 16.02.2021 13:26:07